Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szoktatok nyáron a gyerekkel...

Szoktatok nyáron a gyerekkel tanulni?

Figyelt kérdés

Az enyém még csak most fogja kezdeni az elsőt és kíváncsi vagyok ki, hogyan áll ezzel. Mert én több ismerőst is megkérdeztem és két féle meggyőződéssel találkoztam.

Az egyik, hogy szó se lehet róla a nyár az legyen nyár az utolsó percig. A másik meg az, hogy igenis kell különben sokmindent elfelejt.

Arra is kíváncsi lennèk, hogy hányadikba megy a gyerek.



2022. aug. 24. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

A nyár az szünidő, annyit nem felejt, biztos hogy nem.


Ha nagyobb (gimis) és bukásra áll v bukott akkor viszont mindenképp ill. Akkor én önszorgalomból angoloztam már

2022. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Negyedikbe megy a fiam, nem tanulunk nyáron. Jár különórákra, mert nyolcosztályos gimibe készül és a tanárai külön kérték, hogy csak pihenjen, ne tanuljon.
2022. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
2. vagyok. Annyiben javítanék, hogy július eleje óta jár angolozni egy tanárhoz, mert az iskolai angol semmit nem ér, de azt kifejezetten élvezi és csak heti kétszer 1 óra.
2022. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Velünk anyám mindenáron akart tanulni nyáron. Annyira mániákus volt, hogy csak rossz emlék fűződik hozzá.

A legnagyobb baromsága az volt, hogy a Kincskereső kisködmönt már 3. osztály előtti nyáron kiolvastatta velem, tanév végén írtunk belőle... Garantált bukás volt.


Én a gyerekemet, ha majd iskolás lesz, nem fogom ilyenekre kényszeríteni.

2022. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Emlékszem első utáni nyáron elfelejtettem olvasni, pedig ktűnővel végeztem. Augusztus végén jött rá a tanító keresztanyám. A maradék 1 hétben átvette velem az anyagot. :D

Egyébként utána is kitűnő voltam egészen 10. osztályig.

2022. aug. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Igaz nincs sulis gyerekem, de nekem anno ugye volt a kötelező olvasmány és olvasó napló. Azon kívül nem nagyon tanultam, talán augusztus utolsó hetében atolvastam a füzeteket, de ennyi. Annyit nem felejtettem hogy ne tudjak semmit
2022. aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen,szoktunk gyakorolni főleg azt amiből gyengébb.
2022. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Az enyém most megy 3.ba, szüksége van/volt a gyakorlásra, az előző szünetben is.


(az of is mondta szülőin, hogy még a nagyobbak is képesek voltak év elején teljes bizonyossággal kijelenteni valamiről, hogy ők azt biztos nem tanulták előző évben! - pedig de., szóval cakk-pakk az egészet elfelejtették)

2022. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

#8 Ebből látszik, mennyire sikerült elmélyíteni a tudást. Semennyire.

Én nem gyakoroltam a gyerekkel. De hordom őt fejlesztésre, az heti 1 alkalom. Elsős volt, most újra elsős lesz.

2022. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
Most volt elsős, augusztus eleje óta "tanul", mármint nyomtatok pár matek feladatot, van gyakorló füzete abban gyakorolja a betűk írását és olvas minden nap max egy A5-ös oldalt. Előtte csak nyaralások voltak, de hogy ne felejtsen muszáj gyakorolni, arra nem lesz idő, hogy újra átvegyék az első osztályos tananyagot, ráadásul neki is könnyebb lesz, csak sajnos még nem fogja fel.
2022. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!