Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság mért olyan nagy cucc...

Manapság mért olyan nagy cucc ha első osztályos lesz valaki, mért sajnálják agyon őket? Mért van hogy folyton csak sajnálják a mai gyerekeket miközben sok az iskolába se képes elmenni.

Figyelt kérdés
Mindenki volt első osztályos,nekünk is végig kellett ülni az órákat(náluk alsóba 4-ig volt tanítás),de mi magunk cipeltük a táskáinkat és gyalog jártunk suliba még ha 1 km-re is volt,nem autóval vittek minket még se sajnáltak minket mindenért.(sokkal több mindent elvártak a gyerekektől,önállónak kellett lenni)
2018. szept. 8. 18:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Tehát mért van ez a mostani minden miatt sajnáljuk őket?

Mindentől megkímélik őket?

Mindent megcsinálnak helyettük?


-Mért felejtik el a szülők,hogy ők is voltak gyerekek és sokall több mindent kellett megcsinálniuk.

2018. szept. 8. 18:58
 2/16 A kérdező kommentje:

Off:


Az iskolába sem képest elmenni természetesen nem az elsősekre értettem,hanem általánosságban 10-12 évesek is sokszor a 2 utcával odébb lévő iskolába elcipelik.

2018. szept. 8. 19:10
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Hát nem tudom, de az biztos, hogy téged nagyon sajnállak. Hiába ülted végig az órákat, a helyesírás az nem megy. "Mért"
2018. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Mindenkit sajnálnak. Szegény anyuka hogy bírja a gyereknevelést, szegény fiatal miből szüljön, házasodjon, szegény gyerek nehogy sérüljön a lelke ha rászólnak.

Manapság mindenki minden szarral kineziológushoz meg pszichológushoz szalad. Gyenge társadalom lettünk, ez van :)

2018. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Minél kevesebb lesz valamiből, annál nagyobbra nő az értéke.

Most jóval kevesebb gyerek van, legtöbb családban csak egy, persze, hogy viszik mindenfelé a szülők, és ezerrel féltik.

Meg a hírekben is több erőszakot mutatnak, így úgy érzik a szülők, ez veszélyesebb világ. Régen a Kék fényben volt erőszak, de a sima híradóknak csak kis töredékét tette ki.

2018. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Mi is 4-ig voltunk anno, de minden nap csak 4 óránk volt alsó tagozatban, ez 20 órát jelentett.

A fiamnak elsőben 26, másodikban 28 órája volt. Tehát 3x6, 2x5. Az oviban addig fél 12-kor ebédeltek, két hónap múlva már csak fél 2-kor. Nekünk nagy udvar volt, sok zöld területtel, manapság már minden beton.

Miért mentem érte én? Mert amíg az én időmben alig járt autó. Nem ilyen forgalom volt, nem ilyen teljesítményű autók száguldottak végig az úton.

4.-es volt, amikor egyedül járt suliba, a második nap már szólt a pedagógus, hogy nem teszek eleget a szülői kötelességemnek.

2018. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

En sajnalni fogom ha megy majd a gyerekem mert tudom hogy nekem nem volt jo elmeny, es hogy az iskolai rendszer egy nagy darab kula.

Nem hozzak ki a gyerekekbol a legjobbat, inkabb csak megutaltatjak veluk az egesz tanulast es iskolat.

Eleve ott kene kezdeni hogy meg kene a gyerekeket tanitani tanulni. De csak berakjak oket aztan oldja meg mimdenki ahogy tudja.. de hogy hogyan azt senki sem. Vagy az o szemelyenek mi lenne a leghatekonyabb modszer. Es meg rengeteg orbitalis hiba!


Ennyi erovel mindenki berakhatnank barhova azt oldja meg.


Sokkal tobb jo szakember es tehetseg lehetne ha mindenkit egyenileg tudnanak kezelni. De ez csak egy tucat rendszer, ami nyilvan nem mindenkinek jo. Mint egy fogyokura se jo mindenkinek ugyanez az oktatasra is igaz.


A tanulni valok elavultak, nem az eletre keszitenek epp ahol tart a vilag hanem meg a 100 evvel ezelotti meg kr.e. dolgokat kell bevagni.. minek?! Akit erdekel utana nez de az emberek segg hulyek amugy az elethez.. vegulis a politikanak az a jo mert a gondolkodo embereket nem lehetne megvezetni mint a birkakat...

2018. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Hasonlóan gondolom mint a 7es (még ha jól le is pontozol érte). Az oktatás lehet az én időmben se volt jó, de attól az még nem magyarázat hogy nekem car volt, más is kibírja....

Az iskolák arra jók, hogy a kockába bele nem férő gyerekekkel jól megutáltassák az egészet, a tanárok kimerültek, fásultak, csomó a pályaelhagyó (nem csodálom amúgy de ez engem nem vígasztal amikor alkalmatlan emberek kezébe kerül a gyerekem).

És igen az is igaz, hogy 10 éves korig nem is mehet egyedül a gyerek elvileg!!! Pláne hogy pl. a 6 és a 8-9 éves gyerek együtt menjenek haza (mert mondjuk tesók).

Nálunk ezt nem engedik.

A 10 évesnek is külön engedélyt kell mindig írni mikor mehet egyedül haza, mikor nem.

El tudom képzelni azt is hogy reggel egyszerűbb és gyorsabb mindenkit bepakolni az autóba és sorban kidobálni a sulikban (ha mondjuk nem 1 db gyerek van) mint x idővel korábban a megállóban várni a full tömött buszra akármire.

Felénk pl. (pedig nagyváros, de nem Budapest) annyira rossz a buszközlekedés, hogy a gyerekem 40 perccel előbb bent van, vagy pont 8 ra esik be (amit meg nem díjaznak a pedagógusok) Plusz a rengeteg autó miatt ugye dugó is van állandóan.

2018. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, én a saját gyerekemet is mélyen sajnáltam, amikor iskolás lett. Sosem láttam olyan fáradtnak, mint az első hetekben. És utálta. És én is.


Pedig ő 8-ra ment, 12-kor jött. És mégis...


Az én kisunokám 6-kor kel, aztán este hat után ér haza. Hétkor már taszajtsák be a zuhany alá, aztán az ágyba. Nincs ideje játszani. Nincs ideje gyermeknek lenni.


Hát ezért sajnálom.

2018. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Én fiam 8-16-ig van, heti 2x sportol utána. Nem fáradt. Szeret tanulni, jó az osztály és a tanítók is, abszolút nincs rabszolgasorsa. Másodikos most, elsőben is ennyit volt bent, szerette. Nem nevelném nyámnyilának a gyerekemet de szerencsére nem is kell mert nem igényli a sajnálgatást, energikus, okos kissrác aki baromi jól vett mindent eddig a suliban, és látom is rajta hogy energikus és kiegyensúlyozott.
2018. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!