Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Vajon működne Magyarországon...

Vajon működne Magyarországon is egy olyan iskolarendszer, mint sok külföldi országban, az általános iskola hatéves, a középiskola pedig kétszer három évre lenne bontva?

Figyelt kérdés

Tehát általánosban rendesen megtanulnák az alapokat, olvasni, írni, közlekedni (gyalog és kerékpárral), de semmi magolós tárgy nem lenne, kötelező olvasmányok helyett is választható. (Nekem volt olyan osztálytársam hatosikban, amelyik nem tudta leírni a saját nevét.) Sport, vizuális készségek, csapatmunka, zene, környezetismeret. Aztán középiskolában jönnének be az olyan tárgyak, mint kifejezetten irodalom, történelem, földrajz, fizika stb. Én például sosem értettem, miért jó felsőben történelmet tanulni, azután középiskolában ugyanazt megint, ahelyett, hogy több időt szánni az anyagra.

Illetve, hogy minden év végén lennének vizsgák, így az érettségi nem lenne akkora stressz, mert már hozzászoknának.



2022. máj. 10. 17:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy lényegesen kevesebb tanóra lenne, nem 7-8-9, hanem csak 5-6, és lenne valamilyen kötelező délutáni elfoglaltság, ez bármi, sportklub, művészet, fizikakör, filmklub, zene. Amit az iskola biztosít. (Anno az én sulimban csak fociedzés volt, amiért nem lelkesedtem.)
2022. máj. 10. 17:38
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Hol van hát éves altalanosiskola? Hollandiában élek, itt 8 év, a középiskola pedig négy.
2022. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Anglia, például. Japán. Egyes államokban az USA-ban. (Azt tudom, hogy Németországban kilenc év az általános.)
2022. máj. 10. 17:41
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Németországban 4 év az általános és utána több fajta iskolába lehet továbbmenni, ezekből a gimnázium a legerősebb és 8 év.
2022. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kanadában például. Itt 5 vagy 6 év az általános, 3 év a middle school és 4 év a high school. Általánosban szinte alig kell otthon tanulni vagy gyakorolni, mert megcsinálják az iskolában, és nagyon gyerekcentrikus. A middle school sem hajtós, tanulós még. A high school meg azoknak kemény, akik tovább szeretnének tanulni, de aki szakmát akar, az lazább tanulással is elboldogul, aztán tanul valami szakmát. Az a jó, hogy nem kell 14 évesen dönteni, hogy mit akar tanulni, ráér 16 vagy 18 évesen.
2022. máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ó, akkor Németországot benéztem. (Mondjuk egy ismerőstől hallottam, több, mint tíz éve.)
2022. máj. 11. 01:49
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

4-es vagyok. Egyébként szerintem mindegy is, hogy hány év, mert általánosban is szét van választva az alsó- felső, vagy léteznek itthon is 6 osztályos gimnáziumok (vagy legalábbis régen léteztek).


A baj az, hogy egy elképesztő régimódi oktatási rendszer van, kiöregedett pedagógusokkal. Én külföldi iskolába jártam és az egyetemen döbbenetet meg, hogy az eminens diákok nagy része leginkább a magolásban volt jó, tehát a magyar oktatási rendszer azt jutalmazza, aki gondolkodás nélkül bármit és bármennyire be tud magolni.

Gondolkozni és összefüggéseket meglátni pedig inkább hiba, nem erény.

Például az emelt matekosok a matematika képleteket kívülről tudták, de levezetni egyáltalán nem, megérteni, hogy miért van úgy stb. Persze voltak kivételek akik saját maguk törekedtek a megértésre, de maga a rendszer egyáltalán nem erre épít, sőt inkább bünteti azt aki ‘a dobozon kívül’ gondolkodik.

Szerintem ez szomorú, mert ebben az oktatási rendszerben a gondolkodásra nevelés így kizárólag a szülő feladata marad.

A változásra már rég szükség lett volna, de ahogy az online oktatás is megmutatta valahogy erre a régi pedagógusok nem is hajlandóak és persze nagy oktatási reformról sincs szó soha. Új pedagógusból meg kevés van és aki motivált és újítaná annak itthon gyorsan letörik a szarvát (hogy hát ezt így nem lehet, a tankönyvből kell tanítani és pont.)

2022. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sajnos én is így tapasztaltam, a magolósok voltak az osztály jó tanulói, de ha egy diáknak kérdése volt, azt nem szerették a tanárok.
2022. máj. 11. 13:39
 9/19 anonim ***** válasza:

Én mondjuk olyan suliba jártam, amit mondtál, 5-6 óra naponta és utána ilyen kreatív órák.


Ez a tökéletes megoldásnak hangzik, mindaddig, amíg nem derül ki, hogy a gyerekek felének fekszik a jelenlegi rendszer. Én pl. rühelltem, hogy fotózást meg ékszerkészítést kellett tanulnom szabadidőmben. Annyira utálom ma is, hogy a húgom szülinapjára nem bírtam rászánni magam, hogy ilyen ékszerkészítő kreatív workshop-ra menjek.

2022. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezt az órák utáni klubot úgy értem, hogy kötelezően választható. Tehát a diák választja ki, hogy mire jár. Nyilván, ha már van egy iskolán kívüli sport, mondjuk városi klub, akkor arra, és amellett nem kell külön még workshopolni.
2022. máj. 11. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!