Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ezekre az iskolában történtekr...

Ezekre az iskolában történtekre mit szólnátok?

Figyelt kérdés

Elsős a kislányom. Már első nap írt egy szülő, hogy a lányom elkérte az ő lánya péksüteményét és, hogy ő ezért nagyon haragszik, mert nem ezért vette. Lányom azt mondta, hogy a kislány kinálgatta neki, mert nem volt éhes, persze utána elbeszélgettem vele, hogy ne kerje el.

Tegnap ír egy másik anyuka, hogy az ő gyerekét meglökte meg rá dobta a homokot és ő ma reggel megy a tanárhoz, mert ez így nem mehet stb. Én reggel beszéltem a tanárral azt mondta mindenki dobálta mindenkire, csak játszanak, ekkor is mondtam neki ezt ne csinálja többet meg a tanár is mondta.

Ti az ilyesmire mit szólnátok, irnátok egyből az anyjának vagy csak én látom rosszul, hogy nem nagy dolgok? Én kicsit fel vagyok háborodva, hogy ilyen apróságokkal irogatnak. Azt hozzá teszem, hogy egyik se dolgozik, gondolom nincs nagyobb problémájuk ettől. Nekem napi 8 órás munka után nem hiányoznak ilyen hülyeségek.



#Gyerek, iskola, elsős,
2023. szept. 6. 08:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%

A homokszórásért lehet én is szóltam volna. A péksütis történet röhejes.

Ennek ellenére én visszaírnék mindkettőnek valami simító jellegűt, mert még 8 évig együtt fognak járni, nem kell a feszkó első héten.

2023. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ott a tanító, hogy az ilyen ügyeket megoldja.

Majd ha ő úgy látja, bevon téged is.

Túlbuzgó anyukákat ignorálnám az ilyen tyúkper-szintű ügyekkel.

2023. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Lányom osztályában(most ment negyedikbe) rendszeresen cserélgetik a tízóraira,gyümölcsöt,édességet a gyerekek.

Nincs ebben semmi rossz(én is anno elkértem mindig a padtarsam kiflijet mert az enyémet megettem és mindig éhes voltam utána 🤣az anyukája egy idő után nekem is csomagolt egy kiflit 🤣

Most így belegondolva remélem nem hittek azt,hogy éhezek,nincs mit enni?😅)


A homokozos dolog nekem sem tetszene,viszont itt a tanár is hülye volt,neki kellett volna leállítani a gyerekeket .


Ha nekünk valami probléma van a suliban először a tanárnak szólok hogy figyeljen,nem-e a lányom nagyit a dolgokban.

Ha valós a probléma,akkor a szülőnek is szólok,de kulturáltan,eddig még nem volt ebből probléma,mindig meg tudtuk beszélni (szerencsére eddig a harom év alatt csak tavaly volt két olyan eset ami miatt szólnom kellett)

2023. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Isten mentsen mindenkit az ilyen osztálytárs szülőktől.


Szerintem a normális reakció:

"Anya, ma az xy elkérte a reggelimet, így nem volt mit ennem"

"Miért adtad oda neki? Mondd meg neki, hogy az a tiéd"


"Anya, az xy megdobott homokkal."

"Miért nem szóltál a tanítónéni ek?


Eszembe nem jutna a másik szülőt zaklatni.


Szerintem véd meg a lányod és határozottan írd azt is meg, hogy ezek a problémák nem a te hatáskörödbe tartoznak.

2023. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
A kaja cserebere tök általános dolog.
2023. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%

A homokot én sem díjazom, az ilyen helyeken mindenféle állat beleszarik. Te szeretnéd ha a gyerekedet szembe dobnák kitudja milyen szaros homokkal?

Ettől függetlenül ezért nem írnék rád, max sokadik alkalom után.



Én nem vagyok az a fajta anyuka aki csíp csip dolgokért rá ír a másik szülőre.

Egyetlen egyszer fordult elő, hogy az én lányom megcsapta az oviban az egyik kisfiút, azt is csak véletlenül. Persze aznap senki sem szólt, csak másnap, akkor rá írtam az anyukára és annak ellenére,hogy véletlenül történt bocsánatot kértem.


Tavaly kezdte lányom az első osztályt, már lement a fél tanév mikor lányomat szintén véletlenül, de nagyon csúnyán arcon csapta az osztálytársa. A felsőjét csapkodta és sikerült arcon találnia a lányomat a zipzárral pont a szeme alatt. Ez tanulószoba idején történt, pont akkor indult haza. Mire haza ért fel volt dagadva az arca a zipzár teljes lenyomata tisztán kirajzolódott.

Ekkor rá írtam az anyukára és megkértem , hogy csak annyit mondjon a kisfiának legközelebb előbb nézzen körbe, legyen óvatosabb mert kiverheti a szemét valakinek. Lányomnak ha csak 1 cm odébb megy lehet megsérül egy életre a szeme.

Nem volt sértődés.

2023. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

A homok dobálást en sme díjazom kicsi koruk óta magyarázom,hogy azt ne csinálják. De amugy arra van ott a tanító,hogy figyeljen és szóljon nekik.

A peksütemény pedig röhejes, nalunk is a gyerekek evek óta cserélgetik a tízórait(mondjuk első-másodikban még a suliban kapnak nem.vihetnek itthonról).

Sajnos sok ilyen szülő van, sőt vannak olyanok is akik még mindig Ők szerzik meg a gyerek házifeladatat 5.ben es 6.ban és helyettük csinalnak mindent, és ha nem jól tanul is a tanár a hibás...

2023. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
54%
Na ezért nincs Facebookom. Nekem ne írogassanak. Meg is zavarodnék ilyen üzenetektől.
2023. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem írnék ilyenért, nálunk ennél durvábbak mennek, mindennapos verekedések, lökdösődés, gúnyolás. Ez nevetséges. Én a kaja miatt lehet szólnék, mert az én gyerekem nyűgösebb, ha nem eszik, és nincs annyi esze, hogy megtartsa magának, illetve lehet a tiéd elkunyizta tőle.
2023. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Unatkozó helikopter szülők. Ami az iskolában történik, azt ott is kell megoldani. Azért van ott a pedagógus. Ritka kivételtől eltekintve nem szoktam ezekbe beavatkozni.

Én valószínű visszaírnék neki, hogy köszönöm szépen, hogy szólt, majd beszélek a gyerekemmel. Aztán letiltanám.

2023. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!