Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni egy olyan 14...

Mit lehet tenni egy olyan 14 éves lánnyal, aki kezelhetetlen? Tanácstalanok vagyunk! Köszönettel: egy nagymama.

Figyelt kérdés

Éjjel-nappal internetezik. Osztályt ismétel, ha csak lehet, nem megy iskolába.Csúnyán káronkodik, anyját mocskolja. Pszihológusi közreműködés eredménytelen. Elvált apa gyenge, csak pénzeli.

A gyerek magában kisebb károkat tesz, anyját pofonüti, . . . stb .



#Szülőverő tinédzser #semmi iránt sem érdeklődő #nem tanuló #csak internetező.
2015. febr. 10. 00:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Pszihiáter, nevelőotthon. Ezek a végső megoldások.
2015. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

Gépet eladni, nincs internet.Menjen az apjához lakni.


1.Nem tudja az anyját pofonütni

2. Apuka pénzelheti tovább. Tud ő szigorú is lenni, ha nem más farkával kell verni a csalánt.

2015. febr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
26%
Kezelhetetlen vagy csak maguk nem tudják kezelni? Szegény lánnyal mit kellett tennie a mintacsaládnak, hogy ilyenné váljon? Szégyellném magamat a helyükben, ez az önök bukása.
2015. febr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%
Valahol a #2-es környéke, mert ugye #3-as nem egy valid megoldás. Nu pagagyi ti zajac, egy-két pofon ellen nincs törvény. Gép kuka, net storno, konyec filma. Ha nem tudjuk szeretni a gyereket, akkor le kell mondani a gyerektartásról. Különben javító, de az az egész családról bizonyítvány és a gyerek sorsa megpecsételt....
2015. febr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan. Ki kell szakitani a komfortzonjabol. Hisztizni tuti fog, de mit tud csinalni 14 evesen? Lazadva elszokik otthonrol es alszik 1-2 napot valamelyik baratnojenel, de ott se maradhat orokre. Kenytelen lesz hazamenni ahol ha az uj szabalyok fogadjak minden alkalommal, hiszti ide vagy oda, idovel bele kell nyugodnia.
2015. febr. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

Amit a többiek leírtak én is nagyjából ezeket tudom mondani:

internetet, számítógépet, mobilt elvenni. Káromkodik, anyjával úgy bánik, ahogy írtad egy-egy pofont lekeverni neki. Suliba elkísérni és érte menni, hogy még véletlen se lóghasson el. Tanulásra kényszeríteni. Aztán, ha ezek után se javul a helyzete pszichiátriai segítséget kérni, ha pszichológus nem segített, esetleg önkormányzaton belül családsegítő szakemberek segítségét is kérhetitek szerintem. Ja, és apukával beszélnék, hogy ne gyenge legyen és pénzelje a gyereket, hanem legyen férfi és apa és kezdje ő is el nevelni!

2015. febr. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%
de mi a kiváltó ok? mitől vált ilyenné?
2015. febr. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
60%

Off

7es: a fene nagy liberális neveltetés, az ok! A gyereknek mindent szabad, a szülőnek meg kuss a neve! Ez az indok! Szerintem!

2015. febr. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
41%
A kérdezőnek nincs önértékelése, mindenkit lepontoz, akinek a válasza rátapint a lényegre. Így nem csodálkozom azon, hogy a gyerek ilyenné vált. Tessék először magunkban keresni a hibát.
2015. febr. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

8, nem tudom,lehet akár még igazad is van.


viszont pl én is kezelhetetlen voltam, és még fiatalabb is voltam mint a kérdésben szereplő lány akkoriban, 14évesen már kezdtem javulni. rengeteget lógtam, ki is rúgtak.évet is ismételtem. stbstb. tudnék mesélni...

mondjuk anyummal nem viselkedtem így, de nem volt valami jó kapcsolatunk.

de volt egy szép folyamata ennek,és okok, amiért 'bekattantam'.


ezért érdekel hát, hogy itt mi történhetett.

akkor lehet tudnék érdemben hozzászólni.

2015. febr. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!