Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a velemenyetek a home...

Mi a velemenyetek a home schoolingrol, azaz iskola helyett otthon magan tanulasrol?

Figyelt kérdés
Magyarorszagon nem tudom, hogy el fogadott e, en Erdelyi magyar vagyok, egy roman par nepszerüsiti a youtubon ezt a tanulasi format, egy curriculum alapjan tanítja a szülö otthon a gyereket es suliba nem kell jarnia. Ök arra hivatkoznak, hogy az allami iskolaba mindenfele gyerekkel össze kerül a sajatjuk, ezt ök nem akarjak. Eleg az a szocializalodas ami a templomba es ima ora alkalmaval van, ök majd valogatott kis baratokat hivnak delutanra szocializalodas gyanant. Nekem ez nagyon furcsa.
2023. nov. 5. 22:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
otthon tanultunk covid alatt is, ami annyira volt ertekelheto hogy majdnem a fel osztaly bukott mert alig adtak le anyagot. Oke hogy nalunk nem voltak dogak csak felevi vizsgak, dehat akkor is. szoval inkabb ulnek a suliban, kibirnam, elmagyaraznak, aztan hello.
2023. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ez picit mas, itt a szülö tanít kesz tan terv alapjan, nincs online ora, nincsenek tanarok, nincsenek osztalytarsak.
2023. nov. 5. 22:19
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
Előbb ugranék a vonat elé, mint ez! Iszonyatosan megszenvedünk a gyerekkel így is, KIZÁRT, hogy ezt akár én, akár az apja vállalnánk!!
2023. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%

Eltekintve attól, hogy melyik szülő alkalmas erre...

Szerintem a gyerekeknek kell a társaság. Tanulni bárhol lehet, de szocializálódni ott kell. Egyébként most megválogathatja a barátokat, de előbb utóbb az a gyerek felnő és kikerül a világba. Szerintem akkor elég nehéz helyzetbe fog kerülni, mivel burokban élt.

2023. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan és a munkahelyi légkört,hogy fogja bírni?

Egy csomó szituációtól megfosztja amiből tanul,èrik.

Például konfliktusok elviselese, kezelése, időre megírni a dogât, osztály előtt felelni , kommunikáció tanárral,diákkal stb.

Okkal más de csak mert így gondolja...

2023. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Jó, lehet, hogy ott mindenkinek pedagógus a szülője.
2023. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
Volt egy magyar 5 gyerekes anya is, aki ezt népszerűsítette. A legisősebb lánya amint lehetett, elhúzott kollégiumba.
2023. nov. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%

A kérdező példája szélsőséges, mert nem tipikus, hogy direkt a világtól való elzárkózás céljából választja valaki az otthonoktatást.


Inkább arról van szó, hogy az iskola pocsék. A tanárok túlterheltek, már csak arra van erejük, hogy úgy-ahogy leadják az anyagot. Nevelni, konfliktust kezelni nincs. Így a gyerekek között egyre több a bántalmazás, amivel senki sem törődik, mert nincs rá ideje. És persze, van ilyen a munkahelyen is, de egy éretlen lelkű gyerek sokkal jobban sérül az ilyen helyzetekben. Szerintem jobb a gyerekeket biztonságos környezetben hagyni beérni, nem farkastörvények között.


Lehet jól és rosszul csinálni az otthonoktatást. A jónak fontos része, hogy másutt járjon közösségbe a gyerek. Edzés, szakkör, játszótér, hittan, ezek mind jók. Nameg magát a tanítást is jól kell csinálni, meg anyagilag bírni az egészet. Nem mindenkinek opció.

2023. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon jó. A vizsgák előtt felkészülsz pár hét alatt és szevasz. Foglalkozhatsz normális dolgokkal és nincs fizikai megjelenéses kényszer.
2023. nov. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

2 esetben tartom jó dolognak, ha a gyermek sni-s és muszáj az egyéni tanrend vagy pszichés beteg és nem bírja.

Máskülönben nem.

Egy mezei szülő nem tudja úgy leadni és felkészíteni a gyereket.

Egy átlagos gyereknek muszáj a szocializálódás vele egykorúval, barátokat és tapasztalatokat szerezni. Megtanulni beilleszkedni.

2023. nov. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!