Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miről szól az iskola előkészít...

Miről szól az iskola előkészítő, mit csinálnak a gyerekek, a szülőnek ott kell lennie?

Figyelt kérdés
Hó végén kezdődik majd.
jan. 15. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen. Az én gyerekem iskola előkészítő osztályba jár, mindennap reggeltől délutánig vannak, szülő nem mehet be. Gondolom te nem ilyenre gondolsz, sokféle van.
jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Délután lenne minden nap egy óra hossza
jan. 15. 23:32
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nagycsoportos, szeptemberben kezdi a sulit
jan. 15. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tesóméknak olyan volt, hogy ismerkedtek a leendő osztályfőnökükkel, egymással. Játszottak, kézműveskedtek, megismerkedtek a sulival, hogy mi hol van.
jan. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

"Miről szól az iskola előkészítő, mit csinálnak a gyerekek, a szülőnek ott kell lennie?"

Egész nyugodtan kérdezd meg a szervezőtől. Egyáltalán nem ciki, hogy nem tudod, a pontos válaszokat meg ő tudja megmondani.

jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

És miért van erre szükség?

Az iskola szokott tartani egy-két játékos foglalkozást, kedvcsinálónak a leendő tanító nénikkel. De nem heti rendszerességgel. Találtak a gyereknél valami fejlesztendő területet?

Egyébként nem nagyon szokott ott lenni a szülő, én nem is igazán szerettem volna ott üldögélni.

jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az óvodában nagycsoportban van alapban minden nap, ezért volt régen csak nagycsoportban kötelező az óvoda.

De úgy tudom ez délelőtt van, ebéd után aki akarta már elvihette a gyereket. Nekünk egyszer tartottak bemutató órát. Ilyeneket csináltak, hogy mutassa meg a jobb, bal kezét, utánozza le, amit az óvó néni csinál (pl. felemelte a jobb kezét) rajzoljanak négyzetet, ismerjék a formákat, évszakokat, ellentéteket stb.

jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy kötelezhetnék rá a szülőt, hogy szabaddá tegye magát azokra az időpontokra, hiszen a gyerek tanköteles, nem a szülő.
jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz minden nap elnéztem. Minden héten 1x lesz ilyen
jan. 17. 23:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Én jártam előészítőbe, mert szerették volna a szüleim, ha nyolcosztályos gimibe megyek. A szülőknek nem kellett velünk a teremben lenniük, de lent vártak az aulában. Felesleges lett volna hazamenniük, hogy aztán ahogy hazaérnek, forduljanak is vissza. De ha elmentek volna sem kövezte volna meg őket senki. :)


Magyar és matekfeladatokat oldottunk meg, olyan volt mint egy sima tanóra, a tanár elmagyarázta mindig, hogy mit hogyan oldunk meg és miért úgy. Házit is kaptunk. Ennél csak annyit javaslok, hogy ha ez felvételi előkészítő, hogy ne vedd el a gyerektől a leckét. Vannak szülők, akik nem értik meg, hogy pont az a lényege az előkészítőnek, hogy hibázzanak a gyerekek és tanuljanak belőle, néhány szülő szerintem azt hiszi, hogy ha a gyereke hibátlan házikat visz be, akkor az valami plusz pont lesz a felvételinél, ezért pl bevágják magukat a számítógép elé, írnak egy olyan fogalmazást, amit még egy híres író is megirigyelne és odahívják a gyereket, hogy ezt másolja le vagy ikapjá a gyerek elől a matekpéldákat és gyorsan leírják a megoldásokat. Ebből kb semmit sem tanul a gyerek.

Egyrészt a gyerekek a tanárral odabent úgyis kijavítják, másrészt, ha van időd és energiád foglalkozni vele, akkor hagyd hogy egyedül oldja meg a háziját, utána nézd meg és emeld ki, hogy mik a jók benne és mik azok, amiket javítania kéne, esetleg adhatsz pár ötletet, hogy rávezesd a megoldásra. Ezt csak azért emelem ki, mert ha esetleg a gyereked a leggyengébb a csoportban, az ő teljesítményét sosem emeli ki a tanár, akor ne ijedj meg, ne legyél frusztrált, mert nem egy verseny az előkészítő, hogy ki a legügyesebb tanuló, hanem egy lehetőség, hogy a gyerek fejlessze magát a felvételire.

jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!