Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan pótoljátok be a otthon...

Hogyan pótoljátok be a otthon a gyerekkel az órai munkát hiányzás esetén?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Hát sehogy. Legalábbis amikor én pl betegség miatt nem mentem iskolába, akkor csak a hazifeladatokat csinaltam meg.
2022. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
A krétába minden délután felteszik a tanítónők az aznapi anyagot és ha nem olyan beteg a gyerek, akkor másnap megcsinálja. Ha összegyűlik, mire jobban lesz, akkor egyszerre nagyobb adagot pótol be.
2022. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Megkéri valamelyik barátját az osztályból, hogy mondja el, melyik anyagrészt dolgozták fel aznap, átküldik kép formájában a jegyzetet, feladatokat - ha készítettek ilyet órán, ő átmásolja és megy az élet tovább. Természetesen a házi feladatot is elkészíti.
2022. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Fb csoportba tanárnők kiírják az aznapi órai munkát, és elvárják hogy a beteg gyerek felzárkózva érkezzen vissza az osztályba 😐
2022. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk én valahogy nem tudok kiakadni ezen a "tanárok elvárják, hogy a beteg gyerek felzárkózva érkezzen vissza" dolgon. Talán azért, mert én is így nőttem fel. Valljuk be, a dokik azért nem szűkmarkúak az igazolás írásánál a napokkal, és szerencsére általában a gyerek annyira nem beteg azért, hogy ne tudjon kicsit készülni, és hogy ne úgy essen be a következő héten az órára, mintha a Holdról pottyant volna oda. Ráadásul már nem az van, mint 30 éve, hogy könyörögni kellett valami kispajtinak, aki átvitte a házit és oldalakat kellett körmölni egy-egy tárgyból. Átküldik neten, eleve sok a digitálisan elérhető tananyag, stb.

Ha meg olyan nagyon komoly betegségről van szó, akkor a szülő úgyis megbeszéli a tanárral, osztályfőnökkel a dolgot, és akkor elnézőbbek a diákkal. De akkor sem kell azt éreznie, hogy neki nem kell tanulni...

Jó, tudom, régimódi gyerekkínzó szülő vagyok, de én igen is fontosnak tartom a tanulást, sőt, a lexikai tudás elsajátítását is, nem vagyok a rajongója ennek a "csak a kompetenciákat kell fejleszteni, majd kikeres minden mást a netről" nézetnek...

2022. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy.

Csak a házit kérik a tanárok, amikor kértem az órai munkát azt mondták, hogy azt hagyjuk

2022. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy. Ha beteg akkor pihennie kell, nem tanulni. A tanárok is így gondolják.
2022. máj. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól, hogy hanyadikos.

3. osztályos lányom tanítói ugyan minden nap felteszik a FB. csoportba, mi volt az órai munka és mi a házi, de nem várják el, hogy mindent pótoljon.

Viszont a 8.-ban a fiam kénytelen mindent rendesen pótolni, mert bár a tanárok nem nyaggatják a megérkezése utáni napokban, a témazáróban úgyis benne van minden anyag, akár konkrét adat, akár típusfeladat, amit a hiányzás alatt vettek. Matek, magyar, angol felzárkóztató van, és örülnek, ha hiányzást akar valaki pótolni, de pl. kémia, fizika, biológia nincs. Tehát elkéri a vázlatot, és megtanulja itthon, egyedül.

2022. máj. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elég nehezen, mivel a tanárok csak ímmel-ámmal töltik a Krétát. Pl. a matektanár pénteken teszi fel az egész heti anyagot.

Amelyik tanár rendesen tölti, ott készülünk. Igyekszünk az órai anyagot is pótolni, bár pl. sokszor csak a fejezet címe van ott, de már az is segítség, elolvassuk a tankönyvben.

Nálunk sem foglalkoznak vele pl. hogy hiányzott vagy sem, múltkor betegség utáni 2 napban rögtön 2 dogát is írt a gyerekem, mindkettő egyes lett. Az egyik ének, őszintén megmondom, nem foglalkoztam vele, hogy mit vettek énekből, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán a tanár beírta a Krétába. A másik meg töriből, hiába tanultuk meg a tankönyvet, amit órán lediktált, abból íratott.

2022. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nehezen. Nálunk elvárja a tanárnő, de a krétába csak a házi feladat kerül rögzítésre.

Többszöri kérésre is az volt a válasza, hogy a szülők egymás között oldják meg. Az istennek se értette meg, hogy a gyerekek hét közben nem viszik haza a cuccot. Péntekre elfelejtik, hogy mit vettek már kedden akármelyik órán..na meg a beteg gyerek két nap alatt, hogy pótolná az egész hetet? Volt, hogy három helyről próbáltuk beszerezni..el lehet képzelni milyen kellemetlen zaklatni a szülőket.

2022. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!