Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ott ahol a gyerek nagyon...

Ott ahol a gyerek nagyon vékony a genetikája miatt, hogyan oldják meg az iskolatáska hordását?

Figyelt kérdés

Épp egy másik kérdés alá kommenteltem amikor ez eszembe jutott.


Vannak átlagos testsúlyú alsósok akik elbírják a táskát.


De mi van akkor, ha valaki sovány? Nála hogyan oldják meg a táska hordását?


2022. máj. 15. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hétfőn csak azt viszi be, ami hétfőre kell, ez kb. a könyvek/füzetek fele. A többit kedden viszi. Mindig hazahozza azt, ami már nem lesz a héten.
2022. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Amúgy szekrény nincs a gyerekeknek a mai sulikban? Mert a mi sulinkban itthon nem volt, viszont külföldön úgy volt megoldva, hogy hatodikig másfajta pad volt, volt egy része amibe berakhattad a könyveket és hetediktől (az ott már gimnázium volt) pedig volt egy számzáras szekrény.


A gyerek az első nap minden cuccot bevitt és bepakolt a padba / szekrénybe, aztán csak azt vitte haza amiben a lecke volt vagy amiből dolgozatot írtak.


Nekem mindig csak pár könyv meg egy füzet volt a táskamban.


Lehet itthon is hasznos lenne, ha nincs még otthon ilyen.

2022. máj. 15. 22:23
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

A vékony nem kell, hogy azt jelentse, hogy gyenge.

A fiam másodikas, egyelőre kísérjük iskolába és haza, ilyenkor mi visszük a táskáját. De jövőre már lehet, hogy egyedül fog járni. Ha muszáj lenne, most is elbírná a táskáját. Őszig csak erősödni fog, könyvből és füzetből viszont nem kell majd lényegesen több/nehezebb.

2022. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ismerősöknél mindegy, hogy mekkorák a gyerekek, mert a szülők viszik a táskát, főleg elsőben és másodikban, amíg nem jár egyedül suliba.
2022. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
2, ~30 éve is volt ilyen Mo-n, sőt jobb. Év elején vittük be a könyveket és az összeset egyszerre csak év végén. Naponta max. pár füzetet kellett vinni, hétvégére minimálisan többet. Iskolaotthon rendszerű iskolának hívták. Alsóban működött 100 %-osan. Felsőben már nyitott pad volt és kevesebb cucc volt bent, többet kellett hurcolni.
2022. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Én nagyon vékony voltam és sportra se vittek gyerekként. 4. Osztályig busszal jártam+ hosszabb úton gyalogoltam, utána a lakásunk az iskolára nézett, 2 perc volt atjutni. Cipeltem a táskát, (első 2 évre nem emlékszem, de 3. Ban tuti egyedül buszoztam már, mert rosszbuszra szalltam, ez az emlék megmaradt)


8.ra gerinc ferulesem lett. Hanyag tartás. O lábam van.


Nem kerestem eddig az okát tulzottan, a táskára sem fogom. Inkább a sport hiányra.


A fiam is elég vékony. De sportol és szeretnénk is ha élete része lenne a sport. Nem verseny szerű, de rendszeres mozgás fontos.


Még nem sulis, majd meglatjuk hogy mi lesz. Autóval visszük a suliba, én is arra megyek a munkahelyemre.

2022. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Én viszem, az iskola kapujában meg ráadom, azt a kicsit kibírja.

Náluk elsőben minden nap mindent vinni kellett, most másodikban van olyan amikor itthon marad 2 könyv.

Szekrény nincs, nem is volt 30 éve sem amikor én jártam.

Ha lenne is ugyanúgy cipelni kéne szinte mindent, mivel itthon is gyakorolni kell

2022. máj. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Most elég ijesztőnek tűnhet, de összesen 9 darab könyvet kaptak elsősként, és nem mind kellett az első félévben! Ezek mellé pár aprócska füzet. Az én lányom épp, hogy 20 kilós volt, az egyik legvékonyabb az osztályban, simán elbírta, mert jó vastag szivacsos pántja volt a táskájának derék és mellcsattal. Emlékszem ráadtam az összes cuccát egy táskában hazafelé hozva a könyveket, na akkor dőlt hátra(ez nem erő kérdése, lazán végigmegy minden akadálypályán) vele, egyébként meg kb 2 kilót cipelt csak naponta.
2022. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Az én kislányom nagyon vékony. Amikor felveszi a táskát, alig bír megállni. Pedig nem gyenge gyerek, sportol is, de 10 kilós táska egy 30 kilós gyereknek nagyon nehéz. Most 6.-os egyébként. Alsóban mindig én vittem a táskát. 5.-ben vettünk gurulósat, de az sem jött be, ráadásul maga a táska is nehéz volt. Most nagyon könnyű, sporttáskát vettünk, és amit nem használnak általában, azt kispórolja, vagy közösen használják a tankönyvet a padtársával. Megbeszélik, hogy ki melyik tankönyvet viszi, és középre teszik, osztoznak rajta. A munkafüzetet, füzeteket nyilván vinni kell.
2022. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hatodikban valóban sok, de elsőben 9 vékony könyvük van két félévre, egyedül egy vastag, az olvasókönyv.
2022. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!