Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan vegyem rá a 11 éves...

Hogyan vegyem rá a 11 éves lányomat hogy majd a gimnáziumban ne olvassa végig az egész szünetet?

Figyelt kérdés
Tavasszal rákapott és azóta panaszkodik rá az osztályfőnöke hogy a szünetben belefeledkezik a regénybe és órán megy ki pisilni. Többször megkértem a lányomat hogy amikor kicsengetnek először pisiljen és utána olvasson de az osztályfőnök mondja hogy nincs semmi változás, naponta egyszer amikor becsöngetnek a lányom már megy az asztalához, hogy megint elfelejtett kimenni. Most fejezte be a negyediket, szeptemberben 8 osztályosba megy és nem szeretném ha ott is ezzel a problémával indítanánk. Nem szeretném megtiltani hogy bevigye a könyvét mert azt nem bánom ha a befele és a hazafele olvas és nem a telefonját nyomkodja. Mit lehetne tenni?
2022. jún. 20. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk bennem felmerül, hogy így milyen szociális életet alakít ki magának, ha folyton csak olvas? Kos mozgás szünetben nem árt, eg kis társaság meg pláne.
2022. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Introvertált a kislány? Miért nem barátkozik, nevetgél az osztálytársakkal szünetben? Pszichológushoz nem kéne elvinned?
2022. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát... Nem tudom... Én is sokat olvastam gimisként aztán mégis normális felnőtt lett belőlem.


Engem pont irritáltak a többiek. Mindig valami hüleségről beszéltek, böfögtek, vihorásztak... megfájdult tőlük a fejem. Próbáltam beszélgetni velük aztán annyi lett belőle hogy én vagyok a nyominger stréber gci... Cikiztek amiatt hogy sokat olvasok és piszkáltak. Még a tanárok is... én meg lexartam.


Mára már 4 könyvem jelent meg és 2 antológiában is benne vagyok. Az egyetemen már jobb volt a felhozatal szóval tudtam barátkozni és van akivel a mai napig tartom a kapcsolatot. Ja és jó munkám van az írás mellett.


***


Ami a pisi témát illeti


Nekem ezzel nem volt gond. Már áltaános iskola második osztályától tudtam ha pisilnem kell akkor kimegyek, mert órán nem fogok tudni.


Ha az ofője kiengedi óráról akkor a lányodba is így rögzült bele és ha pont egy izgalmas fejezetben van benne nem fogja félbehagyni, mert mi történhet, max kimegy órán mert a tanár úgyis jószívű, nem fogja hagyni hogy 45 percig szenvedjen. Ha meg nem engedi ki úgyis kihisztizi magát.


Talán jó is most hogy megy új suliba ahol még nem ismeri a tanárokat és amikor először nem engedik ki óráról és kicsöngetésig ki kell kibírnia akkor tudatosul benne hogy már elmúlt az édes élet most már neki is a szünetben kell elintéznie a pisilést/kakilást/evést/ivást.

2022. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

11 éves lánynak azért alapból kellene lennie annyi eszének, hogy magától elmegy wc-re. Ez mintha szándékos lenne, mármint, hogy akkor megy pisilni, amikor senki más nincs ott, mert óra van.

Amúgy meg a te lányod, el kellene beszélgetnetek, kérdezz rá stb. Az addig tök jó, hogy olvas, de az már nem igazán, ha elfelejt miatta még pisilni is. Vannak barátai? Otthon is így viselkedik?

2022. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Itt valami nem stimmel a lánnyal és nem az olvasás a probléma.


Nem bántják az osztálytársai?

2022. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

?? Mennyi buggyant ember. A gyerek elfoglalja magát, a történet beszippant, és sokkal kellemesebb pisilni, ha nincs ott más, nem hallod, és nem kell a "koszos" mosdót választanod.


Én is így csináltam/csinálnám a helyében, de én naponta csak egyszer mentem ki a sulis mosdóba, mert undi volt.


A tanárral van baj, hogy beszól arra, hogy a gyerek kimegy az óráján mosdóba. Ne aggódj, nem lesz problémád ilyesmivel 8 osztályos gimiben, ott válogatott tanárok vannak.

2022. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Már az is baj, ha egy gyerek szeret olvasni?
2022. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

7. olvasd már el újra!


Nem az olvasás a probléma, hanem amit leír a kérdező....

2022. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Akkor a tanár óra után küldje ki a mosdóba. Ő van vele, ő tud rá közvetlenül hatni.
2022. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Én nem olvastam ennyi idősen szünetben, de én is órák alatt szerettem inkább mosdóba menni. Sok helyen van az, hogy a budit klubbhelyiségnek használják, ott pletyiunek, nem tudsz nyugodtam fingani se, aztán alig férsz oda a kézmosóhoz, mert valaki ott szelfizik, vagy ott keni ki magát. És ezek nálunk általánosban még a jobb esetek voltak! Velem pl előfordult, hogy a kallanytús ajtót kirángatta egy asszem nyolcadikos csaj, mert ő ott akart cigizni. Mondom ezt úgy, hogy amúgy nem egy putri helyre jártam.

Szóval először azt kéne kideríteni, hogy tényleg az olvasás a baj, vagy csak ürügy, és a wcn történik valami szünetben, ami miatt inkább órán megy ki.

2022. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!