Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 11 éves lányom odaadta a...

11 éves lányom odaadta a barátnőjének a 30 ezres használt telefonját, aki leejtette, összetört, mi legyen?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mi a bevett szokás? A kár kb. 20 ezer forint (kijelzőcsere). Ki fizeti a költségeket? A hibás lány szülei, mi, vagy felesben?

Ha a hibás lány szülei elzárkóznának a fizetéstől mit lehet / szokás tenni?


2017. márc. 31. 14:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

A hibás lány szülei fizetik, ha viszont nem, akkor buktad a 20eFt-os kijelzőcserét, vagy esetleg vesztek inkább egy új telefont neki. A gyereked nem tehet róla, őt kár lenne büntetni, hogy akkor nem kap telefont.


Az élet ilyen, vannak káresemények benne ;-)

2017. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
76%
Miért kéne a szüleinek fizetni? Mondta a lányod, hogyha eltöröd akkor te fizeted ki? Ezért nem kell kislányok kezébe 30ezer forintos telefont adni.
2017. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
nem tartom jogosnak hogy a kislány szüleivel fizettetnéd ki.. a te lányod a hibás, ne adja oda legközelebb,vigyázzon rá. De leginkább te vagy a hibás ,mert 30ezer ftos telefonja van...minek ?!
2017. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha a jogi részre vagy kíváncsi: cselekvőképtelen (=14 alatti) személy károkozásáért a törvényes képviselő (=szülő) tartozik felelősséggel a Ptk. szerint. Azaz kifizettethetitek.
2017. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%

Nekem ugyanolyan telefonom van, mint a lanyom baratnojenek.

A baratno unokaoccse osszetorte a lany telefonjat, le is tagadta, egy fillert nem lattak toluk. Nem olcso...

2017. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Ha az én lányom törte volna össze, kifizetném. Amivel csak annyi bajom van, hogy anyuka azt fogja hinni, hogy normális dolog, hogy a 11 évesnek 30 ezres telefonja van a suliba. pedig nem!!!!
2017. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem is eri meg a javitasa.
2017. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Biztos, hogy nem fizettetném ki!

Megmondanám a gyerekemnek, hogy ne adja más kezébe, mert ha mégegyszer előfordul, nem lesz telefonja. Ennyi.

2017. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Legalább egy védőtokot rakhattatok volna rá.Én nem fizettetném ki, én is sokszor leejtem a telefonom, baleset volt.
2017. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Jogilag valóban a másik kislány szülei a felelőse a károkozásért. De én a körülményektől tenném ezt függővé. Ha annyi történt, hogy a kislány véletlenül leejtette a te kislányod telefonját és az egész csak egy baleset volt, nem fizettetném ki az ő szüleivel. Sajnos előfordul ilyesmi, én is rendszeresen töröm a telefonjaimat, nyilván nem direkt.

A lánykádnak vegyetek a telefonjára szilikon tokot és védőfóliát (nem drága dolog).

Ha idétlenkedtek és úgy törött el, akkor a felét esetleg kifizettetném a szülőkkel, hogy a másik leányzó is tanuljon az esetből. De mivel 11 évesek, szerintem nagy büntit ne kapjanak, mivel ebben a korban ilyesmi előfordul. A mi gyerekkorunkban meg kitört a barbie baba lába, levertük labdával a kristályvázát vagy betörtük az ablakot, meg leesett a tetrisz. Akkor még nem volt mobilunk így azt nem ejthettük le. :)

2017. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!