Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csomagoltok tízórait általános...

Csomagoltok tízórait általános iskolás gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Otthon szoktak reggelizni (általában egy kis müzli vagy tejbegríz, vagy szendvics-falatok.)


Suliban 1. óra után van a 'reggeli', aztán ebédre is be vannak fizetve.


Ennyi után úgy érzem, feleslegesen pakolgatok szendvicseket, kakaós csigát, sokszor haza is hozták tavaly.


De valahogy kaja nélkül sem tudnám elengedni őket:), ki tudja miket kapnak aznap, ami nem ízlik.


Ti miket pakoltok a gyerekeiteknek suliba, ha otthon is bekapnak pár falatot, majd suliban is kapnak tízórait?



2023. aug. 29. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Semmit. Esznek idehaza, be vannak fizetve reggelire-ebédre, és 5 perc séta az iskola. Olyan még nem volt, hogy elájultak volna az éhségtől, mire hazaértek.
2023. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem mindig csomagoltak
2023. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, de mi mindig megoldottuk a dolgot a suliban. Nem kellett ételt vinnem. Ha nem kellett a tízórai akkor sem haltam éhen. Illetve egy kis pénz mindig volt nálam és ha nagyon kellett valami azt megvettem a büfében. Csoki, hot dog stb…
2023. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Igen, annak ellenére, hogy közel a suli.


Nem mindig reggelizik itthon.

Nálunk csak a gyermekvédelmisek kapnak 3* étkezést suliban.

A lányom csak ebédet kap, tanulószobás, du fél 4-ig van a suliban.

2023. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha hazaviszik, akkor felesleges.

Nekem volt kis zsebpénzem, és ha éhes voltam, vehettem valamit a büfében. De nem voltam általában. Elég volt a reggeli otthon. Valamit kaptunk a suliban is, tejet, kakaót. Aztán ebéd.

Középiskolában már több kajára volt igényem. De ott megoldottam én. Vittem magammal valamit, vagy vettem.

2023. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

"Suliban 1. óra után van a 'reggeli'"


Ez a tízórai kiváltása. A gyerekeimnél ilyen óvodában volt, de iskolában nem. Tehát óvodába nem csomagoltunk tízórait, iskolába meg igen.

Ha ott is lenne ilyen köztes étkezés, maximum egy kevés gyümölcsöt tennék.

2023. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Olyan kaját rakok általában ami sokáig jó. Jó reggelt keksz, korpovit keksz és hasonlók. Ha olyan kaja van amit nem szeret van mit enni, ha nem éhes napokig hordhatja magával.
2023. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Uzsonnát, nem tízórait. Itthon nem esznek, így is csoda ha csöngetés előtt beérnek
2023. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Alsóban járt tízórai, ebéd és uzsonna is, akkor a 7-eshez hasonlóan sokáig elálló vésztartalék kaját csomagoltam. A fent felsoroltakon túl én még adtam müzliszeletet is néha.

Felsőben már csak ebéd van, szóval már csomagolok tízóraira egy szendvicset, ez is szokott fogyni, aztán ebéd után jönnek haza, szóval ha szeretnének uzsonnázni/ nem volt finom az ebéd, akkor már itthon tudnak enni.

2023. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Én legszívesebben nem csomagolnék neki, de a tanítónők erőltetik. Azt hiszik, hogy azért nem eszi az iskolai kosztot, mert válogatós. Az elején magyaráztam, hogy nem, nem az, egyszerűen csak nem éhes. Hiába pakolom oda a kedvencét, azt se fogja megenni, csak ha nagy ritkán éhes. DE akkor megenné az iskolait is.

Szóval tököm kivan, mert egyrészt fizetek mint a katonatiszt, másrészt ha olykor-olykor eszik a gyerek, akkor a hazait.

Most lesz másodikos, idén ismét nekifutok és megmondom, hogy nem, nem csomagolok.

2023. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!