Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy lehet egy 11 éves gyerekn...

Hogy lehet egy 11 éves gyereknek úgy angolt tanítani, hogy ne erőszaknak élje meg, hanem kedve legyen hozzá?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ugye angol tanár, rendre elmaradnak az online órai (tanár nem ér rá), kikeszit, hogy ennyire nem haladunk, nincs semmi inspirációja. Van valami jó módszere valakinek?
2020. máj. 27. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Mesefilm/sorozat angolul vagy könyv. Hidd el, jelenleg ez is sokat ér. Esetleg a duolingot is érdemes megpróbálni.
2020. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha esetleg van kedvenc együttese, akkor esetleg érdemes a számaikat megpróbálnia magyarra fordítani, ezzel rengeteget tanul. Ugyanez feliratos filmekkel, interjúkkal, netezés
2020. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyesmire gondoltam. Doulingo nem köti le. Valami olyan mese videó lenne jó ami nagyon kezdő és jól érthető. Tudtok ilyet? Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat is.
2020. máj. 27. 21:21
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Milyen korú és nemű a gyerek? Tv-ben miket néz?
2020. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
11 éves lány. Meséket még mindig nagyon szereti.
2020. máj. 27. 22:14
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sok kezdő angol nyelvű mese, történet (könyv formájában) van torrenten. Én is azokat olvasom.
2020. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg Disney channel angolul? van ami már kinnt van hamarabb, az se egy rossz motiváció szerintem.
2020. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hirtelen az jutott eszembe, hogy nézze a kedvenceit, de azokat a részeket amik újak, meg tudja nézni hamarabb, ha angolul van
2020. máj. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

9 évesem van. Nem szereti az angolt különösképpen, és utál olvasni. Mégis van egy kedvenc sorozata, aminek a könyve (lexikon-szerű) nem elérhető magyarul, így azt kérte, rendeljük meg angolul. Nem mondom, hogy elolvassa, kiszótárazza, de minden egyes átlapozáskor egyre több és több szót kérdez, hogy mit jelent és lassacskán érteni fogja, hogy mit olvas.

Ugyanez a játékoknál, angol nyelvű rajzfilmeknél.


Persze gondolom van tanmenet meg megadott témakörök... de ha a tanár bszik sem tanítani, akkor mit tehetsz? Max annyit, hogy nem hagyod a már meglévő tudását elveszni és érdeklődésének megfelelő felületeket kínálsz.

Angolul (Meg sehogy máshogy) megtanítani nem a szülő dolga! Digitális oktatás van, ahol a tanár/tanító felelőssége a tanítás.


Jövő keddtől felzárkóztatás van a suliban, ha úgy érzed, jelezd, hogy nektek angolból ez kell, mert nem tudtatok otthon tanulni. Így kénytelen lesz személyesen megoldani a tanerő.

2020. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi is igy jartunk mivel az angol tanarnoje elment szabadsagra amint kijott ez a virus. Terhes igy megertem. De azota mindig mas tartja az orat, nincs allando tanarjuk.

Mi magantanart kerestunk neki mert rengeteget utazunk, kell a nyelvtudas neki.

2020. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!