Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Otthon mennyit tanultok...

Otthon mennyit tanultok hétköznap az alsós gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
3. osztályba jár a fiunk, SNI-s. Nem épp a legjobb lett a bizonyítványa, az ofö szerint többet kellene hétköznap gyakorolnia. Azt viszont ő sem tudja megmondani, hogy mégis mikor, mert mire hazaérünk, már annyira fáradt, hogy örülök, ha a fürdés-vacsi-fogmosás kört letudjuk. Hétvégente napi 4-5 órát gyakorlunk, de úgy tűnik ez kevés.
2023. febr. 1. 10:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
Nem leszek népszerű, de szerintem nyáron és szünetekben tudtok gyakorolni. Ha nyáron minden nap előkerül két-három órára a tankönyv, akkor be tudja hozni az év közben lemaradást.
2023. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szünetekben is napi szinten gyakorlunk, de attól még nem lesz kész a házi másnapra. Nem tudom, min kellene változtatnunk, pontosabban tudom, csak arra abszolút nincs ráhatásom, hogy a suliban mennyit tanulnak délután.
2023. febr. 1. 10:30
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos mi most ebben a rendszerben élünk, ehhez kell alkalmazkodni, a tananyag mennyiségét nem tudod csökkenteni.


Ha a napköziben tanulással van probléma, akkor esetleg egy magántanár és elhozhatja korábban a suliból?

2023. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

3 gyermekem van, ebből 2 sni-s, egy első osztályos egy ovis, és egy 2 éves.


Lányom tanulószobás. Ennek ellenére mi minden este leülünk, átvesszük újra a házit, ellenörzőm ami kész, befejezzük ha valami elmaradt amellett gyakorlunk.


Ne haragudj, de igaza van a tanárnak. Elhiszem, hogy fáradtak vagytok, mi is azok vagyunk, de a gyermeked eleve nem átlagos. Neki sokkal több segítségre van szüksége a tanuláshoz. Ha nem segítessz neki, nem gyakorol, ne várj csodát.

2023. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

3-as Igen, értem, hogy több gyakorlásra van szüksége, de mire 3/4 7-re hazaérünk nagyon elfárad, a buszon általában már alszik. Ti ilyenkor még tudtok tanulni?

Ő is tanulószobás, 17-ig van bent, de mivel kevés a tanár, a házik estére maradnak. 8-kor szegénykém kidől. A tesók is SNI-sek, de ők másik sulikba járnak, ott délután megcsinálják a házit, max 1-2 nehezebb dolgot még átnézünk, de neki...

2023. febr. 1. 12:37
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Az én gyerekem is SNIs, kitűnő tanuló.


Eddig nem járt napközibe, hogy tudjak vele tanulni(meg magatartástesztelés miatt, új suli..). Minden nap egy óra volt, amíg az órai kimaradt feladatait pótoltuk és megírtuk a házit. Ha nyafogott kettő-három. Minden órán minden nap 3 oldalt vettek eddig összesen. Aztán mikor néztük a napközit, hogy 15re megyek érte, na akkor derült ki, hogy nem jó semmire, verekedés, szinte végig udvaron vannak, és csak elvétve tudja megírni a lecke egy részét az alatt az egy tanulós óra alatt(14-15ig), de nem csak ő, hanem mások sem végeznek.


Szóval most kiveszem a gyereket, hogy ne valamennyit tanuljon is, mert az órai munkája és a napközis is nagyon gyatra. Mármint mikor csinálja, akkor hibátlan, de nem járnak a nyakára, hogy csinálja már, hanem benyomják a hiányjeleket, vagy azt se. Szerintem napi 2 óra tanulás bőven elég, már nem nyafog(annyit), így nagyrészt egy óra alatt végzünk, a maradék ideje eddig játék volt, most meg elhozom majd 12:45kor, és járhat különórákra is. Sokkal jobb, mint a káromkodás, verekedés kombó, amit "napköziben" nyomnak az udvaron.


Ha nehezen tanuló gyereked van, nem engedheted meg, hogy ilyen sokáig dolgozz. Én is egyedül nevelem, de egyszerűen valaminek a rovására fog menni, és én inkább a gyereket sajnálom.. És igen, szünetekben, hétvégente és nyáriszünetben is tanulni kell. Nem sokat, de pár órát igen. A gyerekem napja eddig úgy nézett ki, hogy 5 óra a suliban(amin alig csinált valamit), 5 óra játék, egy óra feladat. Különórákkal 5 óra suli, 1 óra tanulás, 1 óra különóra 3-4 óra játék. De mivel suliban is csak fekszik vagy játszik, így az is játék. Arról nem is beszélve, hogy utazás közben is szabad tevékenység van(ő olvasni szeret), azzal nyer plusz két órát.


