Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van valamilyen szabály, hogy...

Van valamilyen szabály, hogy az általános iskolában egy órán hányféle számonkérés lehet? Ha dolgozatot írnak, utána felelhet a tanuló is?

Figyelt kérdés

Pedagógiai programot néztem és nem találtam ilyet.

Megírtak egy dolgozatot, majd utána még feletetett a tanár más témából, amit előző órán vettek.

Én értem, hogy minden órára készülni kell, ezzel nincs is probléma, tartja a gyermekem az ötöst folyamatosan mindenből. (értsétek, nem kettes tanulóról beszélünk). Erre becsúszik egy rossz jegy, mert ő a dolgozatra készült és nem az utolsó órai anyagra.


Tehát a kérdésem arra irányul, hogy van-e olyan szabály, hogy egy tantárgyból egy óra alatt hányféle számonkérés lehetséges? Ha nincs, akkor így jártunk. :(



jan. 23. 09:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt a tanár dönti el, nem lehet mindenért bemenni aztán verni az asztalt, ez mostanában lett nagy divat. Egyébként meg ha amúgy 5ösei vannak nem mindegy egy rosszabb jegy?
jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem mindegy. Az elmúlt 6-7 év alatt még sosem vertem az asztalt, sőt szinte nulla kommunikációm volt a tanárokkal, mert annyia nem volt rá szükség. Ez az első eset, amiért szót emelnék. Azért legyünk már emberségesek, nem? Ha egszer az osztály egy bejelentett dolgozatra készül, akkor ne szívasson már azzal, hogy közben csakazértis belekérdez az előző anyagba. Azért tanárként és persze szülőként is maradjunk már meg embernek lenni.

Nem azzal van problémám, hogy feleltet, meg két hetente dolgozat, hanem az adott esettel.

jan. 23. 10:27
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Annó az én gyerekkoromban csináltak ennél rosszabbat is a tanárok. Pl a felelés tök alap volt, dolgozattól függetlenül. Sőt létezett röpdolgozat is amit be se kellett jelenteni. De volt olyan elvetemült tanár is, aki azzal szivatott minket, hogy nagydoga fél óra majd még 3 ember felelt. Mégse mert reklamálni senki
jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezzel nincs gond. Mindenből készülni kell,óráról órára szépen ügyesen. Ezzel is csak kisebbeknél látnak problémát,főiskolai vizsgán kihúztam 2 tételt a százból,majd pedig az összesbe belekérdeztek direkt. Ez van,tesztelte megy-e a többi is. Nem emberséges,de az élet ilyen,életre tanít. De ha ilyen ügyes,megy ez. :)

Egyébként meg ha tényleg ilyen jó tanuló,akkor teljesen mindegy,ha becsúszik 1-1 rossz jegy hacsak nem vagy rögeszmés.

jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
99%
Van olyan suli amiben van rá szabàlyzat. Azt nézd meg, de ha megengeded, hogy megosszam a véleményem. Szerintem nem baj, hogy kapott egy rosszabb jegyet. Kijavítja majd attól nem dől össze a világ. Szerintem nem baj ha emiatt szomorú és csalódott. Legalább megtanulja ezt az érzést kezelni.
jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
3# Nálam olyan is volt,hogy minden egyes órán direkt engem feleltetett a tanár,kinézett valamiért magának,pedig csendes,jó tanuló voltam. De nem zavart,mondták a szüleim is otthon,kóstolgat,mutassam meg neki,hogy úgy is tudom. Pár ilyen alkalom után abbahagyta,mert látta,minden megy,hiába szívózik.
jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Illetve azt kihagytam, hogy elvileg mindenből készülni kell így az utolsó órai anyagból is. 5 voltam
jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, attól még hogy dolgozat van az utolsó óra anyagát is tudni kell
jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként kérdező te mit szólnál ha valaki az utcáról bemenne és megkérdőjelezné hogy végzed a munkádat?
jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Nincs erre vonatkozó szabály, egy órán belül akár mindenfajta számonkérési módot bevethet, kivéve a témazáró dolgozatot, azt két héttel előre be kell jelentenie.


Nem feltétlenül igazságos, de az élet sem az. Az emberség túl nagy szó, nem dobálóznék vele feleslegesen.

Embertelen talán a főnököd, mert elvárja, hogy ne csak ma dolgozz, hanem folyamatosan?


Nemcsak a dolgozatra kell tanulni, hanem folyamatosan mindent.

jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!