Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kinek kb mennyibe kerül az...

Kinek kb mennyibe kerül az iskolakezdés,kiadások/költségek részletezve? (Gyermek korával.)

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Most nagyjából 25-30 ezer a tanszerek, de idén nem kellett új iskolatáska és tolltartó. Ezen felül kap még új ruhákat az iskolakezdésre, ami kb. 20 ezer még. 8 éves lány, most megy 3.osztályba.
2023. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
6. és 8. osztályba mennek, eddig 50.000 Ft volt a papírbolt, de nem vettünk sem táskát, sem tolltartót egyiknek se. Ruha kell rengeteg, mert a nagyobb mindent kinőtt, az még 100 e Ft körül biztosan lesz (vagy több). Tankönyv 10 e Ft még várhatóan. Rengeteg összesen.
2023. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

A ruhák miért számítanak az iskolakezdésbe? Anélkül is nő, nem?

Bocsi, tényleg csak kíváncsiság.

2023. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
1. osztályos lány, 6. osztályos fiú: 17000-et költöttem összesen irodaszerekre, ezen kívül táska és kulacs volt még, ami olyan 25 körül volt. Tesicucc, ünneplők még kb. 10-15. Ezeket már korábban vettem, nem emlékszem pontosan.
2023. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: nem irodaszerekre, szakmai ártalom. :D Tehát füzetekre, ceruzákra, papírra, stb. :)
2023. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
3. Nem számít bele, de tavasz óta nőtt a fiam 15 centit, kb semmi nem jó rá rövidnadrágon meg pólót kívül. Most merül fel mint költsèg. Meg hozzászámolhatjuk a nyelviskolai új tananyagot is, az még kb 70e Ft a két gyereknek. (2. vagyok)
2023. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

4.osztalyos lesz

Kapásbol elore be kell fizetni az étkezést aug 31 ig, az már 20 ezer.

Eddig egy kotelezo olvasmany van meg, az 2500 volt.

Olyan 30-40 ezerre saccolom a fuzeteket szineseket kotelezo vonalzokat körző ragasztók, tornacipo fehèr polok zoknik kinti melegitő, tornazsák ami nagy. (Még nem olvastam ugyan el a tanszerlistát de ilyenek szoktak lenni)

Kulacsot szerintem nem veszek mert moshatatlan fertőtleníthetetlenek vagy a kupakuk az, a tavalyi táska szerintem még jó, ünneplo cipo gatyó nemtom mennyi lesz probálom kinaibol.

Befizetni aztán az iskolai különfoglalkozásokat.az olyan 3500-4ezer ft/hó Nem rémlik.

Plusz osztalypenz(sacc 10 e/év).

(Aztan a mikulásra farsangra a rakat díszek ruhák jelmezek mikulascsomagos cuccok adományozások. Habár ez nem szeptemberi kiadás.)


Saccra olyan 50 ezer?


Plusz őszi cuccok. Cipők csizmak puloverek, kabát is kell megint. Es hosszu gatyók.

Sacc 30-40ezer.

2023. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
#3 mert amikor kezdodik a suli akkor jön az ősz is, igy egyszerre kell kiadni a penzt a ruhákra a tanszerekkel. A sulikezdés az az ősz kezdete is egyúttal.
2023. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Másodikba megy a fiam, idén nem lesz vészes. Füzeteket kell vennem, színes ceruzát, grafitot, írólap, rajzlap, meg bekötőpapírt. Ja és Ablak-zsiráf, de az szerintem meglesz ismerősnél. Egy benti cipőt és egy torna cipőt veszek még, ez így szerintem 20ezerből kikerül.

(Tudom, füzetet, cipőt 3-szor annyiért is lehet venni, mint én, részemről a füzet aldis, a tornacipő Decathlon, illetve a benti cipő Sinsay.)

De nekünk a technika doboz szinte fullos (a ragasztók tavasszal elfogytak, így akkor már pótoltam), a matek doboz is teljesen okés, a mappákat is az iskolában tárolták, azok is jók még. Ezeket így meg is írta a tanító néni, hogy jó a tavalyi.

De első osztály előtt ez jóval több volt.

2023. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Elsős lesz. Tanszerek 27 ezer + iskolatáska, tolltartó, tornazsák, fehér póló, sötét rövidnadrág, tornacipő kb 40 ezer + kellett venni pár őszi ruhát, mert tavalyiból sok kicsi rá, hosszúnadrágok, pulcsik, hosszú pizsama, zoknik 25 ezer + szalvéta, zsepi, papirtörlő ezeket be kell vinni 2000 Ft. Nagyjából így 70 ezer ha a ruhákat nem számolom, ha számolom akkor 100000 ezer. És nem a legdrágábbat vettük semmiből, nagyon durva. Az a jó, hogy Karácsonykor kapott íróasztalt forgószékkel így azt nem kell most venni. És majd lesz osztálypènz nem tudom mennyi meg a napi 3xi étkezés amit szintén nem tudom mennyi, oviban még ingyenes volt.
2023. aug. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!