Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ott ahol a gyerek nagyon...

Ott ahol a gyerek nagyon vékony a genetikája miatt, hogyan oldják meg az iskolatáska hordását?

Figyelt kérdés

Épp egy másik kérdés alá kommenteltem amikor ez eszembe jutott.


Vannak átlagos testsúlyú alsósok akik elbírják a táskát.


De mi van akkor, ha valaki sovány? Nála hogyan oldják meg a táska hordását?


2022. máj. 15. 22:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

Én is nagyon vékony voltam (annyira, hogy egyszer a védőnő meg akart győzni arról, hogy anorexiás vagyok). Első két évben szinte mindig jöttek értem a szüleim, így sokszor ők vitték a táskám. Harmadikban kezdődött az önálló közlekedés, de nem lett semmi bajom. Mindig csak a szükséges könyveket vittem (pl nem cipeltem haza egy munkafüzetet, ha napköziben kész volt a házim és gyakorolni se kellett otthon külön). Mi a padban tartottuk a könyveket, felsőben már volt szekrény, akkor meg oda tettük, amit nem akartunk hazacipelni.

Ha esetleg indokolatlanul sok könyv kell, érdemes fellázadni. Pl nálunk be volt írva az órarendbe, hogy magyar, de nem derült ki mikor van irodalom és mikor nyelvtan. Szülői kérdés az volt a válasz, hogy majd ott helyben eldönti a tanár (ugyanaz tanította mindkét tárgyat). Szülők mondták, hogy csak tessék szépen eldönteni, nehogy már kétféle könyvet kelljen cipelni, ráadásul az egyiket feleslegesen.

2022. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

Ez a téma minket is érint. Jelenleg 15.5 kg a szeptembertől elsős lányom, pedig augusztusban már 7 éves lesz.

Szerintem én erről beszélni fogok a tanítónénivel, hogy hogyan minimalizáljuk a becipelendő holmikat, és csak az iskola kapujában adom majd rá a táskát, addig én viszem neki.

2022. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Andi80018 ***** válasza:

Én második év végéig vittem a táskát, és hoztam is, pedig nem volt gyenge a fiam.

A mi sulinkban nem kell mindig mindent hazahozni, csak amiben lecke van. A kaputól a tanteremig azért egy vékonyabb gyerek is el tudja vinni a táskát, Ráadásul, ha semmi vírushelyzet nem lesz,akkor még a beljebb is tud menni a szülő.

Hétvégére érdemes bepakoltatni több könyvet, de hét közben nem. Egy közeli iskolában pl. nem is lehet hazavinni semmit, a szekrényben kell tartani. Bár tény, hogy ez alapítványi suli, és rá tudod bízni magad a tanárokra. :-)

2022. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%
Én a fiamnak kerekes hátizsákot vettem. Ha én nem vagyok ott akkor húzza maga után mint a bőröndöt.
2022. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Andi80018 ***** válasza:
Nálunk azt nem is engedik, mert nincs hely...
2022. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!