Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hol keresel magántanárt a...

Hol keresel magántanárt a gyermekednek?

Figyelt kérdés

Én a másik oldalról írok, félig pályaelhagyó pedagógus vagyok, közel 20 éve magántanárként dolgozom. Eleinte még volt egy ingyenes oldal, ahol hirdettem, de az már megszűnt. Az utóbbi években szükségem se volt rá, mert "szájról szájra terjedtem."

A csodás közoktatásnak köszönhetően, vannak iskolák, ahol szinte a fél osztályt én tanítottam. Szülők ajánlottak egymásnak, illetve gyakran a kisebb testvéreket is megkaptam. Most azonban már lassan az ő gyerekeik jönnek 🤣 Úgy alakult, hogy maradt egy-két betöltetlen helyem, szeretnék még 1 vagy 2 gyereknek segíteni. Viszont én nem vagyok fent Facebook-on és ma már minden ott zajlik. (Egyszer egy anyuka felrakott ott egy csoportba, de a csoport vezetője konkurenciát látott bennem és levetetett☹️). Szóval a kérdésem, ha nektek lenne szükségetek magántanárra általános iskolás gyereketekhez, hol keresnétek?

Légyszi, ne konkrét oldalt írjatok, mert azt szerintem reklámnak minősíti, csak annyit, hogy ajánlás alapján(osztálytárs, barát) / közösségi oldal/ netes hirdetés/ helyi intézmények hiretései(önkormányzat, iskolák, helyi újság stb.), vagy bármi egyéb.



2023. aug. 23. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg ajánlás útján. Hozzáteszem, sok ismerősünk van ebben a városban.
2023. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

A gyerek tanárát kérdezném meg először, hogy ő tud e valakit ajánlani,


De mondjuk nem mindegy mit tanítasz és milyen korosztalynak

2023. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlás alapján.
2023. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlás alapján keresnék, bár eddig nem nagyon volt rá szükség, mert én magam is el tudtam magyarázni bármilyen általános iskolás anyagot. A lányom most lesz 10.-es, eddig úgy tűnik nem kell neki különtanár, matekot, amit nem értett, abban is tudtam segíteni. Emelt érettségire viszont biztosan kell majd tanár, most nézegettem pont a netet.

Megkérdezem majd a tanárait, tudnak-e valakit ajánlani, ha nem, akkor marad az online oldal. Viszont, ha jól értem középiskolásokat nem vállalsz. Milyen tantárgyból vállalsz tanítványokat?

A fiam már nehezebb eset. Nem akar tanulni, pedig lenne esze. Neki gondolkodtam különtanáron, ne az én idegeimet koptassa, talán idegenre jobban hallgatna. Vagy rá sem, nem tudom.

2023. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, zűrös napom volt, most látom csak a válaszokat.

Igen, csak általános iskolásokat tanítok. Matekot és magyart. Szükség esetén segítek más tantárgyból is, de azt szoktam mondani, hogy ott a tankönyvnél többet nem nagyon tudok nyújtani. Inkább tanulás módszertan, segítek összefoglalni, kiemelni a lényeget a "lustább" gyerekeknek, akik maguktól nem tanulnának és matekból vagy magyarból egyébként is járok hozzájuk, mert ott önhibáján kívül vannak problémák. Akkor szülő kérésére más tantárgyból is segítek alkalomadtán.

Jó képességű gyerekekhez is járok, például felkészíteni a központi felvételire.

Ettől féltem én is, hogy az ajánlásokat már kimerítettem. A jelenlegi tanítványok között már eleve több barát, osztálytárs van, mert ők is már egymásnak ajánlottak😁

A volt tanítványoknál meg többnyire a barátok is nagyobbak.

Interneten hirdetni meg elég lutri. Rengeteg van, de nem mindegyik megbízható. Meg ugye, ha keresett oldal, akkor meg rengetegen jelentkeznének, nekem meg nincs sok helyem, ezért gondoltam szűk körben, csak hát, úgy látszik, kimerült a szűk kör.🤷🏼‍♀️

2023. aug. 23. 20:55
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Meg ugye, ha keresett oldal, akkor meg rengetegen jelentkeznének, nekem meg nincs sok helyem, ezért gondoltam szűk körben, csak hát, úgy látszik, kimerült a szűk kör.🤷🏼‍♀️"


Ez totál értelmetlen....

2023. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6! Nem értelmetlen. Azt nem írtam, hogy én járok hozzájuk. Dolgozom hétfőtől vasárnapig, hétvégén ugye egész nap, de hétköznap csak pár órát tudok beosztani. Egy szabadnapot pedig szeretnék megtartani magamnak.

Mivel a jelenlegiek előnyt élveznek, hozzájuk tudok berakni újat. Egy napon egy környékről kell lenniük, de már így is nagyon nehéz, mert ha Józsikának jó mondjuk a kedd, akkor a szomszédjában lakó Pistikének biztos nem. Amikor már úgy néz ki, hogy kialakul és látom, hol marad helyem, akkor Jucikának megváltozik az órarendje és így az egész hét borul, mert ha őt másik napra rakom, akkor azt is más napra kell, aki az ő közelében lakik, de más napon, ami esetleg mindkettőjüknek jó lenne, tök más környéken lennék mondjuk 2-3 másik gyereknél, de nagy eséllyel nekik meg nem jó Jucika eredetileg tervezett napja(legalábbis nem mindegyikőjüknek.) Tehát nem tudom őket csak úgy felcserélni. Úgy nem hirdethetek, hogy X kerület környékéről akkor jelentkezzen, ha jó neki a szerda, de lehet, hogy péntek lesz, y-ból meg akkor, ha jó a csütörtök késő délután, de ha mégis kedd lesz, akkor meg kora délután érjen rá 😁

Szóval ebből általában az van, hogy elvállalom az első embert, aki nem lakik nagyon messze Gézukától és jó is neki Gézuka feltételezett napja, majd kiderül, hogy Gézukának mégse jó és más napra kell őket raknom. Majd általában úgy végződik, hogy véletlenül se tudnak egy napra kerülni az egymás közelében lakók, a lehető legrosszabbul jövök ki belőle, majd jelentkezik Gézuka szomszédja, akinek viszont pont jó lett volna Gézuka napja, de már nem tudom vállalni, mert teltház van🙄Nem olyan egyszerű ez.

Ajánlásnál legalább tudom, hogy nagyon közel lakik valakihez és eleve úgy vállalom el. Végső esetben azt is elfogadják, hogy egyszerre tanulnak, ha máshogy nem jön ki.

2023. aug. 24. 10:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolás. Kedveli az online oktatást, így internetes tanárkereső/hirdető oldalon kerestünk olyan tanárt, aki online is vállalt oktatást. Bemutatkozás, fotó alapján kerestünk, nekünk nagyon bevált.
2023. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te bp-i vagy?

Bp. akkora, mint egy megye. Egy megyén belül sem jársz ki mindenkihez. Szerintem a városnak csak abban a negyedében vállalj tanítványt, ahol laksz (esetleg csak 1-2 kerületben), és akkor ezek a gondjaid lényegesen kisebbek lesznek.

2023. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlás útján. Felénk pl mindenki a fb-on keres, vagy érdeklődik magántanár után. Nekem mázlim van, a szemben lakó ( tanár) szomszédhoz matekra, a mögöttünk lakóhoz ( nyelviskolában tanít) angolra megy.
2023. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!