Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hol keresel magántanárt a...

Hol keresel magántanárt a gyermekednek?

Figyelt kérdés

Én a másik oldalról írok, félig pályaelhagyó pedagógus vagyok, közel 20 éve magántanárként dolgozom. Eleinte még volt egy ingyenes oldal, ahol hirdettem, de az már megszűnt. Az utóbbi években szükségem se volt rá, mert "szájról szájra terjedtem."

A csodás közoktatásnak köszönhetően, vannak iskolák, ahol szinte a fél osztályt én tanítottam. Szülők ajánlottak egymásnak, illetve gyakran a kisebb testvéreket is megkaptam. Most azonban már lassan az ő gyerekeik jönnek 🤣 Úgy alakult, hogy maradt egy-két betöltetlen helyem, szeretnék még 1 vagy 2 gyereknek segíteni. Viszont én nem vagyok fent Facebook-on és ma már minden ott zajlik. (Egyszer egy anyuka felrakott ott egy csoportba, de a csoport vezetője konkurenciát látott bennem és levetetett☹️). Szóval a kérdésem, ha nektek lenne szükségetek magántanárra általános iskolás gyereketekhez, hol keresnétek?

Légyszi, ne konkrét oldalt írjatok, mert azt szerintem reklámnak minősíti, csak annyit, hogy ajánlás alapján(osztálytárs, barát) / közösségi oldal/ netes hirdetés/ helyi intézmények hiretései(önkormányzat, iskolák, helyi újság stb.), vagy bármi egyéb.



2023. aug. 23. 11:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#9! Igen, tudom, de ez nem így megy sajnos. A kerületben, ahol lakom, gyakorlatilag soha nincs kereslet. Közel 20 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hány tanítványom volt innen. Szomszédos kerületekből se sok. Az nekem már rég nem szempont, hogy hozzám legyen közel, inkább az, hogy egymáshoz. Ha elvállalok egy gyereket a környezetemben, de itt nem lesz több, akkor messzire már nem tudok menni, mert 1-másfél óra utazással már túl késő lenne nekik. Az meg kicsit luxus, hogy azon a napon csak 1 órát dolgozzak, azért annyira nem magas az órabérem🤣

Tehát inkább elvállalok távolabbi környékről aznap 2-3 gyereket és itthonról sokat utazom ugyan, de nem abban az időben, amikor taníthatnék is.

Nyilván nekem kényelmesebb lenne, ha csupa korrepetálásra szoruló gyerek lenne a szomszédom, de nem ez van🤷🏼‍♀️

2023. aug. 26. 18:06
 12/15 NTBS ***** válasza:
Szerintem akkor keress egy kerületet és csak ott Vállalj el mindenkit.
2023. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12! Ez nem rossz ötlet, de egyszerre nem szoktak annyian jönni egy helyről. Most is több kerületből vannak és ha jelentkezik is új (nem ajánlás nem hanem hirdetés útján), biztos, hogy nem azokból a kerületekből.
2023. szept. 10. 18:41
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező! Az online oktatás nem opció nálad? Azt is meg lehetne próbálni. Régebben amúgy a diák járt el a magántanárhoz, nem fordítva.
2023. szept. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14! Most is van, aki otthon fogadja a tanítványokat. Én nem szeretem keverni a munkát és a magánéletet, az otthoni körülményeim se olyanok+lakásfelújítás előtt állok, szóval ez nem opció.

Covid alatt volt, aki maradt online, de megfelelő felszerelésem nincs hozzá (telóról netezek), meg a személyes tanítást sokkal hatékonyabbnak tartom. Főleg, hogy kicsiket is tanítok. Alsósoknál az még nem igazán működik, főleg nem önállóan. A szülő meg azért is fogad magántanárt, hogy ne neki kelljen ezzel foglalkozni. Örül, ha abban az egy órában elmosogat, megfőz, elszalad vásárolni, vagy bármi. Az neki nem bolt, ha közben ott kell ülnie a gyerek mellett.

2023. szept. 11. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!