Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan lépnétek kapcsolatba...

Hogyan lépnétek kapcsolatba az osztályfőnökkel az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

- Telefonszámát nem adta ki a szülőknek (rossz tapasztalat: visszaéltek vele, meg hétvégén hívogatták, stb.)

- Facebookon sincs fent


Ilyen esetekben hogy üzentek az ofőnek, ha van valami mondanivalótok?



2023. okt. 7. 16:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Kréta
2023. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

1. A fogadó óráján

2. Ha sürgős akkor az iskola központi telefonszámán.


Nálam 12 év alatt egyetlen egyszer volt szükség arra hogy a szüleim a szülői értekezleten kívül az osztályfőnökkel beszéljenek, amikor meghalt a nagypapám, aki 800 km-re lakott tőlünk, így már másnap utaznunk kellett egy hétre (az egy hét hiányzáshoz ugye már igazgatói engedély kellett)


Nem nagyon van olyan eset, ami a fogadó óráig ne várhatna.

2023. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Kréta

2. Email, ha azt megadta

3. Iskolai központi telefonszám

4. Személyesen, előre egyeztetett időpontban, fogadóórán.


Hétvégén kérlek NE, szerintem te sem dolgozol munkaidőn kívül és el nem tudok képzelni olyan halaszthatatlan helyzetet, ami miatt hétvégén kéne zaklatni a kollégát.

2023. okt. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként (de nem osztályfőnökként) válaszolok. Az én iskolámban a kréta üzenet és az e-mail az elsődleges kommunikációs csatorna. Minden héten az egyik lyukasórámban van fogadóórám ahol lehet velem személyesen is beszélni. Eddig még nem történt olyan rendkívüli esemény ami miatt telefonon kerestek volna.


Természetesen lehet keresni a tanáriban telefonon is, de ez nem gyakori.

2023. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

1. Kréta üzenet, mert az a hivatalos felület.

2. Az adott iskolában használt más hivatalos-félhivatalos felületen üzenet, pl. MS Teams.

3. E-mail.

4. Fogadóórán személyesen.

5. Az iskola telefonszámán.

2023. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

6 a gond az, hogy akkor meg bemehetett a szulo a suliban ha akart valamit, de amiota covid meg facebook van azota pl mi szulok be sem mehetunk a suliba.

a gyerekeket is az udvaron kell varjuk akkor is, ha esik az eso.


az en szuleim is pedagogusok voltak es valoban akkor meg nem volt mobiltelefon, de kicsit nonszensznek tartom en is, amit nemelyik tanar megenged maganak, hogy ot aztan uuuuristen senki nem merje zavarni se telefonon se facebookon a gyerekkel kapcsolatban, de elerni meg nem lehet.


elhiszem, hogy nemelyik idiota szulo ezzel visszael, de nalunk pl a kicsinel tok jol mukodik ez:

a matektanar a seged ofő, bármikro ha gondom van irhatok neki facen, amint tud, valaszol. eloben is jo a kapcsolatunk, mi is tamogatjuk ot barmilyen ugyrol is van szo es o is segit ahol tud. ha elakadunk egy matek vagy iskolai kerdesben, rairok, segit.


A nagy osztalyfonoket szombaton "MERTEM ZAVARNI" facebookon, hogy legyen szives kuldje at, melyik verset kell megtanulni versmondora, mert a lanyom nem volt suliban, annyi volt a valasza: a kislany tudja.

ott azonnal irtam neki, hogy sajnos nem tudja, illetve nem biztos benne, ezert kernem a megerositeset. elolvasta, majd nem valaszolt. 1 ora mulva rairtam, hogy elnezest, de ez fontos lenne, kerem, ha tud majd kuldje el.

elolvasta, baxxott valaszolni. azota se irt semmit.

jelzem, csaladi ismeros tizeneve, elvileg joban vagyunk.


nekem is vannak ugyfeleim, de meg kell tanulni oket kezelni nem ellehetetleniteni a kommunikaciot csak azert mert kivaltsagos helyzetben erzi magat.

2023. okt. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%

kerdezo: iskolai telefon, email, kreta, szemelyes.

de jobban jarsz, ha megkeresed azokat a puncsosokat, akik napi szinten beszelnek vele meg fontoskodnak, ok mindig tudjak az aktualis torteneseket, infokat :D es keszseggel el is mondjak. gyorsabb ut (ha informalodni akarsz)

2023. okt. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!