Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolában miért nem engedik a...

Iskolában miért nem engedik a hajfestést, körömfestést, sminket meg a testékszereket, tetkót?

Figyelt kérdés

Alsóban az ilyesmi, még érthető, inkább felső tagozatra, meg középiskolára gondoltok. Tehát úgy 12-től felfelé.

Ahol nem engedik, ott mi szokott baja lenni az iskolának a festett hajjal/körmökkel, meg az ilyen lemosható tetkókkal, vagy extrémebb nyaklánccal, karkötőkkel?



2023. aug. 28. 09:22
1 2
 1/18 NTBS ***** válasza:
51%
Nem akarják a tanárok, hogy a gyerekeknek baja legyen. Semmilyen értelemben.
2023. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezzel nem volt baj, csak annyi hogy tesi órán le kellett venni mert baleset veszélyes. Illetve szerintem általános iskolában még picit korai, inkább felette. De persze mindenki maga tudja. Nálunk is ez volt a szabály, még sem szóltak érte.
2023. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

A testékszer balesetveszélyes, tetoválást általában 18 felett lehet csak csináltatni, szülői engedély kell hozzá fiatalon, általánosban amúgy se gyakori, de ezért nálunk csak furán néznek rád, hisz eltüntetni nem tudod + a műköröm is balesetveszélyes

A haj-, körömfestés és a smink szerintem egyszerűen az egészség megőrzése és a természetesség miatt van. Gyerekek között amúgy sem illik ilyesmiket “reklámozni” mert aztán az megy hogy “nekem is kell”….


Az én meglátásom szerint amúgy is felesleges dolgok ezek 16 éves kor alatt, egy kicsi smink hamarabb is belefér, és a körömfestés is lehet pl iskolai szünetekben


Kérdező nem tudom, hogy hány éves vagy, vagy honnan jött ez a kérdés, de ezeknek a dolgoknak a nagy részét nem engedném általános iskola közben a gyerekemnek, akkor se ha szabadna


20/N

2023. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
3-as válaszíróval egyet értek. És én sem engedem a 18 év alatti gyermekemnek. Az arc és száj smink, meg sima köröm fejtés, még bele fér. De egy haj fejtés, vagy tetoválás már nem fér belle, és nem is engedem. De ugyan így a test ékszer sem fér bele. És igen a test ékszer, nem csak baleset veszélyes, hanem egy növésben lévő szervezetre veszélyes lehet. Igy ezért nem is engedélyezném én sem. Ráadásul az én gyermek koromban nem is voltak ezek divatok.
2023. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Külföldön még egyenruha is van, nagyon helyesen.

Nem divatbemutató az iskola.

Nevetséges, hogy már 10 évesek kiutálják, akinek nem jut ilyen meg olyan cipőre pl.

2023. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert begyöpösödött lézerek.
2023. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Nem Qrva nevelde az iskola.

Nem divatbemutató, nem is bohóc képző.

2023. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Hát, az enyém ugyan fiú (a lány még ovis), és a másodikat kezdi most szeptemberben, de amiket tavaly is láttam .. a 7.-8.-os lányok zöme haspólóban jár, rohannak reggelente sminket igazítani, szájukat kenegetik, alapozó vastagon, hajuk festve-melirozva, körmük is meg van csinálva… és nem csak ebben a suliban van így.


Nem teljesen értek egyet mindennel én sem, de szerintem egyáltalán nem veszik olyan komolyan.


Amikor én voltam iskolás még a fülbevalót is nézték, hogy mekkora.

Valaki kifestette a körmét, azt hazaküldték. Térd feletti szoknya kizárva…

2023. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Erre van kapacitás, közben meg a mai gyerekek zöme funkcionális analfabéta. Vagyis bocsánat, a telefonhoz nagyon értenek.
2023. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Valaki indokolja már meg miért lettem lepontozva, kíváncsi vagyok :D


8. voltam

2023. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!