Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikor szabad...

Szerintetek mikor szabad elvenni veglegesen egy gyerek cumijat? Nem nagy lelki tores neki?

Figyelt kérdés

Nem velem tortenik csak a kozelmben latom h.egy 2 eves fiu cumijat elvettek a szulei. Szegeny olyan banatos volt lattam a fajdalmat az arcan!

En a szoptatas teruleten is annak a hive vagyok h.addig szopizzon egy gyerek mig magatol elvalasztodik. Ez a cuminal hogy van?



2014. nov. 16. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
minden szülő maga dönti el mikor veszi el a cumit... láttál olyan felnőttet, aki amiatt jár pszichológushoz mert elvették a cumiját? - ennyit a lelki törésről...
2014. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen semmiképpen sem. Mert az a gyermeknek egy stresszoldás, szoronghat miatta, ha megszűnik a nyugtatás (a cumi). Ilyenkor jön az újjszopás, körömrágás stb., mint nyugtató dolog. Kisfiam nem cumizott, de 26 hós koráig szopott. Akkor vettem már el tőle, amikor már csak este szopizott kb. 5 percet, tejem nagyon kevés volt már szinte semmi. Így a cici helyett jött az összebújás és a simogatás. Így aludt 5 éves koráig, amikor is ő mondta, hogy most már nagy fiú és egyedül szeretne elaludni.
2014. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És láttál már olyan felnőttet aki cumizik? Ki kell várni míg a gyerek elhagyja a cumit. Ha jó volt a hangtompító mikor kicsi volt, akkor bunkóság önkényesen elvenni tőle. Ez a véleményem.
2014. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatásnál is úgy gondolom 1 éves kor után mind anyukának,mind a babának jobb ha elválasztja az anyuka,és nem megszokásból még 1,5-2 évesen is szopik a már kisgyerek. A Cumival úgy gondolom mielőtt oviba megy érdemes leszoktatni róla,nyilván nem mindegy hogyan és mikor,kisfiam 2,5 éves volt mikor állandóan szétrágta már a cumit,már csak alvásnál cumizott,és egyik alkalommal mondtam neki ha megint szétrágja nem veszek újat,szétrágta majd kidobta,este kérdezte,hol a cumi mondtam szétrágtad és kidobtad reggel,ennyivel lerendeztük elaludt simán nélküle.De ehhez az is kellett,hogy előtte volt pár alkalom mikor cumi nélkül aludt és Ő maga már nem igényelte,de tudni kell itt is mi az a határ,lelki törés nem lesz,mert egy okos kisgyerekről beszélünk akivel meg lehet beszélni,egy babától nyilván nem venném el.
2014. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

En a fokozatosság híve vagyok, a lanyomtol szülinapján vettük el a cumit napközbenre, mar csak alváshoz kell neki. Előtte cumifüggo volt, olyan durván, hogy lógott a szájából beszed közben is, de közösen megbeszéltük es o döntött hogy szülinapján legyen elveve. Kovetkezo szülinapján pedig mar vegleg elkerül a cumi. Ezt is o találta ki, azt is mondta, akkor o maga dobja majd ki a kukába.

Nekünk egy gyermekpszihologus tanácsolta ezt a módszert, mindegy hány evesen vesszük el, de jobb ha fokozatosan.

2014. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább cumizzon. 4 éves lányomnak sose kellett, inkább az ujját szopja, ha nyűgös ,fáradt, beteg..

Meg is lehet nézni az ujjait. Mindkettő hüvelykujján ott a "párnácska" , sárga kemény folt, illetve az egyik már mintha sebes lenne... :'(

Fokozatosan lehet elvenni, először csak pl délelőtt, aztán délután, majd alváshoz sem kell.

2014. nov. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Mi az ovikezdésre annyit értünk el, h csak alváshoz kell a lányomnak a cumi! Erre az oviba, miután beszoktattam és nem voltam már ott vele, az óvónő adta oda neki, mert sírt! Azt mondta, h majd összebeszélünk, és közösen leszoktatjuk! Ennek már 3 hónapja...most ott tartunk, hogy nem kell neki az oviban sem napközben! Sajnos mi is próbáltuk elvenni tőle "erőszakkal", aludt is kb 1 órát nélküle, de felriadt és keresni kezdte! Ahogy itt írta is egy hozzászóló, láttam azt a szomorúságot az arcán, és úgy megsajnáltam, h visszaadtam neki! Ennyit nem ér az egész! Még nincs készen rá! Még várunk, hátha majd maga hagyja el egyszer egy kis óvónői rásegítéssel! 3 éves és egy 6 hetes anyukája
2014. nov. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Erdekelt masok velemenye. En is ugy gondolom h.neki ez a megnyugvas nem szabad ilyen drasztikusnak lenni. Nyilvan emiatt konkretan senki nem ment pszichologushoz de ki tudja milyen folyamatokat indit meg benne. En szoptatom 15 hos fiamat addig tervememig el nem valasztja magat. Akar ovis koraig. Ez sok mindenkinek nem tetszik tudom de neki nekem a ferjemnek igy tunik jonak. Ezert volt erdekes szamomra cumival h.van ez de talan en is kesobb vennem el tole. Meg kell beszelni veluk es "terelgetni" oket.

Koszi mindenkinek!

2014. nov. 17. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!