Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik általános iskolát...

Melyik általános iskolát választanátok?

Figyelt kérdés

"A" iskola tipikus "nehéz iskola". Országos listákon is jó helyen van (de ez is inkább csak volt, mivel csak a 2021-es kompetencia tesztek eredményei alapján készült rangsorokat lehet fellelni a neten). Elvileg jó alap lehet 6 osztályos gimibe. Fő profiljuk az idegennyelv oktatás.

Szülőknek szóló nyílt napon kissé rideg tűnt az egész intézmény, erőltetett volt a program. Mindent is meg akartak mutatni, de idő szűkében egy nagy rohanás lett az egész.

Maga az épület régi, sötét, az udvar sivár.

Fbos csoportban vegyes véleménnyel vannak róla a szülők. Egyik tábor maximálisan sznobnak tartja az egész iskolát a másik meg tökéletesnek.

Az intézményben óriási a fluktuáció, jelenleg sok a pályakezdő, nem tudták egyértelműen megmondani kik lesznek jövőre az elsős osztályok tanítói.

"B" iskola egy átlagos gyerek központú iskola. Rangsorokon inkább erős középmezőnyben van. Szuper nagy udvar, park szerű, sok játszótéri játékkal. Felsőben választható fakultáciokkal és elsőtől számos sportolási lehetőséggel. Fő profiljuk a dráma / művészetek és a matematika / informatika.

Ebben az iskolában már volt 2 olyan előkészítő foglalkozás, ahová lehetett menni gyerekkel.

A programok jól szervezettek voltak, megismerkedhettünk a tanítókkal. Gyereknek és nekünk is szimpatikusak voltak mindannyian.

Az intézmény nem küzd tanárhiánnyal, évek óta állandó gárda van, csak nyugdíjazás miatt mentek el és jöttek új tanárok az elmúlt években.


Én mindent összevetve a másodikat (B) választanám, kerekebb egésznek tűnik a hely, de a férjem szerint inkább erős iskolában kezdjen és ha nem megy neki akkor még átmehet a középszerű / átlagos iskolába.


Én úgy gondolom, inkább szeresse amit csinál, ez még nem a gimi, ez "csak" egy általános iskola. Inkább tanuljon meg tanulni és szeresse meg a tanulást, nem kell mindenféle versenyre nyomni a gyereket 6-10 évesen.. de lehet tévedek... Én már viszonylag régen jártam altalanosba, mert 40+-os vagyok, így aztán nem tudom mi az ami jobb. Valóban annyira fontos, hogy a gyerek kezdetektől kezdve hajtva legyen a suliban?


Nem mellékes, a gyerek közel 7 éves lesz mire kezd, mert évvesztes. Nem volt (nincs) vele különös probléma az oviban. (Nyilván mivel kisfiú, ezért nem az a sarokban ücsörgős fajta, de inkább huncut, mint "rossz" gyerek.)

Ügyes okos kisfiú, különösen jól épít, rajzol és ügyes számolasból. Imád legozni, nagyon szereti a könyveket nézegetni.

Kissé nehezen tud veszíteni, nem viseli jól a kudarcokat, könnyen demotivált lesz ha nem sikerül neki valami. Szeret csapatban együttműködni a társaival, központi figura, de olyan kis törékeny a lelke.


Helyileg mindkettő könnyen megközelíthető gyalog / tömegközlekedéssel és kocsival is. Mindkettőnknek útba esik munkába menet az iskola.


Tudom, én gyerekem, én döntésem. Mégis érdekelne más véleménye is, a leírtak alapján ti mit gondoltok? Hátha valaki valami olyan nézőpontból közelíti meg ahonnan én még nem tettem és ezzel közelebb visz minket a jobb döntéshez.


