Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Beszédhiba, óvodai évismétlés?

Beszédhiba, óvodai évismétlés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom szeptembertől lesz nagycsoportos, 6 éves. Az óvodájában ekkor van logopédiai fejlesztés, szűrés. Sajnos sok betűt téveszt, 5-6ot is, nem beszél olyan szépen. Mit gondoltok, ezért fent áll az esélye, hogy még egy évet óvodában kell majd maradnia, vagy lesz esély arra, hogy 1 év alatt a logopédiai fejlesztéssel addigra szépen beszéljen? Ez mikor dől el, mivel általában április körül már iskolai beiratások vannak.

Ezért javasolni fogják a visszatartást, vagy nem indokolt? Van aki ezért nem kezdhette az iskolát?



2023. máj. 16. 10:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Pár hónap alatt is nagyon sokat tudnak fejlődni még ennyi idős korban. De abban igazuk van az előttem szólóknak, hogy az állami fejlesztésre én nem várnék, keress valakit magánban.

Amúgy nálunk pl. rákos lett a logopédus, és fél évig táppénzen volt, nem is lehetett senkit felvenni helyette, mert nem lehetett tudni, hogy mikor jön vissza. Szóval az egész nagycsoportnak kimaradt a logopédus. Alsóban még az iskolába is kijárnak, ott is van fejlesztés.

Emiatt itt senki nem ismételt évet, maradhatott volna a fél csoport.

Okozhat egyébként valóban nehézségeket az olvasásban, az a kérdés, hogy csak hangképzési hiba, vagy nem is érzi a különbségeket a betűk közt.

De az én fiam pl. 2 óra alatt megtanulta az r-et, mindenki a csodájára járt, az több ideig szokott tartani nekik.

Egyébként nem lenne nagy baja, ha maradna még egy évet óvodában, de ez nyilván egyéni preferencia.

2023. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már most nyárra igyekszem neki logopédust szerezni aki magán úton tudna vele foglalkozni. Remélem sikerül és megoldódik majd az iskola kérdés is mire oda jutunk.
2023. máj. 17. 12:17
 13/15 anonim ***** válasza:
A suliban is van logopédiai fejlesztés, ha szüksége van rá. Csak emiatt tuti nem tartják vissza.
2023. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Én annak a pártján vagyok, hogy minél tovább maradjon a gyerek. Szerintem nekem is később kellett volna kezdenem az iskolát, mert későn értem.


Én 8 éves koromra tanultam meg önállósodni, 8 éves koromig az öltözés is gondot okozott a gombokat illetően, de a tanulmányaim is úgy mentek, hogy kb úgy csináltam végig az elsőt, hogy fel se fogtam belőle semmit és a szüleimnek rengeteget kellett velem dolgozni, plusz rengeteg "házit" (gyakorlófeladatot) hazavittem a napköziből, amit meg ott sikerült megcsinálnom azt is ki kellett radírozni, újracsinálni, mert borzalmas lett.


Végül belerázódtam, kilenc évesen már a társaim tempójában haladtam önállóan és egyedül intéztem mindent, pl tesin nem kellett segítség az átöltözéshez, de szerintem sokkal egyszerűbb lett volna, ha még kicsit az oviban tartanak és nem éretlenül beiratnak elsőbe és rohamtempóban zárkóztatnak fel.

2023. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
31%

14!

Az enyém 5.-ben lett kb önálló. Kb csak, mert amúgy nem. Harmadikban még a tanítónéni kötötte a cipőjét, adta rá a sapkát, ellenőrizte a táskabepakolást.

Mégis értelmileg már elsőben is gondot okozott, hogy gyorsabban gondolkodik és előrébb jár, mint a többi.

Oka legyen, ha valakit visszatartanak. Mert "csak úgy" meg "maradjon gyerek" nagy hátrányokkal járhat.

2023. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!