Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi rossz tanárnál váltanál...

Mennyi rossz tanárnál váltanál iskolát?

Figyelt kérdés

A fiam most 6. osztályos. 5.-ben egészen meg voltunk elégedve a tanári gárdával, csak egy tanárral jött ki nehezebben a gyerek, de beszélgettem vele, és utána már egészen másképp állt a gyerekhez.

De sajnos igazgatóváltás volt, és úgy néz ki, hogy a tanári kar nehezen jön ki ezzel az új pasassal. A fél tanári kar felmondott, új tanárok vannak, de van egy csomó betöltetlen státusz is. Jelenleg a töri és a természetismeret tanár valami borzalmas, nem akarom itt részletezni, de nem csak az én véleményem. Az osztály viszont elég jó.

Jövőre viszont az igazgató fogja tanítani a gyereket még két tantárgyra, és nagyon-nagyon rosszakat hallok róla. Nem véletlenül mennek el innen a tanárok. Szóval biológia, kémia, töri, biológia, földrajzórán terror. Ez azért elég sok tantárgy. A gyerekem btm-es, és elég rosszul viseli, ha ordibálnak vele, és lehülyézik, ha nem megy neki valami. És hát előfordul, mert nem véletlenül kapta meg a btm-et.

Most is folyamatosan sír a töri miatt, próbáltam beszélni a tanárral, de nem ment. Faképnél hagyott, és egyébként ahogy kinéz, én is félek tőle. Folyton alázza a gyerekeket, kiabál velük. Már szóltunk az ofőnek, állítólag a dirinél van a probléma, de szerintem ezek rokon lelkek, szóval nem hinném, hogy változni fog.

Nem tudom, ha jövőre a legtöbb tantárgy ilyen lesz, hogy fogja bírni a gyerek.

Viszont a magyar, matek az nagyon jó, és az angol is. Ráadásul elég közel van a suli, gyalog tud menni, ha váltunk, buszozni kéne. Már ha átveszik btm-mel bárhova. Rossz tanár meg mindenhol van. De ennyi? Mik a tapasztalatok?


2022. dec. 15. 23:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
már rég váltottam volna.
2022. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom máshol jobb-e? Mindenhol tanárhiány van, már bárki taníthat gyakorlatilag. Meg a gyerek szereti az osztályt.
2022. dec. 15. 23:35
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek. Idáig el sem jutunk. Nem lennénk már itt.
2022. dec. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Második iskola, sajnos az elsőből el kellett jönnünk, részben a gyerek hibájából. De a btm-nek sehol nem örülnek. Itt viszont 4,5 éve elvan, de most nagyon rossz ez a tanári kar. Tavaly még nem volt gond.
2022. dec. 15. 23:37
 5/17 A kérdező kommentje:
Alsóban váltottunk fél év után, azért ott egész nap egy tanítónővel van, az elég nagy baj, ha ő nem jó. Itt alsóban nagyon jól érezte magát.
2022. dec. 15. 23:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is sokat váltottunk, megérte. Most jó helyen vagyunk. Nem kell félni a változástól, az nem viseli meg annyira, mint egy olyan közeg, ahol tartósan rosszul bánnak vele, az maradandóbb sebeket okoz, mint hogy mindig ismerkedni kell. Nem ideális folyton tovább állni, elismerem, de még mindig ez a kisebbik rossz.
2022. dec. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

Ez egyházi iskola?

Azt meg honnan tudod, hogy jövőre az igazgató fogja tanítani?

Az iskolaváltás lutri, egyáltalán nem biztos, hogy be tud illeszkedni, mindig kívülálló marad. Mennyi a buszozás?

Inkább a szülőknek kéne összefogni, és többeknek megostromolni, szükség esetén a fenntartóval való bejelentéssel megfenyegetni a tanárokat. Azok is félnek ám a kellően harcias szülőktől, csak nem magányos szamurájoknak kell lennetek. És a gyereket is fel lehet vértezni azokkal a tulajdonságokkal, hogy ne törjön össze a sértéstől. Érezze maga mögött a szülői támogatást, azt, hogy a szülő nem azonosul ezzel a verbális agresszióval. Ha nem fél a rossz jegy otthoni következményeitől, könnyebben viseli a gyűrődést, amihez hozzá kell szokni, mert az élet része.

2022. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként azt hallottam, hogy a 7.-ben már aláírást gyűjtenek, hogy beküldik a KLIKKnek a diri miatt, csak hát nem nagyon akarják aláírni a szülők, mert attól tartanak, hogy nem lesz változás, ellenben a gyerekeken fogja leverni.
2022. dec. 15. 23:43
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
te most amúgy minket győzködsz arról, hogy nem kell iskolát váltani, jó ez így, vagy magadat?
2022. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jobb lenne, ha nem félnének! Nem szeretik ám a tanárok se a szülők tömegével és a feljebbvalóikkal való konfliktusokat.
2022. dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!