Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek engedèlyeztek egyèni...

Akinek engedèlyeztek egyèni tanrendet a gyerekének, az mit ìrt a kèrelmbe?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 17:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Ennél több infóra lenne szükség szerintem a válaszhoz. Kezdjük azzal, hogy miért szeretnél egyéni tanrendet a gyerekednek?
2022. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván az indokot, ami miatt az egyéni tanrend neki a megfelelő.
2022. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Eddig külföldön volt (nem eu)magantanuló, azèrt, mert nekünk ìgy jobb, kènyelmesebb.

Eu-ba szeretnènk költözni, de mivel Magyarorszagon annyira ritkàn engedèlyeznek egyèni tanrendet, ezèrt szinte kizàrt, hogy oda megyünk. Azèrt eljàtszom a gondolattal/megfordult a fejemben, hogy megpròbàljunk-e Magyarorszàgon egyèni tanrendet kèrni. Ezèrt vagyok kìvancsi, milyen indokkal adjàk meg.

2022. máj. 21. 19:58
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Akkor szokták megengedni, ha az iskola küzd a gyermek integrációjával, de a gyerek IQ-ja normális. Tehát magatartászavaros, adhd-s, autista ilyesmi, de egyébként képes lenne elsajátítani a tananyagot.

És ezt a Szakértői Bizottságnak is engedélyeznie kell. Általában ez nagyon nehéz, akkor szokták megengedni, ha van a családban pedagógus, vagy megígéred, hogy magántanárt fogadsz neki.

Talán hivatásos sportolóknak is engedélyezik, de ennek a menetét nem tudom.

2022. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Nos, ha eddig nem Magyarországon tanult, qkkor ez lehet indoklás. De mivel magyar oktatási rendszer egészen más, mint a külföldiek többsége, a gyereknek nagyon nehéz lesz. Hol értetek eddig? Mennyi idős a gyerek? Mi a magyarorszagi tanrednek megfelelő évfolyama? Anyanyelve? Milyen szinten beszel magyarul?
2022. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Ha van rá lehetőségetek, hogy más eu-s országban éljetek, akkor ez mért kérdés?
2022. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Jòl beszèl magyarul es angolul is. Unschoolingoltunk, nem a helyi alaptantervet követtük. Van amiben előbb jàr, ès van amiben hàtrèbb, mint a korosztàlya. 99%, hogy ADHD-s, de nincs hivatalos diagnòzisunk.

Jò lett volna Magyarorszagon lakni, mert ez az anyanyelvünk, ès ismerjük az orszagot, èn ott nőttem fel.

De a gyereket nem fogom szenvedtetni, egy borzalmas iskolarendszerbe kènyszerìteni. Èvente 1x vizsgàzast mèg kibìrtunk volna.

2022. máj. 21. 20:23
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

De azon az egy vizsganapon az összes tantárgyból kell ám vizsgázni! Az egész éves anyagból! Szerintem épp elég ezt megélni 18 évesen az érettségin (még ott sincs az összes tantárgy.)

Cserében kapnak tanév közben házi feladatra, órai munkára jegyeket. Az én fiam szinte semmit nem tanul, és 4-es lesz év végén szinte mindenből. Kap egy hármast a témazáróra, utána kap egy 5-öst óra munkára. Szóval én nem gondolom, hogy annyira teljesíthetetlen. És nagyon szereti a társaságot. Az osztályfőnök nagyon sok programot szervez nekik, mennek könyvtárba, színházba, Csodák Palotájába, könyvdedikálásra, múzeumba, erdei iskolába, osztálykirándulásra, uszodába stb.

Persze rossz tanár mindenhol van, nálunk is, nem mondom, hogy minden fenékig tejfel, de a gyerek szeret iskolába járni. Nem venném ki, hogy itthon magoljon egyedül.

2022. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

Magyarországon sehol nem engedélyeznek állami suliban ezt.mert meg magán tanulók is egy adott évfolyam tananyagot tanulják .4 osztályosok 4 osztályos tananyagot nincs olyan hogy valamiből előbb jár valamit meg nem tud még.

Járásd angol-magyar magán iskolába.

2022. máj. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%

Ha valami ilyen egyénre szabottat kerestek, azok a Waldorf iskolák, de onnan nagyon nehéz a végén tovább lépni.


Kicsit olyan buborék 17 éves koráig aztán 17 és 18 éves kora között hirtelen arcon csapja a valóság és mindent meg kell tanulnia egyszerre, mert érettségizni muszáj ha az ember tovább szeretne tanulni...

2022. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!