Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kislányom ma azt mondta, hogy...

Kislányom ma azt mondta, hogy nem érdekli az iskola, mert ott csak tanulni lehet, fúj unalmas. Szeptemberre még változhat a véleménye? Most megy nagycsoportba.

Figyelt kérdés

Többször észrevettem, hogy nem nagyon érdeklik a kötött feladatok, vagyis amikor mondjuk van egy feladatlap játékos feladatokkal. (logopédus tanácsára kell néha ilyet csinálni: Pontösszekötősdi, labirintus, stb). Viszont rajzolással órákat elvan.


Bevallom, nagyon kissé meglepődtem, hiszen más gyerek nagycsoportban már elunja magát, alig várja az iskolát.


:(



2016. aug. 30. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Egy ev alatt rengeteget valtozhat.
2016. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom hallotta valakitől.

Menjetek el nyílt napra, hogy lássa, milyen a suli. Mesélj a te sulis emlékeidről, nézegess vele sulitáskát, tolltartót, nagyon szépek vannak. ;)


Addig meg próbáld vele megbeszélni, hogy muszáj mennie. Akkor is, ha unalmas. Te se élvezetből dolgozol. Neki ez lesz a "dolgozó".

2016. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Így van. Ilyen korban egy év alatt rengeteget változnak. Viszont ha esetleg jövőre sem változik a véleménye, akkor akár maradhatna még egy évet oviban.
2016. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen idős korban még naponta többször is változik a véleménye mindenről, nem hogy egy év alatt. :)
2016. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok. Nem szeretném, ha majd kényszerből menne iskolába. Hanem várja is
2016. aug. 30. 14:03
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Úgy is teke van minden táskákkal ceruzákkal sulis dolgokkal, bevásárláskor vidd el nézelődjettek. Hogy a suliban ilyen csajos táska kell, ilyen szuper ceruzák lehet jobb kedve lesz :)
2016. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Egy óvodásnak fogalma sincs, hogy milyen az iskola. Nem tudja mi vár rá, és azt sem tudja, hogy ott egész nap csak tanulni kell. Biztos vki ezt mondta.
2016. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, az egyik unokatestvére, aki mellesleg nem is szeret járni. Sok időt töltenek együtt. Tudok itt vmit segíteni a lányomnak?

Én mindig azt mondom, hogy imádtam iskolába járni, és úgy hiányzik, de sajnos már nem mehetek, mert felnőtt vagyok

2016. aug. 30. 17:04
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Próbáld megpendíteni a témát másokkal is, amikor ott van a kislány, hátha lassan kialakul benne, hogy legtöbben azért szeretnek/szerettek iskolába járni, és egyre több szempontot kaphat, hogy miért is jó az. De azért ne nagyon erőltesd a témát szerintem. Ráér még. Menet közben majd a többi óvodással is jól kitárgyalják biztos, úgyhogy alakul ez még bőven. Az óvónénikre is lehet számítani, nyilván. Meg a Már iskolás vagyok című és hasonló könyveket olyan helyre rakni, hogy észrevegye, hátha megnézegeti, aztán majd kérdez. Egyre többször ő maga fogja majd elővenni a témát, biztos vagyok benne.
2016. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

a gyerekekben, ha valami kötelező, ill valamiben kijavítják, akkor szokott elmenni a kedvük


ha kérem pl a gerekem a napra a sugaait rajzolni, ott is hagy az egész rajzolással magamra, addig meg olyan nagy hévvel krikszkrakszolt..


máshogyan kell motiválni, ott lehet a gond

2016. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!