Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen hasznos, életben...

Milyen hasznos, életben valóban kellő dolgokat tanultatok annó a suliban? Szerettetek járni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 12. 08:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Írás, olvasás, alapműveletek. Ezen kívül mást átlag ember a mindennapi életben nem nagyon hasznal. Nem, nem szerettem járni,
2022. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Írás, olvasás, számolás.

Minden másra ott a mastercard.

2022. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Az alap dolgokon kbül nem mindig, viszont ahhoz, hogy később az agyi kapacitás meglegyen vagy az alap dolgokra épülve meg tudjunk tanulni, szükségesek.


Mondjuk aki soha semit nem foglalkozik vegyészettel stb, annak a kémiai alapok nagyrésze felesleges, de mellette azért nem rossz, ha tudjuk hogyan keletkezik a veszélyes klórgàz, amivel komoly balesetet okozhatunk takarítás közben.


Mellette pedig a biológia sokkal fontosabb lenne, vagy a földrajz.



Korábban pedig ehhez az alapok( írás, olvasás, számolás)


Vagy a nyelv is fontos.


Egyébként az általános iskolai igazgató nekünk azt mondta egyszer, hogy azért kell ennyit megtanulni, hogy legyen mit elfelejteni, mert a tudásunk 60%- nem marad meg.


( nem mindegy minek a 40%-a marad meg, ugye?)

2022. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Írni-olvasni, matekból szinte minden (nekem foglalkozásomhoz kell), nyelvek.

A kémia bizonyos részeit még ide sorolom, takarító eszközök helyes kezelése, különböző tüzek ismerete, ha pl kigyulladna az olaj eszembe nem jutna vizet locsolni rá. Egyéb apróságok.

Biológiai ismeretek, de nem olyan mélyen.

Ezek jutnak eszembe. Utáltam az iskolát, mai napig hasztalannak érzem egy csomó részét, a jelenlegi formájában. Szóval az oktatást fontosnak tartom, csak nem így, ahogy jelenleg zajlik.

2022. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az alap dolgokat. Értő olvasás. Írás számolás.

Igazából nagyon sok mimdent hasznosítok a való életben.

Akár egy beszélgetésben (történelem stb)

Idegen nyelvi alapok.

A szakmai tantárgyak.

Alap biológia (amiről itt sokan hiányozhattak 😅)


Szerettem is járni meg nem is. Ha jó tanárom volt, jól kijöttem az osztálytársakkal akkor igen, ha olyan órám volt amit rossz tanár tartott, vagy osszetűzésben voltam a többiekkel akkor nem

2022. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Mivel az írás, olvasás, számolás ment már iskola előtt is valamennyire, s ha ne menjek iskolába, akkor is ment volna az alap szinten, így leginkább semmit.
2022. szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok


Amúgy.. ami nekem hiányzik, az a gépelés.


Persze lehet mondani, hogy azt meg lehet tanulni amúgy is ( egyèbként bármit)


Viszont ahogy a fenti írásomon is látszik, rengeteg az elütés..

Tudok helyesen írni ( versenyekre is jàrtam) mègis gépelve botrány.

Valahogy elsiklok felette vagy lemarad a betű..

Stb..



Iskolábajárás nekem semleges volt, akkor is most is.


Nem tudom azt mondani, hogy szerettem, de nem is utáltam.

2022. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem sok mindent. Mar tudtam ìrni ès olvasni mire iskolàba kerültem, a bonyolultabb szàmolàst meg tudtam volna tanulni kevesebb idő elvesztegetésèvel is. Gyűlöltem minden egyes napot. Ezèrt (is) lett a gyerekem magántanuló.
2022. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 NTBS ***** válasza:
100%
Írás, olvasás számolás.
2022. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Írás, olvasás, számolás, idegennyelvek. Én orvosira mentem, úgyhogy biológia, kémia, fizika is kellett. Én szerettem járni.


Amúgy ezen alaptárgyak többsége nem arra való, hogy késôbb hasznát vegyed. Arra való, hogy megtanulj tanulni (olyasmiket is, ami kevésbé érdekel), illetve hogy megismerd az egyes tárgyakat kicsit mélyebben, hogy eldönthesd, melyik tetszik, melyikkel szeretnél foglalkozni késôbb. Választási lehetôségeket ad. Hiszen amit nem is ismersz, meg se próbálsz, arról honnan tudhatnád, hogy szereted-e, vagy nem?

2022. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!