Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Focizás kötelező az iskolákban...

Focizás kötelező az iskolákban lányoknak is?

Figyelt kérdés
2023. jún. 1. 13:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is általánosban még együtt, gimiben már külön volt a tornaóra. Illetve akkor is egy légtérben volt, csak voltak külön feladatok meg közösek, meg volt ilyen választható játék a végén.
2023. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb suliban eleve nincs elég tesitanár, hogy külön legyen tartva.
2023. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
63%

#11 vagyok.


22-re reagálnék.


Nálunk általánosban és gimnáziumban is úgy volt, hogy minden évfolyamban páros számú osztály volt, és ált.isk. felső tagozatban ill. gimnáziumban 2-2 osztálynak együtt volt a tesiórája. Mivel minden osztályban kb. fele-fele arányban voltak lányok és fiúk, ha a két osztályból egy csoportba rakták a fiúkat és egy másik csoportba a lányokat, akkor lett egy osztálynyi fiúcsapat és egy osztálynyi lánycsapat. Őket külön 1-1 tesitanár tanította, vagyis a 2 osztálynyi gyereket összesen 2 tesitanár. Így tehát nem kellett több tesitanár, mintha osztályonként tanítottak volna minket.


Mivel nálunk ez abszolút természetesen működött mindkét iskolámban az 1980-as években, csodálkozom, hogy évtizedekkel később ez máshol miért nem természetes. És ahogy leírtam, nem kell több tanár, maximum két (vagy kettéosztott) helyiség. Két külön tornaterem persze nálunk sem volt. Mindkét iskolámban volt egy szép nagy tornaterem, és egy kisebb tornaszoba ill. az udvaron sportpálya. Az egyik csapat volt a nagy tornateremben, a másik csapat hidegben és esős időben a tornaszobában, jó időben a sportpályán. Hetente cseréltünk, így a a fiúk és a lányok is egyformán hozzájutottak a tornateremben levő infrastruktúrához, ill. rendszeresen tornáztunk szabad ég alatt is.

Ennyire szerencsés lettem volna az iskoláimat illetően? Pedig ezek normál önkormányzati iskolák voltak. Nem volt egyikben sem sporttagozat vagy ilyesmi.

2023. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is együtt volt a tesi óra, általánosban és gimnáziumban is. Focizni is ugyanúgy fociztunk,mi azzal a baj? Mindenki élvezte, én például külön is jártam lányként évekig foci edzésre, imádtam.
2023. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Akkor lehet nekem is csak mázlim volt, de inkább arról szóltak a tesi órák, hogy megéljük a mozgás örömét. Voltak csapatsportok, de ha azt valaki naggggyon nem akarta, akkor lehetett mást csinálni.

És külön voltunk a fiúktól, két osztály, két tanárral, a tornaterem megfelezve.

Szerintem nincs abban semmi meglepő ha egy lány nem szeret focizni. Aki szereti, csinálja, persze, tök jó.

De amúgy a mindennapos tesi nem azért lett bevezetve, mert hogy nagy a gyerekek mozgás igénye? Muszáj mindent ilyen kőbevésett keretek közé szorítani? Szabadon mozogni lehet nagyobb feszkó levezető, mint állandóan utasításokat végrehajtani. Még tornaórán is, nem elég a többi órán.

Ja és régen nem volt minden nap tesi, de ezzel nincs bajom, csak ha már előjött, hogy mi volt régen, akkor leírom.

Fentiek csak költői kérdések, tudom mi a realitás, csak sokszor nem értem.

2023. jún. 1. 20:07
 26/39 anonim ***** válasza:
78%
24# vagyok. De nem értem,miért gond hogy együtt tesiznek a fiúk és a lányok? Nekem ez nem tiszta,de lehet már fáradt vagyok. :D Amúgy lehet az is,hogy valóban erre kapacitás már az én időmbe se volt ott,ahova én jártam,hogy két külön helyre figyeljen a tanár. Kemény egy db. tesitanár volt így is. Emlékszem anyáék jártak régen külön lányiskolába meg ilyesmi.
2023. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
54%

A kétezres évek elején voltam gimis, ott külön volt a tesi fiúknak-lányoknak, mi lányok nem fociztunk.

De általánosban sem, amikor még egyben volt a tesióra.

2023. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
26, nem gond, csak úgy gondolom könnyebben megvalósítható, hogy nem a focit kapják a lányok feladatnak.
2023. jún. 1. 21:09
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
26# vagyok. Érthető. Viszont szerintem mindenkinek van,ami nehezebben megy vagy nem a kedvence. Én sok mindent nem szerettem,sajnos ezeket végig kell csinálni. Hátha csak pár óra fociról van szó.
2023. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 harebell ***** válasza:
96%
A tesióra nem csak a mozgás szeretetéről szól, hanem tantárgy, így van tananyag, tanterv is. Emberfüggő, hogy mennyire veszi komolyan a tanár, de nem szabadfoglalkozás. Én pl utáltam a röplabdázást, a kötélmászást meg még sokmindent, de ugyanúgy részt kelett venni. Gimiben volt olyan, hogy ha csapatsport vagy ilyesmi volt (tehát nem kötelező, osztályozandó dolog), akkor aki nem akart játszani, csinálhatott mást, de ez sem mindig volt megoldható. Általánosban viszont egyáltalán nem volt ilyen, mindenki ugyanazt csinálta.
2023. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!