Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki csak 12-13 évesen kezdte...

Aki csak 12-13 évesen kezdte engedni egyedül közlekedni a gyerekét iskolába (pl. 7-8 év helyett), mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Néha szoktam látni kérdést arról, hogy ki hány éves korától engedte egyedül közlekedni a gyereket, és elég nagy szórást látni. Van ahol 7-8 évesen engedik a gyereket, de van aki 12 éves koránál hamarabb egyáltalán nem.

Sőt, olyan is van aki csak odafelé engedi egyedül, visszafelé megy érte, vagy éppen fordítva, odafelé nem mehet egyedül.

Milyen okok miatt fordulhatnak elő a fentiek? Aki csak viszonylag későn engedte egyedül közlekedni a gyereket, milyen érve volt mellette? Vagy ahol csak "egyik irányba" mehet egyedül, ott mi az oka?



2023. febr. 18. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem engedem a 7 évest egyedül??

1, nem bírja el a táskát. Nincs 20 kiló se 128 centihez és kva nehezek a könyvei, nekem se könnyű még azt is vinni.

2, nem egy kihalt faluban lakunk, ahol semmi forgalom és két utcára van az iskola.

Megyeszékhely és több lámpa nélküli átkelő is van az iskola felé.

3, mindenkit kísérnek az iskolába, senki nem megy egyedül.

Az iskola nem is engedi haza kísérő nélkül az ekkora gyerekeket.

2023. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk az az oka, hogy egyelőre 1 irányba mehet, hogy kint lakunk a város szélén. És a befelé menő oldali buszmegállót csak az úttesten lehet megközelíteni. És mivel itt jönnek be a városba az autók, itt nem 50-nel mennek sajnos. És az út mellett nincs még csak egy kis földsáv se, ahova le lehet húzódni. Ha nem muszáj, nem engedem egyedül. Nem miatta, hanem az autósok miatt.

Hazafelé jön busszal, mert azon az oldalon van normálisabb út befelé.

Egyébként nálunk azért csak tavaly, vagyis ötödikben jött először egyedül, mert előtte egyrészt messze laktunk az iskolától, másrészt ő hallani se akart róla, hogy busszal jöjjön haza egyedül.

Ötödikes kora óta másik iskolába jár, ez sokkal közelebb van hozzánk. 5 perc séta a buszmegálló, jön 3 megállót, itthon még 3 perc séta. De eleinte így se nagyon akart. Valamiért ő ilyen.

2023. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
20 éve voltam kisiskolás kisvárosban, 7-8 éveseket senki nem engedett el magában. Negyedik osztálytól kezdtek többen egyedül járni, de főleg azok, akik a közeli lakótelepen laktak és/vagy végig járda volt biztonságos utakkal. Én majd egyórás sétára laktam, több, kifejezetten veszélyes, szűk utat kellett érinteni és egy időben kóbor kutya is viszonylag sok volt. Én is 12-13 évesen kezdtem el egyedül járkálni.
2023. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nyugat Europa, itt 12 eves korig altalanos iskolasok, es NEM engedik haza a gyereket egyedul.
2023. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

A 80'as evekben voltam iskolas, es 4. osztaly-tehat 10-11 eves kor elott senki nem jart egyedul iskolaba, inkabb felsoben, 5. ben lett ez szokas.

Ugyhogy se regen, sem most nem szokas 7-8 eveseket engedni egyedul. Neked nincs gyereked kerdezo, ugye ? ( remeljuk).

2023. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok érintett, mert a gyerekeim viszonylag korán elkezdtek egyedül járni (7 és 9 évesek voltak), de mi nagyon közel lakunk a sulihoz. Viszont sok osztálytársukat még felsőben is autóval hordják, aminek általában annyi az oka, hogy nagyon messze laknak a sulitól, és ebben a városban nem igazán van tömegközlekedés. Úgyhogy egyszerűen nem lehet megoldani máshogy.
2023. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Mer nem muszáj. A kényszerült nagy úr és itt is sok gyerek megy egyedül 8 évesen suliba.
2023. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Májusban lesz 12 a fiam.

Ősz óta jár reggel egyedül és pont most szerdán jött először haza is egyedül.

Egyrészt nem a közeli körzetes suliba jár. Olyan kereszteződésen kell átmenni ahol szinte soha nem állnak meg a zebránál a száguldó autósok. Odafelé ez csak egy kis zebra. Visszafelé viszont a buszok villamosok előtt is át kell menni.

Másrészt az idegrendszeri éretlensége miatt nem a legjobb a koncentrációja, emelett igazi művész lélek, zenésznek készül. Ha épp valami zenén gondolkodik félek besétál egy kocsi elé. De úgy döntöttünk most már engedni kell. Izgulok még mikor hazajönn majd de ez van.

Ugye szerdán jött haza egyedül az simán ment szerencsére. De csütörtökre beteg lett, így még nincs több tapasztalat, hogy fog menni.

2023. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Elvileg 12 éves korig nem járhat haza egyedül, el sem engedik a suliból egyedül elvileg. Az más kérdés, hogy a mi gyerekkorunkban nem volt más lehetőség.

Most, aki teheti elmegy a gyerekért, mert féltik a szülők a gyereket, szerintem főleg a leánygyermeket. Nem olyan már a közbiztonság, mint régen, a forgalom is nagyobb. Az is igaz, hogy olyan nehéz a táskája, el sem bírja.

Nekem van egy fiam, ő a helyi falusi suliba jár, másodiktól egyedül jön-megy.

A lányom meg a közeli városba járt. Vele próbáltuk 6.-tól, hogy felül a buszra, aztán jött a covid, és mivel tartós beteg vagyok, ezért nem akartam, hogy tömegközlekedjen. Ott a legkönnyebb valamit összeszedni. Egyébként meg nagyjából akkor megyünk dolgozni, amikor a gyerekek is indulnak, szóval 10 perccel előbb elindulunk, és kirakom a suli előtt, nekem nem akkora gond.

Most középiskolába már busszal jár egyedül.

2023. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

"Elvileg 12 éves korig nem járhat haza egyedül, el sem engedik a suliból egyedül elvileg."

Ezt honnan vetted? Mert Magyarországon ilyen nincs. Annyit szoktak kérni az iskolák, hogy ha egy alsós gyerek egyedül hazamehet, akkor ezt jelezzék a szülők. Felsőben pedig ez már nem is szokott téma lenni egyáltalán.

Az én gyerekem 6. osztály második félévében fogja betölteni a 12 évet, szép is lenne, ha addig nem engedné egyedül haza az iskola.

2023. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!