Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szombathelyen ajánlanátok...

Szombathelyen ajánlanátok olyan általános iskolát ahol kis létszámú osztályokat indítanak, és a tanítónők is valamennyire odafigyelnek külön a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A gyermekem nagyon lassú, kissé szétszórt is, és egy nagy létszámú 28-30 fős osztályban lemaradna, elveszne.

#Szombathely #általános iskola #kis létszámú osztály
2022. nov. 21. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Állami szinten ilyen szerintem nincsen. Keress neki kisegítő iskolát, vagy valami alternatív magán iskolát.
2022. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Reményik Sándor iskola. Iszonyú nehéz bejutni :(
2022. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit bírtok érte fizetni?
2022. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magániskolát nem tudunk kifizetni, de nem is tudok ilyenről Szombathelyen.
2022. nov. 21. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

1-es, de kis cuki. Akkor elmondom, hogy nem létezik kisegítő iskola. Csak speciális iskolák vannak, oda pedig csak olyan szakvéleménnyel lehet vinni a gyereket, amelyik leírja, hogy fogyatékos.

Magyarországon a minimum osztálylétszám 15 fő. Tehát ennyivel már lehet osztályt indítani, és az nem kisegítő. Az más kérdés, hogy amennyiben több gyerek van, elég nehezen tudják megoldani az iskolák azt, hogy legyen 2 osztály. Nincs hely, nincs tanár. De azért mifelénk van egy-két ilyen ritka intézmény.

Kérdező, kb. minden második gyerekre igaz, amit te írsz. Volt kivizsgáláson? Vagy csak te gondolod, hogy gond van vele?

Szombathelyen nem vagyok otthon, de én végignézném az összes iskola honlapját, általában van fent osztálynévsor. Aztán célozz meg egy olyat, ahol kevesebben vannak. A tanítónő mindegy, úgyis jönnek-mennek.

Az alternatív iskolákat nem javasolnám. Azon kívül, hogy drága, nem igazán átjárható az állami rendszerrel, ha ott kezded, onnan megy majd érettségizni, az meg nagyon-nagyon hosszú idő. Nem szabad ennyire lekötni magad.

Egyébként mifelénk falun vannak kis létszámú iskolák. Nem tudod kihordani egy vidéki suliba? Nálunk van olyan osztály, ahol csak 13 gyerek van. A fiamék 17-en vannak. Persze sokan ezt is fikázzák, mondják, hogy falun nem megfelelő az oktatás színvonala. Az egyik gyerekem a városba járt, a másik ide a faluba. Nem mondanám, hogy a városi iskola sokkal színvonalasabb lett volna. A tanárok itt is diplomával lehetnek csak tanárok, a tankönyv ugyanaz, a gyerekek meg szerintem még a városban rosszabbak is voltak.

2022. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Hát kérdező, akkor, ha magánt nem tudok fizetni akkor csak a körzetesbe tud bekerülni:-(
2022. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5: köszönöm! Semmi baja a gyerkőcnek, semmi papírunk, a feladatokat is csinálja, csak lassú mindenben és szórt a figyelme. Az óvónők nem ajánlották spec, vagy altern sulit, csak ennyit, h olyat keressünk ahol kisebb a létszám.

Gondolkodtam igen vidék én, h kihordom, de nem fog menni, több gyerek van, segítségünk nincs.

Itt írta vlk a Reményiket, azt nekünk is sokan ajánlották.

Eddig csak jókat hallottunk róla.

2022. nov. 21. 17:22
 8/8 anonim válasza:
Brenner, ott egy csomó speciális gyerek van, pl. mozgássérültek is
2022. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!