Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolában miért nem engedik a...

Iskolában miért nem engedik a hajfestést, körömfestést, sminket meg a testékszereket, tetkót?

Figyelt kérdés

Alsóban az ilyesmi, még érthető, inkább felső tagozatra, meg középiskolára gondoltok. Tehát úgy 12-től felfelé.

Ahol nem engedik, ott mi szokott baja lenni az iskolának a festett hajjal/körmökkel, meg az ilyen lemosható tetkókkal, vagy extrémebb nyaklánccal, karkötőkkel?



2023. aug. 28. 09:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

3as vagyok

9-nek: az iskolának semmi köze ahhoz hogy otthon van a gyerek a telefonra nevelve, iskola tiltja a telefonhasználatot, sok helyen el is kérik a tanítás idejére

10nek: nem tudom, én is le lettem, szerintem jönnek a 12 évesek akiknek nem engedik a haj festést és lepontoznak :D

2023. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk, amikor általánosba jártam, fiuknak festve volt a hajuk, fülbe valo a fel fülükben, a lányok is.

Én 100 o/o természetes voltam, és csodálkoztak rajtam…

Most 16/F

2023. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

Én pályaelhagyó tanár vagyok, és alapítványi iskolában tanítottam. Többek között azért is mentem el, mert ott mindent szabadott. Azt nem tudtuk elérni, hogy a gyerekek ne lógjanak órákról, de a diri mániája volt, hogy szóljunk rá a gyerekekre, hogy ne fessék magukat meg ne hordjanak spagettipántos felsőt. Én akkor 27 éves voltam, és egyáltalán nem értettem, hogy ezzel miért kell foglalkozni, azzal meg nem, hogy lógnak a tanításról?! Ez valami hatalmi mánia, a poroszos oktatás maradványa.

Nyilván vannak határok, pl. tesiórán ne legyen rajtuk ékszer, mert balesetveszélyes, meg ne lógjon ki mindenük, az iskola nem kupleráj. Ettől eltekintve, én soha nem szóltam egyik gyerekre sem, ha pl. ki volt festve a körme.

Ehhez képest, rá 20 évre a gyerekem iskolájában közölte az osztályfőnök, hogy ott a körömlakklemosó a fiókban, és ha valamelyik lánynak ki van festve a körme, ő le fogja mosni. Nekem is egyből az ugrott be, hogy de most komolyan, erre van idő, erő, kapacitás?! Ez csak hatalomfitogtatás, semmi más. Nagyjából ez maradt a tanároknak, mert a Kormány már minden méltóságuktól megfosztotta őket.

2023. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%
Ezt hozza a felgyorsult világ magával. Ha én nem engedem hogy a 12 éves lányom úgy menjen iskolába mint egy kiélt tudjuk mi, akkor a kirekesztés vár rá. Se festett póthaj, se műköröm, se smink, se kilogó picsa meg csöcs nem való egy 12,de még egy 14 évesnek se szerintem.
2023. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14-es, nem is ezekről volt szó, hanem arról, hogy pl. miért baj, ha kifesti rózsaszínre a körmét, vagy felvesz egy nyakláncot.
2023. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Felsőben még senki nem csinált ilyeneket (mondjuk az egy jó iskola is volt)

Középsuli mintha egy másik világ lett volna. Nem voltam ugyan a csibetáborban, de elég sokat dumáltak róla hogy ez meg ez (osztálytárs lány) kivel kefélt... szóval ott alaposan belecsöppentem a közepébe. Smink és hajfestés mindennapos volt, és a ruházkodás szerintem még durvább mint manapság (2000-es évek eleje extra csípőnadrág+tanga kombináció). Akkor jöttek be a "r.bancrendszám" tetkók is, nem volt ritka hogy valaki azzal jött be nyári szünet után. Volt egy lány akinek elég aknés volt a bőre, az konkrétan egész 10.-ben partisminkben járt be, de az akkori legdurvábbra kell gondolni (és nem segített a bőre kinézetén). Nyelv+köldökpiercing akkor jött be a divatba, és még a szolidabb lányok közül is sokaknak volt. Ha néhány tanár neheztelt is miatta, senki nem tette szóvá, max a nagyon éles, gyakori hajszínváltásokat, amiből szintén volt sok. Ékszereknél a hatalmas karika fülbevaló akkor élte a reneszánszát, meg voltak azok az ordenáré, neonszínű műanyag cuccok is.

Hozzá kell tenni hogy mindez az utolsó két évben megszakadt, mintha benőtt volna a lányok feje lágya, az említett partisminkes csaj is teljesen smink nélkül járkált be a végén, és még jobban is nézett ki. Az érettségi átlag egészen jó lett az osztályban.

Hogy manapság miért nem hagyja egy suli ezeket.. gondolom, ezt is iskolája válogatja.

2023. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emo korszakban voltam gimis. Nem hiszem,hogy volt,aki smink,testékszer,póthaj,idióta frizura, idióta ruházat nélkül járt volna 6.tól felfelé:D
2023. szept. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én csak a maradandó testmódosítást tiltanám, mert annak lehet később olyan következménye, hogy valaki emiatt nem kap jó állást (pl. tetoválás).

A hajfestés tiltása érthetetlen. Egyedül csak a természetellenes színeket (lila, stb.) nem engedném nekik, de ha valaki barnából szőke lesz 16 évesen, azzal kinek árt? Magának se, mert ha allergiapróba előzte meg a hajfestést, nincs kockázata. A ruhákból, cipőkből is oldódnak ki vegyi anyagok, amik járhatnak egészségi kockázattal. A sminket tiniknél nem tiltanám, csak a túl erőset. Az öltözék se érdekelne, csak ne lógjon ki a lányok feneke a szoknyából.

2023. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!