Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Manapság tartanak az iskolákba...

Manapság tartanak az iskolákban drogprevenciós meg felvilágosító előadásokat?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak az én gyerekem iskolájában nincs ilyen vagy ez nem is létezik már?
2023. jan. 2. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán, még a prevenció is nagyon gyatrán van az iskolákban. Évente egyszer talán ha az internet veszélyeiről van valami előadás, de ennyi.
2023. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg néha középiskolában rendőrségi felvilágosítás, pl. mi a bűncselekény.
2023. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom a városba jár altalánosba, fiam itt helybe. (8 és 6.osztályosok) egyiknél sincs.


Fiam 18, a városi álltalánosba járt, nekik anno az ofőjük tartott. Középsuliba semmi.

2023. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a 90-es években jártam suliba, akkor nekünk volt, általánosban is, gimiben is.
2023. jan. 2. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint romlott akkor a prevenció, legalábbis az iskolákban biztosan.
2023. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én tartok ilyeneket. baromi nehéz bekerülni az iskolákba. nem akarnak beengedni, mert náluk nincs ilyen gond, ne is beszéljünk róla, legyen szó drogokról, korai terhességről vagy bullingről... 10ből 8 iskolába családsegítő szolgálatokon keresztül sikerül beimádkozni magunkat, vagy kapcsolatokon keresztül, nagyon ritka, hogy örömmel veszik. Meg ugye nem 45perces egy téma, legalább 2 alkalom, de inkább 3, egymást követő heteken és alkalmanként minimum 2 tanóra kéne, de inkább 3. De itt nem arról a típusú prevencióra kell gondolni, ami a mi időnkben volt, hogy kiáll az 50 élves néni és elmondja hogy mit hova kell dugni és a cigi rossz, itt interaktív foglalkozásokról van szó, bizalomépítéssel, beszélgetésekkel
2023. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó, a nálunk ez nem probléma inkább csak a melléduma, amivel udvariasan, konfliktust kerülve akarnak lerázni.

Ha alkalmanként 2-3 óra a program, akkor az elutasítás egyik fő oka is ez. Ez így nem illeszkedik egy iskola munkarendjébe, ugyanis a tanórájához minden tanár ragaszkodik, ami érthető is. Az igazgató meg nem fog velük konfliktusba kerülni egy egyszer meghallgatott ismeretlen szervezet miatt. Lehet nem az iskolákat kellene szidni, hogy nem örülnek, hanem átdolgozni inkább több alkalmas de 45 perces részekre az anyagot. Így osztályfőnöki órákon meg lehet tartani az alkalmakat, ami mindenhol heti egy óra. Szerintem sok ofő örömmel is veszi, hogy nem mindig neki kell készülni ezekre, főleg, hogy az osztályfőnöki óra ilyesmire is van.

Az elutasítás másik oka, az hogy senki nem szívesen enged be vadidegeneket, mert bármi rosszul sül el, azért az igazgatót felelősségre vonják. Főleg most, a gyermekvédelmi törvény után. Suliban tanítok, nekünk is jött volna egyesület előadást tartani, szuper, színes prospektussal stb... Mikor kicsit utána néztünk kiderült, hogy valójában egy szcientológus szervezetről van szó. Szóval nem véletlen, hogy inkább ismerős ajánlásával lehet csak bejutni, mindenki fél attól hogy belefut egy ilyesmibe és utána jönnek a "térítés" miatt jogosan felháborodott szülők.

2023. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

45 perc sajnos semmire sem elég, ha valóban bizalmat akarsz építeni, nem csak kiállni és megmutatni, hogy kell felhúzni a kotont. Biztos van értelme azoknak is, csak mi nem erre vagyunk berendezkedve


Ahova beengednek, onnan 99%ban pozitív a visszajelzés, mind a tanárok, mind a szülők, mind a diákok részéről. Igen, nehéz megoldani. De 3 tesi-3ofő-3 énekórát rá lehet erre szánni, szerintem. Ahol már voltunk, oda visszahívnak, megoldják, ott vagyunk sportnapokon, egészségnapokon is. Mert megszeretnek a diákok, mert 3 alkalommal, 3x45 perc alatt megismernek, mi is őket.

2023. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtam az inkább egy javaslat lett volna, hogy szerintem hogyan lehetne elfogadhatóbbá tenni az iskolák számára egy ilyen anyagot. Értem, és el is hiszem, hogy jó az anyag és nem is azt javasoltam, hogy vegyétek rövidebbre, hanem, hogy talán szét lehetne egy kicsit jobban darabolni. Szerintem ha 9-10 alkalommal elmész egy suliba a bizalomépítés úgy is működhet. Az ofő mellett a tesi, ének és hasonló tantárgyak beáldozásával alapvetően nem lenne baj, csak éppen az órarendben nem feltétlenül követik egymást, márpedig nektek ez kellene. Egy ismeretlennek meg nem biztos, hogy rögtön nekilátnak szívességet tenni, órákat csereberélni, főleg, hogy ez nem is olyan egyszerű és nem is mindig lehetséges.
2023. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
értettem, hogy jóból írtad, csak én is leírtam a több éves tapasztalatot :) sajnos a 7-8x 45p pedig a prevenció dinamikája miatt nem működik. Igen, tudom, hogy sok, idegenek vagyunk, meg amúgyis. Viszont, ez a gyerekek érdeke. Nem a mienk, mi akkor is megkapjuk a pénzünket, ha 3 iskolába engednek be egy tanévbe, és akkor sem kapunk többet, ha 20 helyre tudunk elmenni.
2023. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!