Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülői értekezleteken mennyire...

Szülői értekezleteken mennyire gyakori, hogy van egy irányításmániás szülő aki nagyon idegesítő mikor megmondja magáét?

Figyelt kérdés

Hogy kezelitek?


Én úgy, hogy ignorálom és nem támogatom az ötleteit, mert 99%-ban nem értek vele egyet.

Csak félek, hogy gyerekekre ez le fog csapódni és ha nem állok be a sorba a gyerekeiket ráküldik az enyémre.


Valaki találkozott már hasonló jelenséggel?



máj. 11. 10:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan utolsó:))
máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik gyerekünk osztályában sok az ilyen szülő. Oda sokszor megy a férjem helyettem, ő jobban viseli :D
máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez a helyzet csak azért tud előállni, mert nincs legalább egy másik, hasonlóan nagyszájú, aki elküldi az ötleteivel együtt a francba. Én pont ilyen voltam, amikor jöttek a drágábbnál drágább ötletelések a ballagás és az ajándékozás kapcsán. Ott is ment, hogy már a takarítónak is "illik" csomagot csináltatni, a gyereket egyébként pedig leszaró pedagógusnak meg Herendit vegyünk, mert ha nem mit fognak gondolni a faluban. (kisváros egyébként, de kb. falusi attitűdökkel) Hát bocsi, de leszarom ki mit gondol. Közöltem, hogy erre nem telik és ha így gondolják akkor csinálják, de én egy fillérrel sem adok többet bele, mint amit jónak látok. Akkor persze már voltak akik egyet mertek érteni. A vicces az volt, hogy mi kb. középtájon voltunk anyagilag, de az összes nálunk szerényebb körülmények közt élő csak lapított.
máj. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyik gyerekemnél sem volt ilyen. Pedig lehet, hogy néha nem ártott volna megmondani némelyik pedagógusnak.

Inkább az volt a tapasztalatom, hogy bár sokan elégedetlenkedtek, szólni soha nem mertek, mert féltek, hogy a gyerek issza meg a levét.

Én egyetlen egyszer szóltam, senki nem állt mellém, sőt a többi szülő hurrogott le. Utána már csöndben voltam, pedig egyébként tudtam, hogy szinte minden szülő elégedetlen volt.

Elsőben történt. Szeptember 1. hetében közölte a tanítónő, hogy minden este sír, hogy ezt az osztályt kell tanítani. 2. félévben meg kijelentette, hogy nem tudnak írni-olvasni a gyerekek, mert a szülők nem gyakorolnak otthon eleget a gyerekekkel. Én erre már nem bírtam magammal, és mondtam, hogy nem hinném, hogy ez a szülők dolga lenne, miután napi 8 órát a gyerek az iskolában tölt.

Erre egy nyalizós, unatkozó bezzeganya majdnem leharapta a fejem, hogy minek akartam én gyereket, ha arra is lusta vagyok, hogy otthon gyakoroljak vele olvasni. Ja, köszi. Egyébként az lett a vége, hogy elvittem ebből a suliból a gyereket. De egyébként máshol sem szóltak a szülők, leginkább lapítani szoktak.

máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a 9 éves kislányom osztályában mindenki nyalizik az egyébként nem túl jó tanárnőnek, hogy jobb helyzetbe kerüljön nála a gyereke:(. A 12 éves fiam osztályában szerencsére a szülő-és az osztályközösség is remek.
jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!