Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit kell vinnie iskolába...

Mit kell vinnie iskolába magával egy általános iskolásnak, és mit egy középiskolásnak a táskában?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen a tankönyveken, füzeteken kívül. Mik azok, amiket általánosban alsóban vinni kell, de felsőben, vagy középiskolában már nem, és mik azok, amiket inkább felsőben/középsuilban kell vinni még magával? Össze írhatóak egy listában? Ki hogyan tudja összehasonlítani? Mik az eltérések?

2022. ápr. 21. 19:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
A tankönyveken és a füzeteket kívül tolltartó kell, ami semmibe se fog változni, mert középsuliba is kell színes ceruza is meg graffit is.
2022. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Alsóba inkább graffit és az a piros-kék ceruza kell, meg színes ceruza, középsuliba, toll, graffit és színesceruza
2022. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Középsuli/felsőben számológép, körző, vonalzó, leginkább toll, max grafit, különböző atlaszok pl (bár ezek tankönyvekhez is sorolhatóak), laptop/telefon mert nagyon sok helyen rendszeresen használják gimikben, esetleg különböző szaksulikban csavarhúzó vagy egyéb eszközök.

Alsóban meg a piros-kék ceruza, színescerka, grafit de többet nagyon nem tudok mondani.

2022. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Minek kéne színes ceruza akárcsak felsőtagozatba is? Hacsak nem rajzórára. Pláne középsuliba?
2022. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Első pár osztályban mindenféle marhaságot hurcoltattak velünk: színes pálcikák, papír dobókocka, színes műanyag formák, betűsín, posta irón.

4. környékén belépett a körzőkészlet, vonalzók matekra.

Minden évben másik papírcsomag kell technikára, holott kb. 2db papír különbözik benne.

Felsőben végre nem kell papír, ellenben rongyok és gyűjtött termések igen. 2 hét alatt egy cipősdoboznyit szedettek velünk.

Ott a tesicucc/úszáscucc, rajzra a dög nehéz tempera-vízfesték-rajztábla kombó. Felsőben valami tök drága nagy rajztáblát vetettek meg a csiptetős helyett, majd középsuliban annak is örültek, ha van.. Tudományos számológép úgy 7.-től kell, érettségizni nem is lehet nélküle!

Vonalzókból, körzőből, számológépből jót kell venni, így nem dobod ki!

Van ahol leckefüzetet is kérnek, szerintem középiskolától kell, mert ott aztán minden marhaságot feladnak házira!

Kaja is jó ha van, de könyörgöm zacskóba tedd és a füzeteket se plusz mappába, mert 7.-ben 9,5kg volt a táskám minden szerdán ezek nélkül is! Középsuliban 3 féle feladatgyűjtemény és 2 könyv kellett matekra. Ki nem nyitottuk, de ott kellett lennie.

Női eü csomag is jó ha van berakva, zsepi, zacskó.

Kicsiknek nem az ömlesztett tolltartót szokták megvenni, így az is csak nyomja a súlyt..

2022. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
4, pont ez szúrt szemet. Soha nem kellett színes középiskolában. Ceruza se nagyon, hisz mindent tollal vártak el. Körző se kellett nekünk, csak felsőben.
2022. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Én 30 éve voltam felsőtagozatos, már akkor sem használtunk színes ceruzát.
2022. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Pedig kell a körző, sokszor érettségire is! Geometrián, fizikán szögeket kell szerkeszteni, majd abból a síkidomokat!
2022. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk általánosban elvárták, hogy színessel húzd alá az óra címét például. Gimiben tanuláskor, lényegkiemelésre stb. jól jön. De nálunk ott már nem volt előírás semmi, mindenki úgy és azzal írt, ahogy neki tetszett.


Másrészt nálunk a rajzdobozt, gimiben pedig egy csomó könyvet is benn lehetett hagyni. Gimiben én már alig cipekedtem. Általánosban még elég nehéz volt a táskánk.

2022. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Alsóba sok cerza... 5 osztájtol egyetem végéig elvoltam tollal. Plusz néha körzó és számológép.
2022. ápr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!