Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyereknél évismétlés?...

Elsős gyereknél évismétlés? Tudnátok tapasztalatokat írni? Miért ismételt évet és hogy viselte gyermeked?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Fiam osztalytarsanak tobbszoros labtorese volt. Amugy is nehezen ment neki a suli. Ujra jarta az elsot.
2017. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Nekem tapasztalatom nincs, csak véleményem. Jobb, mintha lemaradással indul a 2. oszt-nak, és ez csak halmozódik, és kudarc jön kudarc után.

Viszont!! Elvinném egy másik iskolába, hogy a régi oszt. társaival ne találkozzon, ne legyen kitéve annak, hogy csúfolják vagy csak egyszerűen ne érezze úgy, hogy őt kirekesztették.

2017. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Mivel most derült ki esély sincs másik iskolába elvinni. Lányom 6 évesen került be, ami nagy hiba volt.

2017. márc. 24. 15:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne semmi szégyen. Feltehetően meg van az oka. Persze az nem biztos, hogy az okát így vagy csak így kell orvosolni. Kifejted?
2017. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es, örülök hogy te ilyen kedves vagy! Remélem visszakapod az élettől - nem a gyereked, hanem te.
2017. márc. 24. 15:34
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves 5! Köszönhetően a 4-esnek, nem. Éppen elég szar ez így is, nem kell még egy vadidegen ember észosztása, akinek tapasztalata nincsen, de feltétlenül muszáj írnia.
2017. márc. 24. 15:36
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom! Azt akartam ezzel írni, ha sokat hiányzott és kell, akkor kell. De ha pl. vmi tanulási zavar, akkor nyilván nem az a legfontosabb, hogy ezt az évet történetesen megismétli-e. Szal erre így nagyon nehéz válaszolni. De a legjobbakat kívánom!

5-ös

2017. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Egyik általános iskolás osztálytársam ismételt évet, sosem derült ki, hogy miért.


Ő az elsőt járta újra, majd diszkalkulia miatt felmentést kapott matekból.


Egy évvel az évveszteseknél is idősebb volt, és titkolták az okát, ezért csúfolták sokan.


Szerintem nálatok nincs gond, hiszen a gyerek csak 7 lesz jövőre, de amint tudod vidd új iskolába. Még szerintem felvennék máshova.

2017. márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai fejlesztőpedagógusként két évismétlő elsőssel is foglalkozom. Nagyon büszkék rá, hogy ők már sokkal többek tudnak, mint az osztálytársaik (tudtak, amíg az összes betűt meg nem tanulták a többiek is). Eszükben sincs titkolni, hogy másodszor elsősök. Egyikük iskolát váltott, a másik tavaly is ugyanide járt. Az udvaron együtt játszik a tavalyi barátnőivel is, az új osztályban is szerzett barátokat.

Ami a legfontosabb, mindketten megtanultak írni és olvasni, idén erős közepes szinten teljesítik a követelményeket. Másodikosként nem sok esélyük lett volna. A kislányt ismertem tavaly is, egy rövid mondat elolvasása és megértése is gondot okozott neki az év végén. Mihez kezdett volna a másodikos olvasókönyvvel?

2017. márc. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
53%
Az elsőt ismételni, az nem bukás, mert a törvény szerint az első osztályt el lehet végezni egy vagy két év alatt, és az nem osztályismétlés.Inkább hosszabb idő alatt végezze el és legyen jól megalapozva, mint hogy később kínlódjon.Egy kis 6 évesnek az is nagyon sokat számít, ha kap még időt a fejlődésre, de ha lehet, vinni kell fejlesztésre,pl. alapozóterápiára, NILD-terápiára. Nagyon sok jó módszer van. 6 éveseket szerintem nem szabadna elsőbe vinni.27 éve vagyok tanító, ennyi idő alatt két gyerek volt, akinél bejött a 6 éves kori iskolakezdés, két kislány, de ők nagyon talpraesett, nagyon éleseszű, idegrendszerileg is érett gyerekek voltak.
2017. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!