Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy elsős gyereknek hány...

Egy elsős gyereknek hány tankönyve van? Jellemzően milyen méretűek?

Figyelt kérdés

Venném meg a tanszereket (ehhez van listám) és a könyvekhez a borítókat, de még nagyjából sincs fogalmam, hogy hány borítóval számoljak. Még nagyságrendileg sincs.

Nem akarok többször fordulni, de sokkal többet se beraktározni, mert elsőre ki tudja, hogy melyik típus válik be, melyiket könnyebb ragasztanom stb.

10-20-30?

Gyereketeknek mennyi volt?

Még ugye mindbe könyvjelzőt is kell ragasztani, ahhoz is jó lenne tudni hány méter szalag kell.

Köszi



2022. júl. 17. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
6 könyv volt ha jól emlékszem, szóval 10-nél többet ne vegyél semmiképp :) A4-es méretűek.. nekem az vált be, amit teljesen rá lehet ragasztani az egész felületét a könyvre. Könyvjelzőként én cipőfűzőt ragasztok be még most is. Vegyél 2 pár hosszút meg vastagabbat, ketté vágva is elég és strapabíróbb mint a szalagok.
2022. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

58 %-os, egy válasszal is hozzájárulhatnál lepontozás helyett! ;)

Kíváncsi lennék, mi nem jó az első hozzászólásban, hisz én nem tudom.


Első, köszi!

2022. júl. 17. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

10 nagy és 2 kicsi + ellenőrző volt.

Szerintem az a jobb ami teljesen ragasztható, amit csak egy csíkban kell az össze-vissza gyűrődik.

Még nem hallottam olyanról, hogy könyvbe jelzőt ragasztana valaki

2022. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
10 nagy A/4-es és 2-3 kicsi A/5-ös + egy csomó füzet. Ebből kettő angol könyv, az mondjuk nincs mindenhol, csak ahol elsőtől van nyelvoktatás. Én a csíkban leszedhetővel jobban boldogultam, mint a teljes felületen ragadóssal, de ez szerintem egyénfüggő. Az viszont tény, hogy a teljes felületen ragadós jobban bírja a könyvön, csak éppen nem tudtam felragasztani, hogy ne pöndörödjön fel.
2022. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

jogos, hogy nem egyszerű azt felragasztani ami teljesen ragadós, de a 3. könyvnél rájössz hogy csináld :D és megéri.. :) füzeteknél én simán "belebújós" borítókat vettem.. -veszek (mondjuk volt, hogy kiakadtam, hogy a borító nem olyan méret mint a füzet.. és szarakodnom kellett itthon vele - füzet sarkát levágni ollóval- hogy rendben legyen- nem mondom, hogy bezzeg az én időmben... :D)-

3: ezt nálunk nagyon kérte a tanítónéni, hisz sokkal egyszerűbb volt követni a gyerekeknek is, hol tartanak a könyvben. Még nem tudtak olvasni-nem ismerték a számokat, de betették az órán a könyvjelzőt mindegyik könyvben-munkafüzetben, hol tartanak- hol nyissák ki a könyvet-munkafüzetet. Mindenkinek praktikus. Másnap órán a suliban, nekünk szülőknek is. )

2022. júl. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak volt 9db a4 de azok között is volt méret eltérés.

Ugyan ennyi munkafüzet is vegyesen.

Volt olyan ami a/5 de ilyen fordított mint a régi ének füzet csak ez írás gyakorló volt.

Egy csíkban ragasztható borítókat vettem de csak mikor megvoltak a könyvek. Bevittem a papírboltba ott adták a borítókat.

Könyvjelző meg lego magazinból kivágott volt.


Fiam angol nyelvű suliba jár, így neki több könyv volt. Javaslom ne vegyél előre borítót

2022. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Lányomnak is egész évre 9 darab, volt köztük A4-es is, meg A5ös(vagy kicsit nagyobb?) is, és volt egy nagyon szemét a Játékház írás része, amire még nem találtak ki normális borítót. Ragasztósat vegyél, olyat, ami teljesen olyan, tényleg szívás az első, de a másodiknál már menni fog, harmadiknál profi leszel. A drága legnagyobbat vedd, ha meixnerrel tanulnak, mert annak az írás füzete nagyon kiakasztó bekötési szempontból.


Ja és semmi bajod nem lesz, ha a legnagyobbakból megveszel egy csomót, egy életen át kötheted a könyveit.


Füzetekre én is csak bedugósat vettem, a jobb fajtát, mert a másik amint megfogta a gyerek, leesett róla, nem volt tartása és nem feszült rá. Esély nem volt rá, hogy ragasztgassam a füzeteket is.

2022. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Ja és füzetéből kétszer annyi volt, mint könyvből! Etikára is meg másra is csak füzet kellett, abból is A4esek.
2022. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenhol tapadós borítóból melyik jó márka?

Az Ars Unájé pl: jó vajon?

2022. júl. 18. 17:49
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Lányomnak elsőben kb 13 könyve volt. Most lesz ötödikes, 17 könyvet kapnak. Ebből mondjuk 1 atlasz, és 2 van, ami jövőre is kelleni fog. :O Nagyjából a A/4-es méret, de kicsit mindegyik más volt, úgyhogy a borítót kellett ráméretezni egy ollóval :D Füzetből A/5-ÖS kell, de nagyon sok. ELsőben nekünk angolra vagy angol körire kellett a/4- sima is. 10-15 db kisméretű kellett, úgy rémlik.
2022. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!