Ha ilyen sokat dolgozol, a gyerek eredménye romlani fog, látszik, hogy segítség kell neki. Menj érte hamarabb, vagy fizess különtanárt, aki elhozza hamarabb és megírja vele a leckét, tanulnak. Ez a helyzet, a gyereknek több segítség kell, akkor többet kell nyújtanod neki. Vagy személyesen, vagy pénzen véve, vagy szívességgel(rokon?).

2023. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Változó, attól függően hogy mikor ebédelnek: fél 1 és 2 között kell elhoznunk, mert többet nem bírnak vele. BTMN-es. Onnantól munka mellett típercenként szaladgálok hozzá, hogy csinálja a házit. Ha nem állok mellette, egy vonalat se húz, de muszáj ekkor elkezdenünk, mert ha 4 után ülünk neki, akkor 8 lesz mire mindent bepótolunk. Így "csak" 6. Addigra végzünk.

Elsős, figyelemzavaros, megkésett mozgásfejlődésű, borzasztó lassú tempójú. Egyébként "jó tanuló", okosnak tartják.

2023. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Annyira szomorú. Minek van napközi ha nem tudnak megtanulni? Igaz nekem nem sni a lányom de mire hazaérünk 5 óra van. Ha rossz jegyet hoz haza sem vagyok hajlandó még itthon nyösztetni a tanulással csak akkor ha ő maga kéri hogy nézzük át vagy segítsek valamiben.

Egy ekkor gyereknek legkésőbb 9-kor aludni kell. Fürdés és vacsi előtte. Akkor mikor maradna idö neki gyereknek lenni???

Őrület a mai oktatási rendszer

2023. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Aki itt nyafog a suli miatt, tudja mi van bent? Játszanak alsóban végig az összes töltelékórán, amiből kettő van legalább naponta.


Ének, tesi, etika/hittan, technika, rajz, környezetismeret, naponta van kb másfél órányi szünetük, kétszer vannak udvaron, de bent szünetben is játszanak. Egyedül matekon és nyelvtanon szoktak "tanulni", azt is játékosan, a könyveik tele vannak kockás játékkal, társassal, páros játékokkal, beszélgetős feladattal, ami nem olyan, azt is viccesen oldják meg nagyrészt, csoportosan, elenyésző a napjukban a valódi tanulás. 7-10 éves korig szinte egész nap játszanak és gyerekek, csak nem otthon játszanak és gyerekek, ,de otthon nincs is gyerektársaság, az az egyedül töltött idő, és a családi élet színtere.


Korábban kell végezni, korábban elhozni, és akkor nem a suliban fog játszani a napköziben, hanem neked otthon. A napközis tanulási idő mindig csak egy óra, és az sem rendes tanulás, nálunk pl nem ellenőrzik, csinálja-e, ha nem akarja nem csinálja és kap egy hiányjelet..


Szóval ezt a sajnáltatósdit be lehetne fejezni, 7-10ig még feleannyit "dolgoznak", mint régen, akik állatokat etettek, takarítottak, libákat hajtottak a mezőre, segítettek SOKAT otthon, a ház körül, vigyáztak a tesóikra, ÉS leckét írtak, a kicsikkel is, ha meg ezek nem voltak meg, jól elverték őket. Még sosem volt ilyen kevés feladata a gyerekeknek, mint napjainkban és sosem volt még ilyen nagy szabadságuk sem. A mai gyerekek írására régen már osztogatták volna a körmöst, otthon meg a pofonokat.. Szuper dolguk van a "modern" oktatási rendszerben és jó sokat gyerekek. Persze lehetne rajta javítani, de a régi magyar gyereklét és a mai magyar gyereklét közül egyértelműen az utóbbiban kevesebb a feladat, felelősség, "teher", elvárás. Ilyen szempontból a rendszer jó.


Olvass bele a gyerek könyveibe, csupa ilyen olvasd el és gondolkodj rajta feladat, vagy gyűjts össze a szinonimáit, vagy dolgozzatok közösen azon hogy, vegyetek elő kockát, logikai lapokat, rudakat, tele van az oktatás szemléltető eszközökkel, okostáblával, youtubeon nézik a mesét, amit most olvastak a könyvben.. Nem értem ki az, aki azt gondolja, hogy ez "teher" és nincs ideje "gyereknek" lenni. Ennél nagyobb gyerekség nincs a földön, szórakoztatva tanulnak és 40 percenként szabad játék, napit kétszer meg udvari játék, csapatjátékok tesin, kidobós meg fogócska, éneklős óra zenehallgatással stb.


Aki lepontoz szeretném, ha leírná miért, azon kívül, hogy a gyereke nincs vele napi 8 órát(dolgozz kevesebbet).

2023. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor mi igen szerencsések vagyunk. Nálunk külön tanulószobás tanár van, aki segít a gyerekeknek a háziban, táblánál gyakorol is velük. Lányom ÁMk német nemzetiségi iskolába jár és gyógypedagógus logópédus az osztályfőnőke. + helyben van az iskola.


4# voltam.

2023. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!