Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi volt az a pont, amikor...

Mi volt az a pont, amikor véglegesen eldöntötted, hogy gyermekedet másik iskolába viszed?

Figyelt kérdés

Mi volt az utolsó csepp a pohárban?


És hogy állt az egészhez a gyerek?


2022. nov. 23. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
22%
Megírta jól a felvételit és egy nyolcévfolyamos gimiból átment egy erősebb 4 osztályos gimibe. Nekem nem volt bajom a sulival.
2022. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

A fiam adhd-s. Amikor odavittük a suliba, elmondtam előre. Választottunk tanító nénit, aki gyógypedagógus is volt egyben. Nem ő lett az ofő. Hanem egy pályakezdő. Ami még nem is lett volna baj, de próbaidő alatt kirúgta az igazgató, nem is volt tanár az osztályban. Az osztály szét volt esve, helyettes tanár ki, be, szünetben meg felügyelet sem volt. Karácsonykor nem volt a gyerekeknek osztálykarácsony! Láttam, hogy gáz van, a gyerek minden nap sírva ment iskolába. Természetesen bemenni nem lehetett csak úgy, iskola ajtaja zárva. Többször írtam nekik, hogy szeretnék fogadóórát, nem kaptam választ. Aztán behívtak, és közölte velem az igazgatónő, hogy holnaptól nem akarja meglátni a suliban a gyerekemet. Azt hittem rosszul hallok. Közöltem velük, hogy teljesen kizárt, hogy én most másik iskolát fogok neki keresgélni, papíros gyerek, fel sem veszik sehova. Oldják meg, elvégre én szóltam, amikor ide felvették. Sem a fejlesztést, sem a ped. asszisztenst nem kapta meg, ami ki van neki írva. Erre még ők voltak felháborodva. Aztán az új ofő minden áldott nap ráuszított valakit a gyerekemre. Betartották a fejét a hideg vizes csap alá, mert hisztizett. Az iskolapszichológus felhívott, és közölte, hogy a gyerekem érdekében vigyem el másik iskolába, mert nem tud dűlőre jutni az ofővel. Az igazgatónő végül annyit ajánlott fel, hogy kap egy magántanárt, ha délben elviszem, délelőtt tanítják. Akkor átmentem félállásba, és délben elhoztam a gyereket. Napi egy-két óra meg volt tartva neki, saját magántanárral, az elég volt, mert okos. Azt mondták, hogy majd visszaintegrálják az osztályba. Természetesen semmilyen közös programban nem vehetett részt, sem anyák napjára nem hívták be, sem osztálykirándulásra. Szünetben nem mehetett a többi gyerek közelébe. Szülői értekezleten meg mindenki füle hallatára közölte velem az ofő, ha nem adok nyugtatót a gyereknek, nem engedi be a terembe, mert közveszélyes. Fel is jelentettek a Gyermekjólétnél. Ők kijöttek, amikor mondtam, hogy adhd-s, és megmutattam a vizsgálati papírokat, elnézést kértek, és elmentek.

Az első évet kihúztuk így, aztán átvittem másik iskolába. Szerencsére ez nem a körzetes volt, így a körzetesbe átvették, bár nagyon nem akarták. 5 éve ide jár, még nem ölt meg senkit. Minden órán bent ül, minden osztályprogramban részt vett. Még csak nem is ő a legrosszabb gyerek az osztályban.

2022. nov. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!