Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Átvinnéd e gyermekedet hetedik...

Átvinnéd e gyermekedet hetedikben más iskolába, ha te mint szülő akarod, de a gyerek nem?

Figyelt kérdés
2023. aug. 25. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Hacsak nincs valami konkrét oka, pl. költözés.
2023. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy te miért gondolod indokoltnak az iskolaváltást. Ha bántják és alázzák minden nap, akkor igen. Ha azért, mert az közelebb van a munkahelyedhez, akkor nem. Másfelől meg már nem kicsi, van önálló véleménye. Szóval pár extrém esetet leszámítva én figyelembe venném, hogy ő nem szeretne máshova menni.
2023. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2023. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Az ok nem mindegy, pl rossz társaság, akik rossz hatással vannak a viselkedésére, tanulásra stb, az nyomós érv lehet.

Engem anno emiatt vittek át általánosban, mert ahová jártam, nagyon lezülloött, és jobban tanultam az új iskolában.

2023. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

"Az ok nem mindegy, pl rossz társaság, akik rossz hatással vannak a viselkedésére, tanulásra stb, az nyomós érv lehet."

Mindenhol vannak "rossz" gyerekek, aki fogékony rájuk, az megtalálja őket bárhol, aki nem, az nem. Bántalmazás, kiközösítés miatt inkább elvinném, de ebben az esetben valószínűleg a gyerek is akarja.

2023. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

6.

Ez csak egy elképzelés, utópia, könnyen beszél az, aki nem puttó iskolába járt, a valóság teljesen más, nem ismered a helyzetet, nem részletezem.

2023. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Igazából még a költözés se feltétlenül indok, egy 13 éves már képes egyedül közlekedni, ha vállalja az ingázást az új lakóhelyről akkor az ő dolga. (Nyilván ha olyan messze költöznek hogy onnan nem lehet bejárni fel se merül a kérdés, hogy a gyerek akár vagy nem másik iskolába járni...)

2023. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
Válaszok nagy részét nem értem. Persze az indok fontos hogy miért akarod átiratni, de szerinten ebben a gyerek nem dönthet, nem kompetens, viszont a szülőnek kötelessége hogy ezt csak akkor tegye meg ha a gyerek jobban jár vele és nem a szülő, pl.: ha a gyereket csesztetik a suliban de nem akar elmenni akkor a szülőnek közbe kell lépni szerintem, de ha annyi hogy elköltöztetek a gyerek jó társaságban van, jó jegyekkel, jó suliban akkor szerintem a szülőnek meg kell oldani a bejárást ha ez lehetséges.
2023. aug. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Kérdező, böfögd már ide, hogy mi ihlette a kérdésedet!


Te vagy az anya?

És miért nem vagy képes ideírni, hogy te miért akarod átvinni? Talán mert a te kényelmedről van szó és tudod, hogy ezt úgyse díjaznák a válaszolók?

2023. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!