Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyermeked iskolájában mi...

Gyermeked iskolájában mi történik az ebéddel, ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

Kislányom lebetegedett. Ugye a mai ebédjét nem tudtam lemondani, de a hétfőiből is kicsúsztam.

Ilyenkor a ti iskolátokban el lehet hozni az ebédet? Anno az én sulimban ebédjegyet kaptunk, amit egész hétre kiadtak és bárki elhozhatta a jeggyel vagy oda lehetett adni osztálytársaknak. Nálunk ilyen nincs, így ilyen esetekben potyára fizetek napokat.


2023. jan. 27. 08:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Megeszi egy másik gyerek. Igen egy napról lecsúszol, a hétfő már a te sarad, mert azt ma reggel még le lehetett volna mondani.
2023. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Meddig lehet lejelenteni? Nálunk pl 9:30ig kell szólni, ha nem megy másnap. Ha itthon lenne mától még simán betudnék telefonálni, hogy lemondjam.
2023. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk ha ma tudom, hogy holnap nem megy a gyerek, 14óráig lemondhatom

Ha nem mondtam le, így jártam 🤷‍♀️


Egyébként ebédjegy nálunk kb 30éve volt utoljára.

2023. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Le kell mondani
2023. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

#3, hmm... én ugyan nem szülő vagyok, hanem huszonéves, de emlékszem, hogy nálunk felső tagozatban (12-14 éve kb.) még szintén papír alapú ebédjegy volt. De ettől még le kellett mondani.


Mondjuk az okát nem értem, mert mehetne (mehetett volna) azon az elven amit a kérdező ír, és tudom visszagondolva, hogy nekem is jó lett volna mikor gyerekként beteg voltam, ha anya átszalad a menzára a kajával ételhordóval (főleg mikor "kedvenc" kaja volt pl. milánói makaróni), de emlékszem, hogy nem örültek neki, az volt a mázlink, hogy jóba voltunk az akkori igazgatóval.


(Még csak azt se mondanám, hogy higiéniai okok miatt nem adnak ki otthonról hozott ételhordóba ételt, mert középiskolában - 7-8 éve kb. - mindig vártuk, hogy az ételhordós nénikék lefussák köreiket, hogy mi is kaphassuk a kajcsit :D )

2023. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk haza lehet hozni a konyháról. Rugalmasak is, aznap 9:30-ig le lehet mondani is.
2023. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Telefonálj be a suliba, kérdezd meg, hogy el lehet-e hozni. Sulifüggő. Nálunk lehet.
2023. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fel kell hívni a gazdaságit. Pl most hétfőn orvoshoz vittem őket, az aznapit el kellett hozni, a többi megbeszélés szerint. Mindjárt hívom őket hogy hétfőn már mennek
2023. jan. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

De jó ahol ilyen sokáig lehet lemondani. Nálunk a hétfői ebédet legkésőbb csütörtökön lehet, pénteken már nem.

Nálunk online felület van ehhez, semmi más. Se személyesen, se telefonon, sehogy máshogy.

2023. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nálunk is online lehet. És legkésőbb reggel 8-ig.

Minma például elindultunk, mert csak taknyos volt reggel a lányom, de a buszon már nagyon bágyadt volt, így visszafordultunk. Nem jutottam gép elé 8 előtt. Ráadásul szerdán viszem vissza az orvoshoz, akinél nem tudom, hogy engedi-e csütörtökön vagy már nem, így csütörtökre rendelnem kell neki ebédet. Ha mégsem megy, akkor már 3 napot buktunk. És nem sajnálom más gyerektől (bár inkább a konyhások viszik azt haza) de ha kifizettem, akkor jobban örülnék ha az én gyerekem enné meg. Főleg hogy csak miatta főzök, mert nekem egész hétre rendelve van az étel. Férjemnek a munkahelyére szintén.

2023. jan. 27. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!