Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyermeked hol tart?...

Elsős gyermeked hol tart? Melyik betűt vették utoljára? Többi lent

Figyelt kérdés

Megtudta egyből jegyezni?

A ti tanítótok mennyire közlékeny a gyermekről?


Augusztusban lett 6 a fiam. Nagyon szereti a sulit. De már a 10. Betűt tanulták ma(ú). Az utolsó kettőn még gondolkodik(e,l). Ne tudom mi a normális. Tanítónőnk aranyos kedves és fegyelmet is tart, de ennyi. Szülők felé semmi. Pedig jó lenne tudni hogy ez így jó vagy sem. A héten felhívom.


Persze érdekel olyanok véleménye is akiknek van már rálátása hogy ez így a betűkkel oké e.



2023. okt. 3. 12:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%

Sok iskolában ilyenkor még csak játék van.. És nem ilyen Waldorf/Montessori sulikról beszélek, bár vidékiekről...


Erős iskola lehet ezek szerint... Hát, tanuljatok, ha nem fogja győzni, és mindenki más az osztályban igen, akkor lehet ő még erre nincs készen. Vagy másik suli.

2023. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Az unoka tesó másik suliba jár 1betűvel vannak lemaradva. Mindkettő falusi iskola.

Manapság máshogy haladnak és tanulnak. Itt is sokat játszanak.

2023. okt. 3. 13:01
 3/29 A kérdező kommentje:
Azért lennék kíváncsi másokra.
2023. okt. 3. 13:01
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én éppen tegnap beszéltem erről a barátnőmmel, akinek elsős a gyereke (szintén falusi iskolában), és még csak 1-2 betűt vettek játékosan.
2023. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj, higy hajtják ugy már a gyerekeket mint a gép. Még csak az egyiket tanulják , másnap egyből egy másikat. Rettento gyorsan veszik az anyagokat… lanyom most 3.os es nagyon sokat kell elso ota tanuljon. Osszehasonlitva azzal amit meg anno mi tanultunk elsoben. (2002-ben)
2023. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, higy hajtják ugy már a gyerekeket mint a gép


Az idő megszépíti (és meghamisítja) az emlékeket. 83-ban kezdtem az általánost, karácsonyra végeztünk az Olvasni tanulokkal, ismertük az összes kis- és nagybetűt. Téli szünetben már házi feladat volt a második kötetből a Török és tehenek elolvasása, rajz készítése (megvan az üzenőm). Ehhez bizony megvolt október elejére a 10 betű.

2023. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
Én is úgy emlékszem, hogy 96-ban karácsonyig kellett tudnunk olvasni. Először szótagolva, aztán rendesen. Viszont első hónap akkor is adaptálódás volt, aztán jött a hidegzuhany. Azért végül mindenki megtanult olvasni, szóval nyugi. Jó lesz az.
2023. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk egyel vannak lemaradva a tiétektől ("l" betűnél járnak, pénteken tanulnak új betűt majd elvileg). Sima, vidéki iskola. Unokatesó is elsős, ő még az a,i betűket tanulta eddig. Igazából sok mindenen is múlhat, nálunk nagyon dícséri a tanító abból a szempontból az osztályt, hogy érdeklődőek, lehet velük haladni, mert nem kell fegyelmezni, visszaterelni a figyelmüket stb. Hamar felvették a ritmust. Nyilván ha egy kicsit másabb osztályt kap, akik másképp adaptálódnak velük másképp haladnak. Vagy ha más módszerekkel, stílussal tanít egy tanár. Hiába az alaptanterv valamennyi mozgásterük nekik is van, meg nyilván ahány osztály annyi közösség, az egyikkel haladósabb, a másikkal kicsit lassabb (egyik sem jobb vagy rosszabb, mind megtanul olvasni, csak nagyon más tud lenni egy egy osztály)

Annó meg nekünk is karácsonyra tudni kellett olvasni, lassacskán, nyilván szótagolva meg néha akadozva még, de a karácsony volt a "vízválasztó" ebben (97-ben voltam elsős)

2023. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy betűt sem vettek még, az írás előkészítést és a hangokat, ütemet, szotagokat alaposan begyakoroltatják.


Megyeszekhely, nagyon jó hiru suli

2023. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még csak játszanak.
2023. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!