Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valaki tud segíteni? Anyukámma...

Valaki tud segíteni? Anyukámmal nem értjük ezt a felvételi mizériát! Ha most 8 osztályos gimiben vagyok 8. -os hogy megy ez az egész? Meg nem tudjuk értelmezni, amiket írnak.

Figyelt kérdés

Az általános felvételi eljárás kezdete. (ez mit jelent, mit kell tennünk?)

Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példáját pedig a Felvételi Központnak. (ez hogy megy kisgimiben?)

A többit értjük, felvételit nem kell írnom, a jegyeket számítják és kell tennem egy szakmai alkalmassági vizsgát. Sokkal macerásabb, hogy kisgimis vagyok? És hátrányosabb is a helyzetem, mert alapból fel vagyok véve egy iskolába?


2014. jan. 3. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi van?:D ha egyszer felvettek egy gimnáziumba anno 4.be nem kell újra felvételizned 8.ba... akkor ott vagy tanköteles 8 évig és kész... ha általánosba lennél 8.os akkor kéne felvételizned egy 4 osztályosba... vagy gimis vagy vagy általános iskolás (kisgimis az mégis mi???) legalábbis ilyenről még nem hallottam a rendszer nem kér ilyet, úgyhogy ez a ti iskolátokban valami kuriózum... mi lenne ha megkérdeznéd a tanáraidat?
2014. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
4.-be felvételiztem 8 osztályos gimibe de át szeretnék menni egy másik iskolába. A 8 osztályos gimit hívják kisgiminek is, amikor még alsós vagy, én most vagyok 8.-os ezért haladja meg nekem az agyi képességeimet ez a felvételi valami, mert nem szeretnék itt maradni és szerintem úgy kell felvételiznem, ahogy a sima általános iskolások. Azt sem értem, hogy hogy kell erre jelentkezni, a tanáraimat meg nem érdekli, ők ezt pont nem támogatják, mivel "elit" képzésben részesülünk (8.-ban már 10.-es anyagot veszünk) és ebből pofátlanság kiszállni, viszont én nem erre hajlok, hanem művészetis szeretnék lenni
2014. jan. 3. 20:07
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Te már érettségiig le vagy rendezve, nyugi :)
2014. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De nem szeretnék itt maradni, pont, hogy másik suliba szeretnék menni ezt meg itt hagyni örökre :o
2014. jan. 3. 20:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Keresd fel az igazgatóságot, kötelesek tájékoztatni az iskolaváltás menetéről.

Ők biztosat tudnak mondani, ellenben itt nem fogsz normális választ kapni, mert kétlem, hogy idekerülne valaki aki úgy járt mint te.

Szóval a téliszünet után, irány az igazgatói iroda.

Ha ott sem kaptok választ, továbbra is hárítanak és marasztalnak, akkor pedig hívjátok fel az oktatási hivatalt.

2014. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Menj be abba az iskolába ahova járni szeretnél,és kérj ott segítséget. Én is kisgimis vagyok (bár már 11.osztályos),de nálunk simán ment minden. Aki csak osztályt váltani akart,de az iskolában maradni az ugyan úgy felvételizett,mint a többiek (szerintem se előnyük,sem hátrányuk nem származott abból,hogy ide jártak). Aki pedig iskolát váltani akart annak is ugyan úgy kelett felvételiznie.
2014. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen suliba jártam, és át is jelentkeztem egy másik osztályba, szóval majdnem ugyanabban a helyzetben vagyunk, bár én iskolán belül maradtam. De sajnos nem tudok én se okosabb tanácsot adni, mivel nálunk a tanárok körbekérdeztek, hogy ki akar iskolát váltani, esetleg osztályt. Nekem is felvételit kellett írnom, a többiek pedig mentek tovább simán ugyanabban az osztályban. (mondjuk a többiek is megírták a felvételit, de nekik mindössze kijavították és leosztályozták) Emellett részt kellett vennem egy szóbeli felvételin is.
2014. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

szia!én 2éve mentem át majdnem ugyan ezen,csak én 6osztályos gimiből mentem át szakközépbe.nekem ugyan úgy meg kellett írnom a felvételit,mint mindenki másnak,csak akik rendes általánosban 8.osok,nekik ilyenkor a jelentkezést elvileg majdnem hogx teljesen az ált.iskola/ofő intézi,neked meg magánúton kell,úgx ahogy annó mikor a jelenlegi sulidba felvételiztél.

szerintem nem macerásabb így sem,esetleg annyival,hogy nem intézi helyetted az iskola a leveleket.a helyzeted sem lesz hátrányosabb,lehet többet/másokat tudsz mint a többiek,meg ti rendesen tanultok felvételi időszakban,általános sulikban elvileg ilyenkor a felvételi feladatokat gyakorolják.

ha nem értesz valamit,vagy kíváncsi vagy valamire,írhatsz nyugodtan,ha tudok szívesen válaszolok:)

2014. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Mi kisérettségire tanulunk éppen :) Majd felhívjuk az iskolát, mert messze van innen, kicsit drága lenne elmenni oda személyeseen kérdezgetni.
2014. jan. 4. 12:46
 10/13 anonim ***** válasza:
én is ilyen suliba jártam, aztán elmentem felvételizni, felvettek, bementem igazgatóhoz és kiíratkoztam :D
2014. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!