Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire próbálnál megfelelni...

Mennyire próbálnál megfelelni a gyereked tanárának? Szerinted olyan magatartás és szorgalom jegyeket kap, amik tükrözik a valóságot?

Figyelt kérdés
Mit tennél, ha nem?
2023. okt. 31. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Milyen értelemben megfelelni? Olyan értelemben, hogy együttműködöm vele, igen. Ugyanaz a célunk, hogy jól vegye a gyerek az iskolai akadályokat.

Egyetértek a szorgalom és magatartás jegyekkel is.

2023. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

HM..hogy mi?



Én nem akarok senkinek , pláne nem a gyerekem tanárának megfelelni.

Neki az a dolga, hogy normálisan tanítsa a gyerekem, ügyeljen az iskolában a gyerekemre, adjon hozzá a gyerekem normális morális fejlődéséhez.


Egy jó tanár pedig a legrosszabb diákot is képes együttműködésre bírni, megszerettetni az adott tantárgyat.


Szorgalom.. nem minden gyerek fog plusz feladatot végezni, és úgy gondolom nem is kell.

Magatartás. 🤷 relatív. Lehet otthon kisangyal, de máshol még nem.

2023. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Normálisak a tanárok, amennyire fogadóórán megismertem őket, szóval inkább együttműködésnek nevezném. Tükrözik a valóságot szerintem, én is ennyit adnék nekik.
2023. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 babyboom567 ***** válasza:
78%

Rettenetesen rossz szó, ez a "megfelelni".

Anyám állandóan meg akart felelni minden tanárnak,és sosem védett meg.Mindig a tanárnak adott igazat, akkor is mikor nekem volt igazam.Letojta mit gondolok és érzek.

2023. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolai tanárként nem értek egyet a magatartás-, szorgalomjegyekkel. Általános iskolában még esetleg lehet értelme, de ott meg jobb lenne a szövéges értékelés, ami azért többet mondana a szülőnek is. A Házirend többnyire ad kereteket ennek, pl.hány igazolatlan órával maximum hányas lehet a magatartás, stb. Ezeket minden osztályfőnöknek kötelessége betartani. De amúgy nem sok értelme van, pl.a szülő annyit lát beírva, magatartás közepes, mikor esetleg beírásai sincsenek a gyereknek. Aztán mehet be az iskolába nyomozni, hogy miért hármas? Mert nem vitt be 20 vécépapírgurigát, és óra alatt eszik? Azt mondanám, esetleg beszéld meg a gyerekkel, miért azt kapta, de segítőkészen. Ha általános iskolás, érdemes utánanézni, mert középiskolai felvételin néz(het)ik. Ha középiskolás, akkor ne törődj vele.
2023. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem versenyistállóban tanul, hanem nagyon rossz általánosban, alacsony színvonalon, mert a társai rosszul tanulnak. A tanár rossz színben állította be a jó iskolákat nem valós dolgokkal. A gyerekem már nem kedveli, mióta a gyerek hangot ad annak, hogy ő tudja az éves anyagot és zavarja, hogy nem haladnak órán, erre jött ez a szentbeszéd.


Nem egyezik az értékrendünk, és már a gyerekemével sem igazán egyezik a tanáré. Eddig helyeseltem vagy nem reagáltam, most nár szeretnék, egyszerűen más suli jobb, mert tudnak haladni, a sok tanulási zavarostól pedig alacsony szintű oktatásban részesül és nem hiszem, hogy le kellene szólni az erősebb sulikat csak azért, mert az itteni gyerekek a közelébe sem érnek annak, ami ott megy.


Mindegy igazából, én megértem a gyerekem, csak pillanatnyilag foglalkoztatott a dolog, hogyan reagáljam le. Kezd tele lenni a hócipőm ezzel az iskolával.

2023. okt. 31. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
De miért ide irattad, ha szerinted nem a gyerekednek való?
2023. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Engem is nagyon felbosszant, ami az iskolában megy. Annál is inkább, mert a gyermekem nem olyan, mint a legtöbb jó kamasz, hogy hazajön és bezárkózik a szobájába, hanem hazajön és elmeséli, hogy mi volt az iskolában. Sokszor azt mondom, hogy jobb lenne, ha nem tudnék semmiről.

Persze tudom, hogy a gyermek szemszöge nem azonos a tanáréval. De! A fiam diagnosztizált adhd-s, és eléggé megszívtuk emiatt.

Onnan indult, hogy hiába van leírva, hogy milyen bánásmódban kellene részesülnie, az összes iskola azzal intézte el, hogy ja, ők ezt nem tudják megoldani, oda nem vigyem a gyereket. Úgyhogy maradt a körzetes. Persze ők sem akarták felvenni, mert hogy ők sem tudják megoldani. Erre már csak azt tudtam mondani, hogy nem baj. Valahova járni kell. Alsóban még nem is voltak akkora problémák, most felsőben már heti szinten vannak beírásai. Olyan apróságokért, hogy el sem hiszem, hogy a tanár vette a fáradságot, hogy ilyenekkel kiröhögtesse magát. Szóval én már nem próbálok megfelelni nekik, pl. "anyuka beszélgessen el a gyerekkel, hogy hogy illik viselkedni." és hasonló beírások miatt. Elméletileg ők nyújtanak egy szolgáltatást, elméletileg ők a szakemberek, ezt tanulták. Miért nekem írogat, hogy nem tud fegyelmezni a saját tanóráján? Hogy a gyerek nem akar kimenni szünetben az udvarra, hogy rohangált a folyosón, hogy tanórán az ablakon bámul kifelé? Én ott voltam? Mit tudok segíteni? Elvittem a gyereket kivizsgáltatni, le van írva, hogy kéne vele bánni, nem teszik, ők nem feleltek meg nekem. Szerintük mégis nekem kéne rosszul éreznem magam. Hármas a magatartása, meg a szorgalma is, de nem is érdekel. Majd elvégzi valahogy, és hátra sem nézünk.

A tanítás színvonala meg már végképp nem érdekel. Mit fog használni abból, amit ott tanulnak? Hát nem sokat. A középiskolai felvételit kell jól megírni, hogy felvegyék a suliba, ahova menni akar. Azt meg majd én begyakorolom vele, mert az iskolában ugyan nem fogják.

2023. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy lepontoztok, amikor azt írom, hogy az iskola egy szolgáltatás, és nem nekem kell megfelelni nekik, hanem nekik kéne megfelelni nekem. Egy ideális világban ez így nézne ki.

A közoktatás ma Magyarországon tragédia. De senkit nem érdekel, ha a tanárok felszólalnak ez ellen, akkor mégis mit akarnak, alig dolgoznak.

2023. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De nem magánszolgáltatás, hanem közszolgáltatás.
2023. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!