Köszönöm.



jan. 18. 22:49
A kérdező szavazást indított:
A
B
46 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván a b. Nem is értem ez miért kérdés. Férjed normális amúgy?
jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen az, lehet ő másképpen gondolja. Neki más szempontok a fontosak, de ettől még full épeszű ember. 😃


Egyébként első körben én is inkább a rangsorokat néztem, amíg a fb-on nem néztem jobban a dolgokba addig simán úgy gondoltam, ha ilyen jók az eredményeik akkor már csak nem lehet rossz. Aztán rájöttem, hogy nem az a fontos, hogy jó vagy rossz, hanem hogy a gyerek szeresse. A férjem meg igazából ha teljesen őszinte akarok lenni, nem szerette sosem az iskolát ahová járt, csak hát nem volt választása.. úgy van vele, hogy neki ez a normális.. vagy nem tudom, nem kérdeztem, de nyilván az O véleménye is uannyir ér a döntés meghozatalában mint az enyém..


Köszi a választ.

jan. 18. 23:10
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

1-essel maximálisan egyetértek!

Abban is, hogy kételyek támadtak benne az iránt, hogy a férjed normális-e.

Ui. egy normális ember csakis a B-t választhatja.

Az egyik iskola gyerekközpontú, a másikban hajtják őket, mint a versenylovakat. Boldog gyerekkort akarunk adni gyerekünknek, vagy kudarcélményt és stresszt?

jan. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem, hogy mindenki kudarcelmennyel távozna. Maximum van akinek nem való.
jan. 18. 23:53
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se kérdés, hogy B.

Üdv, egy tanító

jan. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Oké igen átmehet később a B-be ha nem megy az A. Nade addig mennyi kudarc fogja érni? Mennyire utálja meg az iskolát? Ez csak egy általános. Nem kell ahhoz él suli hogy megtanulja az alapokat. Aztán amiben jó, lehet fejleszteni iskola mellett is. Külön óra, szakkör.... Stb. Egy 6-7 éves még gyerek. A B iskola inkább gyereknek való. Lesz még ideje megutálni az iskolát. Had élvezze kicsit
jan. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, az egyik már egyetemre jár, a másik gimnazista.

Tapasztalatból mondom, hogy semmi sem számít jobban, mint a jó alapok, és ehhez idő kell. Nem számít, hogy hol tart matekból ötödikben, vagy töriből hatodikban. Kiváló szövegértelmezés, és erős matek alapok kellenek, és akkor bármit megtanul gimiben. Mindenki attól fél, hogy a gyereke lemarad, mert erős iskolákban már hol tartanak. Nem számít, mert jó alapok esetén behozza a “lemaradást”.

jan. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Férjed logikája sántít. Nem lehet jó iskola az, ahol folyton cserélődnek a tanárok...

Egyébként a legtöbb versenyistállónak nem azért jók az eredményei, mert jó az oktatás, hanem mert 1, nagyon erősen szűrik a diákokat és meg se próbálják az átlagtól kicsit eltérőket (holott igazi pedagógusnak az az eredmény, ha "problémás" gyerekből kihozza a legjobbat), 2, már elsőtől elvárják, hogy aki egy hangyányit is lemarad, az különtanárral oldja meg, meg se próbálják házon belül.

A mi városunkban a "legjobb" iskola is pont ugyanilyen.

jan. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Múlt szeptemberben kezdte az elsőt a lányom. Volt egy erős, szigorúbb iskola, amiről sok jót és sok rosszat is hallottam. Felvételi rendszerben válogattak, tehát nem a körzeti iskola. A másik lehetőség a körzeti iskola volt. Oda ment a fél ovis csoport gyengébbnek mondják, integrálnak is, de a tanító nénik bűbájosak. Utóbbit választottuk, mert alsóban írni, olvasni, tanulni szeretni kell megtanulnia, ráér majd erősebb oktatást kapni ezután. Eddig jó döntésnek bizonyult, a gyerek b magabiztos, ügyes, szépen olvas és szeret ház feladatot csinálni. Szeret a közösségbe járni és sokat kirándulnak.

Bőven ráér terhelni a gyereket 10-11 évesen, 6 évesen még épphogy kiesett az oviból, szerintem a B sulit válasszátok. Feltéve, ha a tanító jó.

jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha abban a versenyistállóban folyton cserélődnek a tanárok, az arra utal, hogy az igazgató rossz légkört teremt a tanárok számára. Márpedig, ha a tanárok rosszul érzik magukat abban a légkörben, azt többé-kevésbé a gyerekek is meg fogják érezni.
jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!