Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Így szoktassuk le a cumiról...

Így szoktassuk le a cumiról vagy vegyük el tőle véglegesen?

Figyelt kérdés
A fiunk két éves lesz és nagy cumis. Az utóbbi időben már odáig fajult, hogy az ébren töltött idő több mint felében is a szájában lógott. Most elhatároztuk, hogy elvesszük tőle nappalra, csak alváshoz kapja meg. Ez jó lesz így, vagy alváshoz se adjuk neki oda?
2015. szept. 21. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy jónak látod,fiamnál bejött,hogy csak éjjelre kapta meg majd később éjjelre sem, lányomnál is próbáltuk,de egyre jobban cumis lett, egyre többet kérte, így elvettük tőle. Viszont sokkal könnyebben viselte mint a tesója aki amugyis csak éjjelre kapta meg, csak két napig sírt utána, míg a tesója 5 kemény napig.
2015. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én drasztikus megoldásokat semmiképp nem javaslok!

nálunk motiválással oldották meg a szülők(jópár évvel ezelőtt)vett anya nekünk számunkra gyönyörű fényes lakkozott papucsot, de azt mondta csak akkor kapjuk meg, ha a cumit elfelejtjük, mimndketten a papuccsal aludtunk. tesom le is szokott így. én nem. aztán anya közölte velem, hogy nem érdekli már, hogy cumizom, de jól figyeljek mert egyszer mondja el, hogy a fogaim ha ferdék lesznek és nagykoromban bánni fogom, ne felejtsem el soha, hogy ő szólt, hogy ne cumizzak(akkor már az ujjamat). rám speciel ez hatott, igaz nem azonnal, pár nap múlva elmélyült bennem és segített azzal, hogy éjszakára bekötöttük az ujjamat. első éjszaka vergődtem csak, hogy lejött a kötés, anyának szólni akartam, de láttam, hogy alszik, elővettem a régi cumit nézegetni, járkáltam a házban mint egy kísértet, de leszoktam örökre :)

2015. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Napközben nem adtam neki oda én sem,éjjelre igen.
2015. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam mindkét gyerekemnél. Először nem vihették ki az utcára, aztán nem kapták meg nappalra. 2,5 éves koruk után mondtam nekik, hogy már nagyok, nem veszünk több cumit, és kezdtem mesélni nekik, hogy lehet, hogy lassan jön a nyuszi, és elviszi a cumit a kis nyusziknak, mert ők még nagyon picik, és nekik jobban kell (jobb nem jutott eszembe:)). A nagyobbik 3 éves korában elvesztette az utolsó cumit, és nagyon boldog volt, hogy biztosan a nyuszi vitte el. A középső még az ovi első fél évében is cumizott (nagyon függő volt, neki kénytelen voltam újabbakat venni). Az oviba nem vihette be, csak este használta. Egy szép nap ő sem találta meg (persze később meglett, de csendben eltettem emlékbe). Nála is bevált a nyuszis sztori.
2015. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, annyit még hozzáfűznék,hogy ez az elvétel nem ugy volt,hogy gondoltam egyet és onnatól nem volt cumi,hanem előtte beszélgettünk megbeszéltük,mi hogy lesz. Mindkettőjük kért játékot,mondtam,hogy rendben de akkor nincs cumi, így maguktól odaadták. Igaz később már kérték vissza,de akkor már mondtam,hogy nem,megkapjátok a játékot nincs visszatáncolás.
2015. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ditta323 ***** válasza:

Lányom lyukat rágott a cumijába (mam fogszabályzós vagy milyen volt) és este 7-kor már nem mentem be a városba, hogy vegyek neki. Este fürdés majd szopi után kis nyikkanás (gonolom cumiját kereste) beleraktam a kiságyba, átölelte az alvótársát elaludt. Másnap déli alvásánál kereste, de elaludt nélküle. Azóta nem vettem neki (3hete) 1 éves.

Öcsém mikor kicsi volt ő is szétrágta, de az új nem kellett neki, pár nap hiszti után nem kellett neki (kb 15hós lehetett).

Ha magától nem akkor én drasztikus lennék, de ez én vagyok.

2015. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell sürgetned ezt a leszoktatást... Azt olvastam valahol hogy meg kell várni amíg a gyerek maga leszokik (persze oviban nem lessz ott vele ezis segit benne) de az hogy erőlteted az rossz mivel ezzel nyugtatja magát ha erővel szoktatod le akkor később jön neki a köröm rágás, szájánn a bőr rágása, vagy elő jön neki az újj szopás mert ugye felfedezi hogy azzal is lehet és azért valjuk be inkább a cumit szopja mint az újja legyen nyálas és azzal tapogat mindent. Én emlékszem 4-5 lehettem mikor elhagytam nem ciki, semmi ciki nincs benne.... Szerintem úgy add neki hogy csak otthon vagy utazáskor autóban és alváshoz.oviban szerintem kibírja nélküle... Ha elveszed tőle valami pót cselelmény alakul ki benne amivel nyugtatja magát....
2015. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért szeretném nappalra leszoktatni, mert úgy beszél, hogy a szájában van a cumi, és csúnyán ejt sok hangot, ha szólunk neki, hogy vegye ki a cumit és úgy mondja, akkor meg szépen mondja. Nem azért nem akarok neki cumit adni, mert ciki, hanem a beszédfejlődés miatt. Legegyszerűbb példa, hogy cumival azt mondja, hogy hejjo, cumi nélkül meg szépen mondja, hogy hello. De sok szóval van így. Csak azért gondoltam, hogy talán éjjelre sem kellene odaadni, hátha így könynebb lenne neki. Bár ma nem volt először nappal nála, és habár néha kereste, egész jól átvészeltük eddig. Bár a délutáni alváshoz odaadtam neki, olyan mosoly volt az arcán, hogy egy kalap sz...rnak éreztem magam, hogy eddig nem adtam neki oda. De tényleg nem szeretném, ha ezért beszélne csúnyán.

2015. szept. 21. 17:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi pont nemrég játszottuk ezt végig. 2,5 éves a fiam, lényegében mindig a szájában volt, ha nem evett. Egyik nap még nem akarta kivenni, néhány nappal később belement, hogy választhat egy autót a boltban a cumiért cserébe. Azt hittem, nála is csak ideiglenes lesz, de meglepően jól működött. Nem volt sírás, néha rákérdezett, de elfogadta, hogy megegyeztünk. Éjjelre odaadom neki. Reggel felkelésnél az ágyban kell hagynia. Én is inkább a beszéd miatt akartam, hogy leszokjon. Ez már két hónapja volt, és azóta nincs gond. Majd idővel az éjszakait is elhagyjuk.
2015. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!