Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyáltalán melyik agyalágyult...

Egyáltalán melyik agyalágyult találta ki azt a marhaságot, hogy a gyerekeknek egész nap tanulniuk kell?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam gimnazista, már akkor is az volt, hogy hajnali fél hatkor keltem, délután fél négyre hazaértem, aztán kínlódás a sok felesleges baromsággal este 9-10-ig. Most vagyok 28 éves, 10 éve érettségiztem.

Erre kolléganőmmel beszélgetek munkahelyen, hogy az ő unokahúga most 7-be jár és szintén így telik egy napja, ahogy nekem telt gimnáziumban és nem egyszer 7(!) órája van a 13 éves gyereknek. Nem tudom, hogy mi a tököm van itt, de ez nem gyengén durva már. Nekem 7-ben háromszor volt egy héten 5 órám és kétszer 6, de sokszor már az is bőven elég volt. Erre most még emeltek rajta?

Akkor mi van gimnáziumban a mostani gyerekekkel? Hajnali 2-ig tanulás a 9-10 óra helyett? Már az én időmben is felesleges gyíkság volt a bemagolandó tananyag 80-90%-a, amit két hét alatt úgyis elfelejtett az ember, hát akkor mi lehet most?

Ebben az országban tényleg mindenki elmebeteg?



2018. febr. 13. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

"Ebben az országban tényleg mindenki elmebeteg?"


Nem mindenki, csak a többség.

2018. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
A saját jövője érdekében tanul, hogy majd ne kelljen annyit dolgoznia, nagyobb fizetése legyen.
2018. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Elmondanám, hogy sokkal gyengébb a tananyag, mint 20-30 évvel ezelőtt!
2018. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

"...felesleges gyíkság volt a bemagolandó tananyag 80-90%-a"

Ezen a tényen el is szoktam szomorodni. Diplomát is szereztem, aztán a való életben mindig azzal szoktam szembesülni hogy nem túlzás de teljesen feleslegesen ültem az iskolapadban mert egy árva értékes infót nem kaptam. Csak információs szemetet. Az igazán értékes infót mindig önszorgalomból szereztem meg otthon az interneten vagy könyvtárakból esetleg másoktól.

Ha a gyerekeknek ennyit kell tanulással tölteniük, akkor legalább kapnának kizárólag értékes infókat amivel az életben mindegyik sikeres lesz.


Egy ír nemzetiségű angol tanár ismerősöm is teljesen ledöbbent a hazai oktatás fejetlenségén. Azon hogy a magyar kollégái szado-mazo dominának és domnak képzelik magukat és nem dolgoznak hanem dolgoztatnak. És hogy milyen sokat. És igaza van maximálisan, és be is bizonyította hogy az ő módszere nem csak nem ilyen hanem nagyságrendekkel hatékonyabb is. Az ő osztályából 15 főből 6 átment a középfokú nyelvvizsgán egy 120 órás tanfolyam után. Míg a magyar tanárok osztályaiból egyik sem ment át. Azért ez jelenthet valamit, nem?


Itt a keleti blokkban beteges mértékű a cselédképzés az oktatási intézményekben. Mindenkiből biorobotot akarnak nevelni. Akkor döbbentem le amikor a felsőoktatási intézményekben is ezt tapasztaltam.

2018. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom...én is 10 éve voltam gimis. Én úgy emlékszem, hogy 7 körül mentem el otthonról és általában 2 körül végeztem (max 3) és a tanulás ált nem volt több mint egy óra. Nagyon ritkán tanultam többet ennél dolgozat előtt. Jól sikerült az érettségim.


A mostani viszonyokra nincs rálátásom.

2018. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Én 6 éve végeztem, utána néztem az oktatásbeli változásoknak nem akkora mint azt egyesek szajkózzák sőt,a húgom 2015 ben éretségizett és egyáltalán nem tanult többet napi 1-2 óránál.


Ez a hajnalig való tanulás ez egyetemeken vizsgaidőszaknál jellemző de gimnáziumokban egyáltalán nem. Ha pedig valóban ez a helyzet akkor egyes gyerekeknél elkéne gondolkodni hogy a gimnázium neki való-e

2018. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

És utána mi lesz?

Felnő elmegy dolgozni mikor kel? ha szerencséje van 7 kor ha átlag 6kor ha rossz 5 kor...

Mikor végez? legyen 16kor mire hazaér legyen fél-1óra

2018. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, csak nem ezt a videót láttad?


https://www.youtube.com/watch?v=FosvLZ76ltc

2018. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
ejj de sok a lepontozás. Gondolom sok a fiatalkorú, csak azt nem értem hogy ha nem tetszenek a válaszok és valóban annyi a tananyag akkor miért a gyakorin lógtok ?(tisztelet a kivételnel)
2018. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Jó, azért sokan túlzásokba esnek meg sokszor a béka feneke alatt vannak a mai diákok. Eddig minden évben eljátszották a sírást-rívást sokan milyen nehéz volt a magyar középfokú írásbeli, miközben valamelyik évben is pusztán lényegében szövegértés volt az egész. Egy egyszerű szövegértés ki fogott sokakon, ami alapvető dolog lenne a mai világban. Ráadásul sokszor olyanok hisztiztek a közösségi médiában, akik 4-5-ös tanulók voltak. Azoknak azért tudniuk kellene szöveget értelmezni.

Itt jön ki az igazi probléma: nem csak a tanárokkal, a tananyagokkal van gond, hanem a diákokkal is. Legtöbb diák mit csinál? Fogja, bemagolja, felmondja, elfelejti. A magyar oktatás rákfenéje ez a bemagolás, mikor szószerint visszamondja a diák, de saját szavaival nem tudja elmondani miről szól az, amit az előbb mondott.

Most nem a diákokat akarom ekézni, ők a legkisebb hibásak az oktatási rendszerben, de rajtuk is sok minden múlik.

Változás meg nem lesz, mivel tanár hiány van. Emiatt meg nem fogják felülvizsgálni az összes tanár diplomáját, hogy tényleg alkalmas-e a tanításra vagy sem.

2018. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!