Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Irigy vagyok, amiért így...

Irigy vagyok, amiért így érzek? 8 osztályos gimis felvételi kérdés.

Figyelt kérdés

Negyedikes a kislányom. Az osztálytársaival felvételizett a helyi 8 osztályos gimibe. Nem sikerült a legjobban, a 100. hely környékén végzett, ahogy egy kivételével az összes többi osztálytársa is. Azt az egyet pontszám alapján felvették. Igazából nem rázott meg különösebben, ez benne volt a pakliban.

Néhány napja viszont kiderült, hogy felvették egy másik osztálytársát is, aki pedig valamivel még rosszabb eredményt is ért el, mint ő. Annak a kisfiúnak a szülei nagyon benne vannak a helyi politikai életben, az apja valami tisztséget visel az önkormányzatban, a gimi igazgatója is volt náluk már párszor kerti partin (ezt az anyuka mesélte még tavaly), hát benyomták. Nem túrt ki senkit, létszámon felül vették fel.

Én mégis olyan dühös vagyok. A gyerek biztosan meg fogja állni a helyét, hiszen jó tanuló és okos (ahogy az enyém is), bár, ahogy a felvételi mutatja, azért nem zseni (ahogy az enyém sem.) Nem miatta nem vették fel az enyémet. Mégis ordítani szeretnék az egész miatt, amiért másnak alanyi jogon jár olyan lehetőség, ami az én gyerekemnek nem.

Szerintetek jogosan érzek így? Más is dühös lenne? Vagy ez csak szimpla rosszindulatú irigység?


2022. jún. 10. 19:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
36%
Nem alanyi jogon jár. Nyilván a szülei megdolgoztak érte. Ez az életben mindenhol így lesz.
2022. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Megértem az érzéseidet és jogos a dühöd is. DE: az élet sajnos ilyen, nekem fura, h felnőtt létedre ezeken így fennakadsz. Sajnos mióta világ a világ ez így működik. Az emberek egyenlőek, de vanak mindig, mindehol egyenlőbbek, az iskolában, a munkahelyen is majd később. Nekünk mezei embereknek többet kell tanulnunk, dolgoznunk, minél előbb elfogadod ezt annál jobb.
2022. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

1-es, mi az, hogy a "szülei megdolgoztak érte"? Van szép nagy házuk, szép helyekre utaznak, ezt soha nem irigyeltem tőlük, ezért megdolgoztak. De most komolyan az a normális, hogy azt veszik fel a gimibe, akihez az igazgató eljár sütögetni?

A 2-esnek igaza van, tudom, hogy ilyen a világ. Ha más meséli, én is valószínűleg csak megvonnám a vállam, hogy ez ilyen. De most történt először olyan, hogy a gyerekem a saját bőrén érzi, hiszen ez őt is bántja.

2022. jún. 10. 19:55
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
Érthető, hogy így érzel, hiszen ember vagy. Engedd el. Van egy "mondás", ami nekem segít: " Vannak az egyenlők és az egyenlőbbek." Az élet ilyen.🤷‍♀️
2022. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem irigység.

Valahol érthető a dühöd de vannak folgok, amik így működnek.

Munkát is kap majd protekcióval más a gyereked helyett, az orvos is fog mást behívni előtte a sorból, ezekkel együtt kell élni.

Elvégzi a 8 osztályt altalanosban, aztán majd 4 osztályos gimiben folytatja.

Bosszantó szülőként de nem tudsz mit csinálni.

A gyerekednek is meg kell tanulnia, hogy bizonyos esetekben a fejére is állhat és az élet mégis megy tovább, ezen nem szabad fennakadni mert magával szúr ki ha ezen ennél tovább pörög.

Megpróbálta, nem vették fel, ha 100. Hely körül végzett, nyilván többszörös túljelentkezés volt, nem szégyen ez.

2022. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
Érthető a dühöd,de ha megfigyeled ez a felnőtt világban,sőt még jobban ugyanígy van. Igazságtalan,de ez van.
2022. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%
Engem is bosszantana, nagy az igazságérzetem..utálom a protekciòt. DE! Ilyen esetben felszoktam magamnak tenni a kérdést. Mi lenne fordìtott esetben? Ha az én gyerekem járt volna jòl. Talán elgondolkoztam volna rajta, hogy nem élek a lehetőséggel, hogy jò ismerősöm az igazgazgatò..de ùgy érzem 90% hogy kihasználtam volna a helyzetet én is.
2022. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
77%

2 dolgot tennék még hozzá:

1. Örülj, h a gyerek ezt minél előbb megtapasztalta, van ilyen a világban, érthető az ő dühe is, de minél előbb átesik ezen, annál jobb.

2. Az 1-es pont ellenére, azt a tapasztalatot is leszűrném a helyetekben, h ne a másikkal foglalkozzon. Ha ő mindent megtett a képességeinek megfelelően a sikerért és ennyire futotta, ez van, szép teljesítmény. Ne a másikhoz mérje magát. De, ha nem tiszta, nyugodt a lelke, mert mégsem adott bele apait, anyait, akkor erről is beszélgetnék vele, mert lehet, h ezért bántja a dolog.

2-es voltam.

2022. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem tök igazságos.


Gondolj bele, ha körmös lenne az anyukája, és jóban lennétek, előre venne, hogy gyorsabban sorra kerülj. Dokinál is, én pl jóban voltam a háziorvossal, ha látta, hogy kint várok, mindig előre hívott. Az embereknél mindenhol van protekció, bármelyik területen, akár szakács, akár fodrász, akár politikus, akár mittudoménki az ember. Még a hentesnél van, aki a szebb húst kapja, meg van, aki a boltban bolti eladóként hamarabb behúzza a leakciózott árut, vagy van, akinek a villanyszerelő nem írja fel a kiszállási díjat, vagy kedvezményesen veszi az anyagot építkezésnél a vállalkozó. Sok ilyen van, ha belegondolsz, biztosan neked is eszedbe fog jutni ilyen, ha nem, akkor rosszak vagytok kapcsolatépítésben, van ilyen is.

Minden szakmában van protekció, nekik éppen iskolaügyben volt. Ilyen a világ. Kapcsolatépítés, kapcsolatépítés, kapcsolatépítés, és csak utána kell a szakmai siker. Ők is megdolgoztak érte, ez is munka. Elviselni az embereket, kapcsolatokat építeni ki, ők ezért így dolgoztak meg. Sokfajta munka van, nem csak a "robotolás".

2022. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
61%
de ha felajánlották volna a gyerekednek a helyet, mert a leendő osztályfőnöke a te szomszédod és kedvel téged, akkor gondolkodás nélkül elfogadnád... ne legyünk álszentek. meg különben is, ahogy kilences írja, most duzzogsz egy sort, mert nem neked jutott a kedvezmény, de máskor meg neked jut. (nem te vagy a világra sértődött gyerek véletlenül? bár ahhoz elég jól fogalmazol)
2022. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!