Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Focizás kötelező az iskolákban...

Focizás kötelező az iskolákban lányoknak is?

Figyelt kérdés
2023. jún. 1. 13:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk felső tagozatban és gimnáziumban külön volt a testnevelés nemek szerint.

Nem is értem, visszafelé megy a világ? Én 50 éves vagyok.

Vagy ez is az orbáni oktatáspolitika gyöngyszeme?

2023. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
77%

Hogy beszálljak a dologba: 36 éves vagyok, és kb. 7. osztálytól kezdve volt külön a fiúk és a lányok testiórája.

Pár éve dolgoztam tanárként, akkor még így volt. Szóval nem olyan elvetemült, amiről a kérdező beszél. Az hülyeség persze, hogy ezen gondolkodás mentén ne lehetne a lányoknak focizniuk.

2023. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
59%

1999óta jar a családból iskolába napjainkig gyerek. Szám szerint 6db iskoláról van szó.

Mindig, mindenhol egyszerre van/volt fiúknak és lányoknak a torna.

2023. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 harebell ***** válasza:
97%
Mi fociztunk együtt fiúk-lányok, ugyanúgy, mint volt kézilabda, röpi, floorball, kosárlabda stb, vegyes csapatokkal. Ha szabad foglalkozás játék volt, akkor focizhattak a fiúk külön, de csatlakozhatott lány is. Külön tesizés nálunk csak gimiben volt tornagyakorlatokban, úgy emlékszem, fiúknak nem kellett gerendagyakorlatot csinálni pl, lányoknak meg gyűrűt.
2023. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
97%

A tanmenetben órákra lebontva vannak különböző mozgásformák. Nem tudom, hanyadik osztályról beszélünk, de általában a mozgásformák ugyanazok, vagy az óraszám vagy a nehézségi szint változik. Van benne pl. Küzdőfeladatok és -játékok, vagy gimnasztika vagy Támasz-, függés- és egyensúlygyakorlatok...stb. Meg persze labdás gyakorlatok is. Az más kérdés, hogy a tanár ezekből mennyit és hogyan valósít meg. Csapatsportokra is kell oraszamot hagyni. Ilyen a foci is. És igen, az is ugyanúgy fejleszti a lányokat, mint a fiúkat. Nekem a kotelmaszas sem volt a kedvencem, de muszáj volt...

Nyilvan a tanár megtehető, hogy a fius sportokat kulon oktatja, de ha nem akarja, miert kellene?

Szted melyik fiu élvezi mondjuk a ritmikus gimnasztikát? De, ha benne van a tanmenetben és a tanár szán rá időt, akkor nekik is ugyanúgy meg kell majd csinálni.

2023. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
97%
Általánosban mi együtt voltunk a fiúkkal (kb 10 éve végeztem) és volt foci is, ahogy más labdajáték is volt terítéken. Ha szabad játék volt tesin, és vki lányként a fiúkkal kiment focizni, akkor se szólt rá senki.
2023. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
97%
Általánosban még együtt van a tesi a legtöbb helyen. Nálunk is 30 éve gimiben voltunk csak külön, és az egyetlen, amiben különbözött a két csapat tananyaga, az a gerendagyakorlat volt, mert az a fiúknak sokkal veszélyesebb, mint a lányoknak. :D Szóval semi bajuk nem lesz a lányoknak a focitól, a fiúk meg lehet, hogy szekrényt ugrani nem fognak szeretni.
2023. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk általánosban együtt volt tesi a fiúkkal,középiskolában már külön.
2023. jún. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
97%

Figyu, nem pusztulnak bele a lányok sem, ha lesz egy kis gömbérzékük, meg szem-kéz/láb koordinációjuk.

Nálunk mindent csinált mindenki. Futás, távolugrás, kislabda dobás, foci, kosárlabda, magasugrás, röplabda, torna.

A kényszerítésről...basszus, ez a tananyag. Természetesen megteheti a gyerek, hogy ő inkább kéri az 1est órai munkára.

2023. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is közös volt a tornaóra, egyedül gyűrűre nem mentek lányok és nem mentek gerendára a fiúk.


Egyébként focizni különórára is jàrtam lányként, mindig is szerettem. Nem tudom miért ne focizhatnának a lányok.

2023. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!