Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen tanítási stílus jellemz...

Milyen tanítási stílus jellemző gyermeked iskolájára?

Figyelt kérdés

Most ez így lehet túl általános, de az érdekel, hogy jellemzőbb e az, hogy


A)

a gyereket bevonják az órába, aktívan részt vesz, elmondhatja önálló gondolatait a témáról, kérdezhet, választ kap, felébresztik a kíváncsiságát, már órán elsajátítja a tanulnivalót mivel aktívan részese volt


vagy inkább az jellemző, hogy


B)

a tanár magyaráz, a diák figyel, nem javasolt közbeszólni, kérdezni, mert haladni kell az anyaggal, mindent le kell másolni a füzetbe a tábláról/egyéb eszközről, ha nem jut időd leírni, így jártál, haladni kell, a diák szerepe itt tehát passzív, az az elvárás, hogy kövesse a tanár utasításait


Én konkrétan felsős gyerekem miatt kérdezem, de érdekel bármely korosztály tapasztalata.


2022. nov. 2. 20:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Alsóban A, felsőben B.
2022. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Tanárfüggő nálunk
2022. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem hinném, hogy tanárfüggő, tényleg eléggé kötött a tananyag, és nagyon sok. Tantárgytól talán függ, az angolórák elég játékosak, és nagyjából órán meg is tanulják az anyagot. Következésképpen elég lassan is haladnak, 4 éve tanulja a gyerek, de még nem jutottak el odáig, hogy múlt idő.

A töri a legrosszabb, szinte csak másolnak órán. Utálja is. Pedig lehetne azt nagyon érdekesen csinálni, de valahogy nem megy nekik. Pedig már a második tanára, de az előző pont ugyanezt csinálta.

Felsős, 6. osztály.

2022. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
B variáció
2022. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A

Olyan suliba mint a B nem vittem volna.

2022. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vegyes. Alapvetően matekra, írásra, olvasásra a B, ami szerintem helyes, Nyelvtan, tölteléktárgyak A.


Szerintem ez így oké, az egyiket érteni kell, felfogni és csendben gyakorolni, a többi, pl etika, ének, ott nyugodtan lehet kötetlen. A matekjuk olyan részletes és alapos, hogy már attól rosszul vagyok, hogy milliomodszor is ellenőrzöm ugyanazt a logikát, a gyerek meg attól, hogy leírja ugyanazt.. írásra ugyanez. Szájbarágós, aki ezen felül is kérdez, mert nem érti, járjon korrepetálásra. Inkább az a bajom, hogy sok az anyag, sokszor van ugyanaz, a gyerek nem győzi írni, fáj a keze. Matek 3-4 oldal egy nap, Nyelvtan 2-3, és így vannak kb közelítve az ideálishoz. Nem kell ilyen sok ugyanabból a típusból.

2022. nov. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A, de nem állami iskola. B m-be én se vittem volna.
2022. nov. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Aki írja,hogy B-be nem vitte volna,az tudja,hogy nem mindenhol van 20 iskola?Nálunk 1 van és passz.20-25 km-re lehetne vinni másik suliba,most az mindegy,hogy magán,vagy állami suli, mindkettő messze van.Mindketten dolgozunk,nem lehet hurcibálni a gyereket,egyedül elsős nem tud eljárni.Amúgy meg mi is kibírtuk valahogy,ember lett belőlünk.
2022. nov. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
3 válaszolo nėmetorszågban élünk de lányom 2 év alatt megtanult angolul rendesen normálisan beszėlni írni olvasni..nem játėkos angolal .sajnos magyarországi angol tanitásban 1 ėvet volt része lånyomnak ami kb ovis szintü volt 3. osztályban.
2022. nov. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

8-assal értek egyet. Nem mindenhol van ám választék. Ráadásul amilyen a pedagógusok helyzete ebben az országban, nyugodtan lehet választani tanító nénit, úgysem marad ő 4 évig. A felsőről meg már ne is beszéljünk. 10-ből legalább egy csapnivaló tanár minden iskolában van.

És a magániskolákban sem fizetnek sokkal többet a tanároknak, tapasztalatból mondom.

2022. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!