Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mért van az hogy korábban egy...

Mért van az hogy korábban egy első osztály gyerek képes volt egyedül elmenni az iskolába, most meg a falusi gyerekek se tudnak van hogy 9-10 évesen sem 2 utcányi sétálni egyedül?

Figyelt kérdés
Mért lettek ilyen önállótlanok és elkényeztettek a gyerekek?Régen ha tankönyv osztás volt,vitted már általánosban is haza egyedül a hátizsákodban a könyveket,nem kocsival cipeltek haza
2018. máj. 5. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
93%
Pl. Össze sem lehet hasonlítani a mai autóforgalmat a 70-es 80-as évekbelivel. Kizárt hogy megengedném a 6 éves gyerekemnek hogy egyedül kóboroljon amikor felnőtt létemre nem ritkán kerülók olyan helyzetbe hogy veszélyeztet figyelmetlen autós.
2018. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
23%
Megváltoztak az emberek, a régiek jobb szülők voltak. Igaz nem ajnározták így a gyermekeiket mint a maiak, de önállóbbnak és tisztelettudónak nevelték. Ma inkább kényeztetik, mint nevelik őket a szülők,tisztelet a kevés kivételnek.
2018. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
89%
Mert régen óránként ment el 10 autó azon az úton 30-40-el, ma pedig pél percenként 10 60-al. Talán az emberek is segítőkészségesebbek voltak. Ma pedig csak elfordítják a fejüket az utcán, ha valaki bajban van.
2018. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg a szülők nem engedik már a gyerekeket egyedül,mert elbarmult a világ.. Mindennapra jut gyerekbántalmazás házon kívül,gyerekrablás,molesztálás.
2018. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 A kérdező kommentje:

De most komolyan.Akkor is volt forgalom,veszély,meg minden,de nem ilyen agyon féltett gyerekek voltak.


-4-5 évesen kötötted a cipőd,egyedül öltöztél,egyedül fürödtél,csak a hajmosáshoz,körömvágáshoz kellett segítség,de még alsóba ezt a kettőt is megtanultad.

-El tudták menni a közeli boltba kenyérét,tejért

-Nem sajnáltak mindenért,3 évesen is gyalogoltál és nem siránkoztál egy kis sétáltól

-Elsős korodra már megtanítottak késsel enni

-Segítettél otthon

Alsós korban ismerted az órát stb


Most meg azt hallom hogy sok gyerek 10-12 évesen sem ismeri az órát,nem tudnak hajas mosni,késsel enni,egy ajtó bezárása komoly gond stb.


Pedig most is vannak talpra esett gyerekek.Mire jó ez a folytonos megkímélés?Nem tudnak egy kenyeret levágni,megkenni?

Aztán meg mégis sajnálják folyton őket,pedig ahogyan mesélgetnek alapvető hiányosságok vannak náluk.


Ennyi írás,olvasási,számolási gonddal küszködő,magatartás zavaros gyerek nem volt,pedig nem ücsörögtek velük a szülők a tankönyv mellett,és nem kocsival robogtak a közeli boltba sem folyton,futottak a tömegközlekedési eszközre és nagy sok szülő nem számíthatott hogy majd a nagyszülő segít neki,meg vasalgat ,meg megfőz helyette.

2018. máj. 5. 20:32
 6/93 A kérdező kommentje:
95-és 2000-es évekről beszélünk.De most is van olyan 12 éves gyerek aki simán egyedül utazik be vidékről városba suliba és nem hal bele.
2018. máj. 5. 20:34
 7/93 anonim ***** válasza:
88%
Régen is voltak mondjuk elmebetegek meg gyerekbántalmazók csak manapság az internetnek, közösségi médiának köszönhetően jobban elterjednek ezek a történetek, így jobban félnek a szülők. Jobb félni mint megijedni...
2018. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
89%
Én 86-ban voltam elsős, egyedül jártam. Volt, hogy majdnem az autó ütött el, találkoztam szatírral, és volt, hogy más irányba mentem. Na én ezt nem engedném a gyerekemnek, főleg, hogy azóta sokkal veszélyesebb minden.
2018. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 A kérdező kommentje:

Ahol én lakom az a határtól nincs messze és régebben sokall nagyobb forgalom volt,akkor se ment kevés autó.


Régen is sok rossz dolog volt,de nem volt tele vele a sajtó.De attól hogy agyon kényeztetik a gyerekeket pont hogy nem tanulják meg az önállóságot és hogy mire figyeljenek.Mindig is voltak cukros bácsik ha értitek.

2018. máj. 5. 20:35
 10/93 A kérdező kommentje:

Meg mitől van az hogy amit egy ovis gyerek tudott hogy önálló legyen azt ma sokszor egy iskolás se?


-Tisztálkodás

-Késsel evés

-Öltözködés

-Cipő kötés

-Óra ismerete stb

2018. máj. 5. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!