Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lánynak milyen felvilág...

Kamasz lánynak milyen felvilágosító könyvet ajánlanátok vagy vettetek, ami jó?

Figyelt kérdés
12 éves, még nincs neki ilyen könyve. Azért gondoltam hogy vennék neki, mert velem nem igazán hajlandó ilyen dolgokról beszélni, nem is tudom mennyire érdekli még (de gondolom biztos) Sejtem, hogy tud is már pár dolgot, de jobbnak látnám, ha ezt egy könyvből is olvasná és nemcsak az internetről vagy innenonnan.
2022. jan. 4. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Semmilyet. Beszélgetünk. Picike kora óta. Nem kényelmes? Nem baj, én mondom. Megszokja, hogy velünk lehet. Neked is ezt javaslom. Egy könyv nem ad minden kérdésre választ és a legkevésbé sem lehet lepasszolni ennek a fontos dolognak a felelősségét egy könyvre. Szülő vagy, viselkedj úgy és BESZÉLGESS!
2022. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha velem nem akar ilyenről beszélni. Én sem akartam beszélni anno a szüleimmel, tök jó volt hogy volt egy könyvem, állandóan azt lapozgattam. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül.
2022. jan. 4. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanilyen voltam, nem szerettem ilyenekről beszélni, szóval anyukám vett nekem könyvet.

Most a lányom 14 éves és kapott két ilyesmi könyvet pár éve, bár ő elég nyitott és nem fél kérdezni, de szerette ezeket a könyveket.

Az egyik a Nőj fel!Csak lányoknak, a másik Az én testem című könyv, nyilvám a lányos változat, de van egyébként fiús is. Az utóbbi jobban szerette azt mondta. De ha rákeresel, csomó ilyesmi könyvet találsz:)

Az én testem könyvben ha jól emlékszem inkább a nővé válás a téma, hogy szőrösödés, menstruáció stb. A másikban azt hiszem a szexről is van szó, de sajnos nem emlékszem:(

2022. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Generációk nőnek fel könyvekből, meg kell nézni, mi megy a Teherbeesés rovatban... ideje lenne megtanulni beszélgetni!
2022. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem bíznám könyvre a legfontosabb dolgot. Azt kéne megtudni miért rossz a kapcsolatotok. Tuti, hogy érdekli már ennyi idősen.
2022. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak köszönöm, hogy a kérdésre válaszolt.

5. Ezt a kérdést először tettem fel. Miből gondolod hogy az is én voltam. Ez anonim oldal vagy nem?

6. Jo a kapcsolatunk, ezen kívül mindent megbeszél velem, de ez valahogy tabu, ahogy nekem is a szüleimmel. Létezik ilyen is, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

A következő válasz meg majd az lesz vigyem el pszichológushoz, mert szorong a gyerek emiatt.

2022. jan. 5. 10:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is ülj le vele, csak egyszer kell ezen úgymond túlesni. Szerintem mindenkinek kényes téma erről a szüleivel beszélgetni, de fontos, hogy lássa mire tanítod, mit tartassz helyesnek, és hogy esetleg ne legyenek téveszméi. A könyvet is jó ötletnek tartom, de előbb a beszélgetést gondolnám.
2022. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!